Zm.: rozporządzenie w sprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych, objaśnień co do sposobu ich wypełniania oraz wzorów kwestionariuszy i ankiet statystycznych stosowanych w badaniach statystycznych ustalonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2002.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 18 kwietnia 2002 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych, objaśnień co do sposobu ich wypełniania oraz wzorów kwestionariuszy i ankiet statystycznych stosowanych w badaniach statystycznych ustalonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2002.

Na podstawie art. 31 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. Nr 88, poz. 439, z 1996 r. Nr 156, poz. 775, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 121, poz. 769, z 1998 r. Nr 99, poz. 632 i Nr 106, poz. 668 oraz z 2001 r. Nr 100, poz. 1080) zarządza się, co następuje:
§  1. 
W rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2001 r. w sprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych, objaśnień co do sposobu ich wypełniania oraz wzorów kwestionariuszy i ankiet statystycznych stosowanych w badaniach statystycznych ustalonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2002 (Dz. U. z 2002 r. Nr 1, poz. 7 i Nr 41, poz. 366) w załączniku nr 3 do rozporządzenia wprowadza się następujące zmiany:
1)
OŚ-4 - sprawozdanie z wpływów z tytułu opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska i kar za naruszanie wymagań jego ochrony oraz redystrybucji tych wpływów otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 1 do niniejszego rozporządzenia;
2)
OŚ-4w/n - sprawozdanie z gospodarowania Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej/Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 2 do niniejszego rozporządzenia.
§  2. 
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZÓR

wzór

OBJAŚNIENIA DO FORMULARZA OŚ-4 "SPRAWOZDANIE Z WPŁYWÓW Z TYTUŁU OPŁAT ZA GOSPODARCZE KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA I KAR ZA NARUSZANIE WYMAGAŃ JEGO OCHRONY ORAZ REDYSTRYBUCJI TYCH WPŁYWÓW" - roczne/kwartalne

Objaśnienia ogólne:

1. Podmiotami zobowiązanymi do sporządzenia sprawozdania, zgodnie z Programem badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2002, są zarządy województw.

2. Dane liczbowe ujęte w sprawozdaniu powinny być zgodne z danymi wynikającymi z ksiąg rachunkowych. Dane dotyczące początku okresu sprawozdawczego powinny być zgodne z analogicznymi danymi wg stanu na koniec okresu poprzedniego. W przypadku niezgodności należy dołączyć do sprawozdania informację wyjaśniającą różnice.

3. Sprawozdanie roczne obejmuje wpływy z tytułu opłat i kar oraz inne wpływy występujące w danym roku sprawozdawczym.

Sprawozdania kwartalne (4 razy w roku) sporządzane są w układzie narastającym, tj. na 30 marca, 30 czerwca, 30 września i 31 grudnia (dział I kolumna 3), jak również obejmują dane dotyczące danego kwartału (dział I kolumna 2), za który sporządza się sprawozdanie.

Informacje o karach wymierzonych oraz wpływach z ich tytułu podaje GIOŚ - ze sprawozdań rocznych OŚ-2b (roczne).

4. Obok działu podstawowego, dotyczącego wpływów z opłat, sporządza się również dział II, który dotyczy podziału otrzymanych wpływów, dział III, który dotyczy zobowiązań zarządu województwa wobec funduszy, dział IV - informujący o zawartych w okresie sprawozdawczym ugodach dotyczących przejmowania akcji i udziałów za wierzytelności z tytułu opłat i kar oraz ich podziału na rzecz poszczególnych funduszy.

5. Zarządy województw sporządzają i przesyłają sprawozdania w terminie do 45 dnia po upływie kwartału sprawozdawczego oraz roczne w terminie do dnia 1 marca po upływie roku sprawozdawczego do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

6. GIOŚ raz w roku, w terminie do dnia 30 marca, po roku sprawozdawczym przekazuje informację o karach do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

7. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na podstawie otrzymanych sprawozdań sporządza zbiorcze zestawienie i przesyła je w terminie do 60 dnia po upływie kwartału sprawozdawczego oraz roczne w terminie do dnia 15 maja po upływie roku sprawozdawczego do:

- Ministerstwa Środowiska,

- Ministerstwa Finansów.

Objaśnienia szczegółowe:

Dział I - Wniesione opłaty, kary oraz ich redystrybucja

Część 1.1. Otrzymane środki oraz ich redystrybucja

Wiersz I - "Stan środków na początek roku sprawozdawczego" - powinien obejmować posiadane środki pieniężne na rachunkach bankowych i w kasie oraz akcje i udziały (wg wartości nominalnej), faktycznie będących w posiadaniu Urzędu Marszałkowskiego wg stanu na dzień 1 stycznia roku sprawozdawczego kol. 3 lub 1 dzień kwartału sprawozdawczego, za który to sprawozdanie się sporządza. Kwota ogólna środków na początek roku sprawozdawczego powinna zgadzać się z danymi z końca roku sprawozdawczego poprzedniego; przez analogię dotyczy to również poszczególnych kwartałów.

W wierszu II od 1.1 do 1.4 "Wpływy środków pochodzących z opłat w roku sprawozdawczym" należy podać wpływy z opłat jako "należność główna" plus wartość nominalna akcji i udziałów, w podziale na dziedziny, zgodnie z ich brzmieniem. W wierszu 1.4 "pozostałe dziedziny" należy m.in. uwzględnić ochronę przyrody.

Wiersze od 2.1 do 2.3 zgodne są z treścią wierszy.

W wierszu 2.4 "Wpływy z tytułu błędnych wpłat podlegających zwrotowi" należy wykazać wpływy wymagające wyjaśnienia co do ich pochodzenia i zakwalifikowania bądź do podziału lub zwrotu. Rozliczenie nastąpi w następnym okresie sprawozdawczym.

W wierszu 2.5 "Pozostałe wpływy" należy ujmować wpływy takie, jak dobrowolne wpłaty, nawiązki itp., które podlegają ustawowemu podziałowi na fundusze.

Wiersz III - "Wydatki w okresie sprawozdawczym" wiersz 3 - obejmują przekazane środki z tytułu ustawowego podziału z opłat na rzecz gminnych, powiatowych, wojewódzkich i Narodowego Funduszu.

Wiersze 4, 5 i 6 zgodne są z treścią wierszy.

Wiersz 7 - w razie nieterminowego przekazania wpływów podaje się w tym wierszu odsetki za zwłokę, określone w przepisach ustawy - Ordynacja podatkowa.

Wiersz IV - "Stan środków na koniec okresu sprawozdawczego" oblicza się następująco: wiersz I + wiersz II - wiersz III.

Wiersz V - "Kary przeznaczone na rzecz" - wartości te podaje NFOŚiGW raz w roku, ze sprawozdań OŚ-2b - Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Wiersz VI - "Wpływy środków pochodzących z opłat i kar" - kwota wynikająca z sumy wartości pochodzących z opłat i kar (wiersz 1 + wiersz V).

Dział II - Podział otrzymanych wpływów z tytułu opłat w roku sprawozdawczym na rzecz funduszy gminnych i powiatowych, wojewódzkich i Narodowego

W dziale II wiersz 1 kol. 3, 5, 7 i 9 następuje podział otrzymanych środków ze względu na dziedziny, jak również na fundusze (dane przeniesione z działu I wiersz 1).

Dział II wiersz 2 zawiera wpływy z tytułu odsetek karnych oraz wpływy z oprocentowania rachunków bankowych. Te ostatnie powiększone o wpływy z odzyskanych kosztów postępowań egzekucyjnych i pomniejszone o opłaty poniesione na egzekucję należności oraz koszty obsługi rachunków bankowych przekazywane są na rachunki bankowe funduszy.

Dział II wiersz 4 kol. 1 jest sumą wierszy 1, 2 i 3, jak również sumą kol. 3, 5, 7 i 9.

W dziale II w kol. 2, 4, 6 i 8 należy podać udział % kwot z tytułu opłat na rzecz poszczególnych funduszy.

Dział III - Zobowiązania na rzecz poszczególnych funduszy

W wierszu 1 należy wykazać kwoty wpływów w roku sprawozdawczym, które są na rachunku urzędu marszałkowskiego i zostały podzielone odpowiednio dla każdego z funduszy, zgodnie z wyliczeniami zawartymi w dziale II wiersz 4 rubryki 3, 5, 7 i 9, zgodnie również z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska.

W wierszu 2 należy wykazać kwoty zobowiązań zarządu województwa wobec każdego z funduszy wg stanu na koniec roku poprzedzającego rok sprawozdawczy, łącznie z przejętymi akcjami i udziałami.

W wierszu 3 - "przekazane środki" należy podać wszystkie przekazane faktycznie środki pieniężne, akcje i udziały w okresie roku sprawozdawczego (zbiorczo) na rzecz wszystkich funduszy.

Wyliczenie wiersza 4 "Pozostaje do przekazania..." - kwotę otrzymuje się przez odjęcie od sumy kwot wykazanych w wierszach 1 i 2 kwoty wykazanej w wierszu 3, w danej rubryce.

Sprawdzenie poprawnego wypełnienia danych działu III uzyskuje się poprzez poziome i pionowe podsumowanie kwot zawartych w wierszach od 1 do 3 i rubrykach 3, 5, 7 i 9, przy czym kwota podana w wierszu 4 rubryce 1 jest liczbą kontrolną (tzn. w rubryce 1 suma wiersza 1 i 2 pomniejszona o wiersz 3 powinna być tą samą, jaka wynika z podsumowania rubryk 3, 5, 7 i 9 w wierszu 4).

Dział IV - Informacja o zawartych w okresie sprawozdawczym ugodach dotyczących przejmowania akcji i udziałów za wierzytelności z tytułu opłat i kar oraz ich podziału na rzecz poszczególnych funduszy

Dział ten dotyczy województw, w których wystąpiły przypadki restrukturyzacji wierzytelności dotyczących opłat i kar na akcje i udziały dłużników, ich przejęcie i przekazanie poszczególnym funduszom.

Zawarte umowy powinny być ujmowane w kolejności ich wpływu odpowiednio w rubrykach od 1 do 7 za okres sprawozdawczy.

O ile przekazano funduszom należne im pakiety akcji i udziałów, powinno to znaleźć wyraz w rubrykach następnych, tj. od 8 do 12. Podstawą są stosowne dokumenty przejęcia.

Uwagi końcowe

W przypadku wystąpienia różnic w powiązaniu danych z roku poprzedniego z rokiem sprawozdawczym, należy pod działem IV formularza zamieścić opisowe wyjaśnienia przyczyn powstałych niezgodności.

ZAŁĄCZNIK Nr  2

OŚ-4w/n

wzór

OBJAŚNIENIA DO FORMULARZA OŚ-4w/n "SPRAWOZDANIE Z GOSPODAROWANIA WOJEWÓDZKIM FUNDUSZEM OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ/NARODOWYM FUNDUSZEM OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ" - roczne/kwartalne

Objaśnienia ogólne:

1. Podmiotem zobowiązanym do sporządzenia sprawozdania (zgodnie z Programem badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2002) jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2. Sprawozdanie prezentuje stan funduszy na początek i koniec danego okresu sprawozdawczego, zwiększenia i wykorzystanie tego funduszu.

3. Dane w sprawozdaniu dotyczą poszczególnych kwartałów roku 2002 i prezentowane są w układzie za dany kwartał oraz narastająco od początku roku. Powinny być one zgodne z danymi wynikającymi z ksiąg rachunkowych odpowiednich okresów.

4. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazuje sprawozdanie za kolejne kwartały w terminie do 30 dnia po upływie kwartału sprawozdawczego oraz roczne w terminie do dnia 15 marca po upływie roku sprawozdawczego do:

- zarządu województwa (właściwego terytorialnie),

- wojewody,

- Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

5. Narodowy Fundusz na podstawie otrzymanych sprawozdań z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sporządza zbiorcze sprawozdanie, jak również opracowuje sprawozdanie z gospodarowania środkami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kwartalne sprawozdania przesyła w terminie do 45 dnia po upływie kwartału sprawozdawczego, roczne w terminie do dnia 15 maja po upływie roku sprawozdawczego do:

- Ministerstwa Środowiska,

- Ministerstwa Finansów.

Z uwagi na to, że formularz sprawozdania jest wspólny dla funduszy wojewódzkich i Narodowego, pewne pozycje mogą nie dotyczyć wojewódzkich funduszy - w takiej pozycji należy wstawić znak (X).

Objaśnienia szczegółowe:

Dział I

Gospodarowanie środkami funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej

A. Dane podstawowe

Dane w sprawozdaniu prezentowane są w układzie bilansowym. Kwoty z wierszy o oznaczeniach dwucyfrowych stanowią sumę kwot z wierszy o oznaczeniach trzycyfrowych. Dane prezentowane w wierszach stanowiących wynik sumowania określonych pozycji sprawozdania należy obliczać według informacji zawartej w tych wierszach.

1.1. Stan funduszu na początek okresu sprawozdawczego

Wiersz 1 jest sumą wierszy 2-8. Suma wierszy 2-7 odpowiada bilansowej sumie aktywów. Wielkość aktywów skorygowana o wiersz 8 (zobowiązania) daje stan funduszu na początek okresu sprawozdawczego.

1.2. Zwiększenia funduszu w okresie sprawozdawczym

Wiersz 1 zawiera opłaty za gospodarcze korzystanie ze środowiska i wprowadzanie w nim zmian, które odzwierciedlają wpływy przekazane Wojewódzkiemu/Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez zarząd województwa oraz opłaty z tytułu działalności górniczej (Prawo geologiczne i górnicze - pozycja dotyczy jedynie Narodowego Funduszu, w przypadku Wojewódzkiego Funduszu należy wstawić "X" - pozycja 1.5).

Wiersz 2 zawiera kary za naruszanie wymagań w zakresie ochrony środowiska, które odzwierciedlają wpływy przekazane Wojewódzkiemu/Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska.

Wiersze 3 i 4 zawierają wpływy, które zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska przekazywane mają być przez fundusze gminne i powiatowe z tytułu nadwyżki dochodów (art. 404).

Wiersz 5 zawiera przychody finansowe, które są sumą pozycji z wierszy 5.1-5.5.

W wierszach 5.1 i 5.2 należy wpisać odpowiednio uzyskane kwoty odsetek z tytułu oprocentowania udzielonych pożyczek i kredytów oraz wolnych środków.

W wierszu 5.5 należy wykazać pozostałe przychody finansowe niewykazane w wierszach 5.1-5.4.

W wierszu 6 należy wyszczególnić inne przychody ze szczególnym uwzględnieniem zysków nadzwyczajnych, opłat prowizyjnych w oparciu o art. 411 ust. 5 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska.

W wierszu 7 - Pozostałe zwiększenia funduszu - należy podać kwoty niezakwalifikowane do innych pozycji z wierszy 1 - 5 (np. darowizny).

1.3. Wykorzystanie funduszu w okresie sprawozdawczym

Prezentowane są tu wszystkie zdarzenia finansowe zmniejszające stan funduszu w okresie sprawozdawczym.

1.4. Stan funduszu na koniec okresu sprawozdawczego

Należy dokonać zapisów odpowiednio jak w dziale I pkt 1.1, z tym że na koniec okresu sprawozdawczego.

B. Dane uzupełniające

W grupie tej znajdują się elementy informujące o działalności i wynikach Wojewódzkiego/Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wiersz 4 dotyczy nakładów inwestycyjnych związanych z funkcjonowaniem funduszu. Są to wydatki inwestycyjne własne, które nie pomniejszają majątku funduszu.

W wierszach 5 i 6 należy wpisać odpowiednio zysk lub stratę z bilansu funduszu.

Wiersz 7 dotyczy ilościowej i wartościowej struktury form finansowania i należy w nim oraz w wierszach 7.1-7.6 wpisać ilości oraz wartości zawartych w okresie sprawozdawczym umów.

Wiersze 8 i 9 dotyczą planu z umów zawartych.

Wiersz 10 dotyczy przejętych zobowiązań ministra właściwego do spraw środowiska w oparciu o zapis art. 411 ust. 1 pkt 4 i 5 oraz art. 411 ust. 6 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska.

Dział II

Finansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej

2.1. Finansowanie ochrony środowiska w podziale na dziedziny, formy finansowania oraz beneficjentów

W dziale tym prezentowana jest struktura dokonanych wypłat ze środków będących w dyspozycji funduszu w okresie sprawozdawczym. W wierszach prezentowane są kierunki wydatków, na których dofinansowanie przeznaczone zostały środki funduszu wg trzech głównych form finansowania. W każdej z nich należy ponadto wyszczególnić rodzaj beneficjenta w podziale na dziedziny, które umieszczono w nagłówkach kolumn.

Do sektora finansów publicznych zalicza się (zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych):

- organy władzy publicznej, organy administracji rządowej, organy kontroli państwowej i ochrony prawa, sądy i trybunały, a także jednostki samorządu terytorialnego i ich organy oraz związki,

- jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze jednostek budżetowych,

- fundusze celowe,

- państwowe szkoły wyższe,

- jednostki badawczo-rozwojowe,

- samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej,

- państwowe lub samorządowe instytucje kultury,

- ZUS, KRUS i zarządzane przez nie fundusze,

- kasy chorych oraz Krajowy Związek Kas Chorych,

- Polską Akademię Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne,

- państwowe lub samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych, z wyłączeniem przedsiębiorstw, banków i spółek prawa handlowego.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2002.58.532

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zm.: rozporządzenie w sprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych, objaśnień co do sposobu ich wypełniania oraz wzorów kwestionariuszy i ankiet statystycznych stosowanych w badaniach statystycznych ustalonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2002.
Data aktu: 18/04/2002
Data ogłoszenia: 17/05/2002
Data wejścia w życie: 01/06/2002