Należność za podróże służbowe funkcjonariuszy Straży Granicznej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 28 czerwca 2002 r.
w sprawie należności za podróże służbowe funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Na podstawie art. 117 ust. 2 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. Nr 78, poz. 462, z 1991 r. Nr 94, poz. 422, z 1992 r. Nr 54, poz. 254, z 1993 r. Nr 12, poz. 52, z 1994 r. Nr 53, poz. 214, z 1995 r. Nr 4, poz. 17, Nr 34, poz. 163 i Nr 104, poz. 515, z 1996 r. Nr 106, poz. 496 i Nr 124, poz. 583, z 1997 r. Nr 28, poz. 153, Nr 88, poz. 554 i Nr 121, poz. 770, z 1999 r. Nr 110, poz. 1255, z 2001 r. Nr 45, poz. 498, Nr 106, poz. 1149 i Nr 110, poz. 1189 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676 i Nr 89, poz. 804) zarządza się, co następuje:

Rozdział  1

Przepisy ogólne

§  1. 
1. 
Rozporządzenie określa wysokość, warunki oraz tryb przyznawania funkcjonariuszowi Straży Granicznej w służbie stałej lub przygotowawczej, zwanemu dalej "funkcjonariuszem", należności z tytułu podróży służbowych na obszarze kraju, odbywanych na podstawie polecenia wyjazdu służbowego, a także w związku z przeniesieniem do pełnienia służby w innej miejscowości lub delegowaniem do czasowego pełnienia służby w innej miejscowości.
2. 
Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:
1)
ustawa - ustawę z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej,
2)
jednostka organizacyjna Straży Granicznej - Komendę Główną Straży Granicznej, oddział Straży Granicznej, ośrodek szkolenia Straży Granicznej, strażnicę Straży Granicznej, graniczną placówkę kontrolną Straży Granicznej, dywizjon Straży Granicznej,
3)
kierownik - kierownika jednostki organizacyjnej Komendy Głównej Straży Granicznej, komendanta oddziału Straży Granicznej, komendanta ośrodka szkolenia Straży Granicznej, komendanta strażnicy Straży Granicznej, komendanta granicznej placówki kontrolnej Straży Granicznej i komendanta dywizjonu Straży Granicznej,
4)
stałe miejsce pełnienia służby - miejscowość stanowiącą siedzibę jednostki organizacyjnej Straży Granicznej, w której funkcjonariusz pełni służbę,
5)
miejscowość pobliska - miejscowość, o której mowa w art. 92 ust. 3 ustawy,
6)
uposażenie - miesięczne uposażenie zasadnicze i dodatki do uposażenia, po odliczeniu składek na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne i rentowe,
7)
podróż służbowa - wykonywanie przez funkcjonariusza czynności służbowych na obszarze kraju poza stałym miejscem pełnienia służby w terminie i miejscu określonych w poleceniu wyjazdu służbowego,
8)
przeniesienie służbowe - dokonane przeniesienie funkcjonariusza do pełnienia służby w innej miejscowości, zwanej dalej "nowym miejscem pełnienia służby",
9)
przesiedlenie się do określonej miejscowości - zmianę miejsca pobytu funkcjonariusza, przewóz jego urządzeń domowych i zameldowanie się funkcjonariusza w tej miejscowości na pobyt:
a)
stały,
b)
czasowy ponad 2 miesiące - jeżeli funkcjonariuszowi została przydzielona kwatera tymczasowa na podstawie art. 100 ust. 4 ustawy.

Rozdział  2

Podróże służbowe

§  2. 
1. 
Z tytułu podróży służbowej funkcjonariuszowi przysługują:
1)
diety na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia w czasie podróży służbowej,
2)
zwrot kosztów przejazdów na trasie od stałego miejsca pełnienia służby do miejscowości stanowiącej cel podróży służbowej i z powrotem, obejmujący cenę biletu określonego środka transportu wraz z opłatami dodatkowymi i uwzględniający przysługującą funkcjonariuszowi ulgę, bez względu na to, z jakiego tytułu ulga na dany środek transportu przysługuje,
3)
zwrot kosztów noclegów bądź ryczałt za nocleg,
4)
ryczałt na dojazdy środkami komunikacji miejscowej,
5)
zwrot innych udokumentowanych wydatków, koniecznych w podróży służbowej.
2. 
Funkcjonariuszowi, którego obowiązki służbowe polegają na wykonywaniu czynności na obszarze powiatu, w szczególności na pełnieniu służby granicznej lub dokonywaniu kontroli ruchu granicznego, przysługuje w przypadku odbywania podróży służbowej w granicach administracyjnych tego powiatu lub powiatu sąsiedniego jedynie zwrot kosztów przejazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2. Na odbycie takiej podróży służbowej nie wydaje się polecenia wyjazdu służbowego.
3. 
Należności, o których mowa w ust. 1, nie przysługują funkcjonariuszowi odbywającemu podróż służbową w składzie jednostki pływającej albo przebywającemu na tej jednostce - za czas wykonywania przez niego zadań służbowych w morzu i w portach.
§  3. 
1. 
Kwotę diety ustala się w wysokości określonej w przepisach w sprawie szczegółowych zasad ustalania oraz wysokości należności przysługujących pracownikom z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju, wydanych na podstawie art. 775 § 2 Kodeksu pracy.
2. 
Jeżeli podróż służbowa trwa:
1)
nie dłużej niż dobę i wynosi:
a)
mniej niż 8 godzin - dieta nie przysługuje,
b)
od 8 do 12 godzin - przysługuje połowa diety,
c)
ponad 12 godzin - przysługuje dieta w pełnej wysokości,
2)
dobę i dłużej - za każdą dobę przysługuje dieta w pełnej wysokości, a za niepełną, ale rozpoczętą dobę:
a)
do 8 godzin - przysługuje połowa diety,
b)
ponad 8 godzin - przysługuje dieta w pełnej wysokości.
3. 
Dieta nie przysługuje:
1)
za czas pobytu w miejscowości zamieszkania funkcjonariusza lub w stałym miejscu służby bądź w czasie leczenia w zakładzie leczniczym,
2)
w przypadkach, w których funkcjonariusz otrzymuje wyżywienie w naturze albo równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie.
4. 
Kwotę diety zmniejsza się o koszt otrzymanego bezpłatnego wyżywienia, przyjmując, że każdy bezpłatny posiłek stanowi odpowiednio:
1)
śniadanie - 25% diety,
2)
obiad - 50% diety,
3)
kolacja - 25% diety.
§  4. 
1. 
Rodzaj i klasę środka transportu właściwego do odbycia podróży służbowej, z zastrzeżeniem ust. 2 i 4, określa się w poleceniu wyjazdu służbowego, o którym mowa w § 23, uwzględniając posiadane przez funkcjonariusza uprawnienia do przejazdów bezpłatnych lub ulgowych oraz połączenia na danej trasie.
2. 
Odbycie podróży służbowej samolotem wymaga zgody Komendanta Głównego Straży Granicznej.
3. 
Przejazd kolejami na obszarze kraju każdym rodzajem pociągu odbywa:
1)
generał (admirał), oficer starszy albo inny oficer zajmujący stanowisko służbowe przewidziane w etacie dla oficera starszego - w klasie pierwszej,
2)
inny funkcjonariusz - w klasie drugiej, przy czym w uzasadnionych przypadkach kierownik może zezwolić na przejazd w klasie pierwszej.
4. 
Funkcjonariusz, który w czasie podróży służbowej na obszarze kraju towarzyszy przedstawicielom państw obcych przebywającym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, niezależnie od przysługujących mu uprawnień, odbywa przejazd tym samym środkiem transportu i w tej samej klasie, którym podróżują przedstawiciele.
5. 
Zwrot kosztów przejazdu wagonem sypialnym lub z miejscami do leżenia oraz przelotu samolotem następuje w wysokości udokumentowanej biletami na ten przejazd.
§  5. 
Na wniosek funkcjonariusza podmiot, o którym mowa w § 23, może wyrazić zgodę na przejazdy w podróży służbowej samochodem, motocyklem lub motorowerem, zwanych dalej "pojazdami", które nie pozostają w dyspozycji Straży Granicznej. W tym przypadku funkcjonariuszowi przysługuje zwrot kosztów przejazdu według stawek za 1 km przebiegu, nie wyższych niż określone na podstawie przepisów, o których mowa w § 3 ust. 1.
§  6. 
Czas podróży służbowej, określony w poleceniu wyjazdu służbowego, obejmuje czas pomiędzy wyjazdem ze stałego miejsca pełnienia służby i powrotem do tego miejsca. Przepis § 2 ust. 3 stosuje się odpowiednio.
§  7. 
1. 
Za każdą rozpoczętą dobę pobytu w podróży służbowej funkcjonariuszowi przysługuje ryczałt na pokrycie kosztów dojazdów środkami komunikacji miejscowej (miejskiej) w wysokości 20% diety.
2. 
Ryczałt, o którym mowa w ust. 1, nie przysługuje, jeżeli funkcjonariusz odbywa podróż służbową pojazdem służbowym lub pojazdem, o którym mowa w § 5, albo gdy nie ponosi kosztów, na których pokrycie przeznaczony jest ten ryczałt.
§  8. 
1. 
Funkcjonariuszowi, któremu w czasie podróży służbowej nie zapewniono bezpłatnego noclegu lub zakwaterowania, przysługuje zwrot kosztów noclegu w wysokości stwierdzonej rachunkiem.
2. 
Funkcjonariuszowi, który wobec braku możliwości uzyskania noclegu w miejscowości stanowiącej cel podróży służbowej korzystał z noclegu w miejscowości, do której czas dojazdu z miejscowości stanowiącej cel podróży nie przekracza jednej godziny, przysługuje również zwrot kosztów przejazdu publicznym środkiem komunikacji z miejscowości stanowiącej cel podróży służbowej do miejscowości, w której funkcjonariusz uzyskał nocleg, i z powrotem.
3. 
Funkcjonariuszowi, który nie przedłożył rachunku, przysługuje ryczałt w wysokości 150% diety za każdy nocleg.
4. 
Ryczałt za nocleg nie przysługuje:
1)
w razie zapewnienia nieodpłatnego noclegu,
2)
jeżeli nocleg nie obejmuje co najmniej 6 godzin przypadających pomiędzy godzinami 2100 i 700.
§  9. 
Zwrot kosztów noclegu w podróży służbowej lub ryczałt za nocleg nie przysługuje również funkcjonariuszowi:
1)
za czas przejazdu wagonem sypialnym lub z miejscami do leżenia oraz za czas pobytu w stałym miejscu pełnienia służby, w miejscowości zamieszkania lub zameldowania na pobyt stały,
2)
gdy z miejscowości stanowiącej cel podróży służbowej istnieje dogodne połączenie komunikacyjne, umożliwiające codzienny powrót do stałego miejsca pełnienia służby lub do miejscowości zamieszkania będącej miejscowością pobliską,
3)
w razie wykonywania zadań służbowych pomiędzy godzinami 2100 i 700, z wyjątkiem przypadków, gdy zadania te wymagają korzystania z usług hotelarskich.
§  10. 
Funkcjonariuszowi przebywającemu w podróży służbowej przysługuje zwrot kosztów przejazdu do miejscowości zamieszkania i z powrotem w dniu wolnym od służby tylko wtedy, gdy spowoduje to zmniejszenie łącznych kosztów podróży. Warunek ten nie dotyczy funkcjonariusza przebywającego w podróży służbowej trwającej dłużej niż 10 dni.
§  11. 
1. 
Funkcjonariuszowi odbywającemu podróż służbową, na jego wniosek, podmiot, który wydał polecenie odbycia podróży służbowej, przyznaje zaliczkę na niezbędne koszty podróży, w wysokości wynikającej ze wstępnej kalkulacji tych kosztów.
2. 
Funkcjonariusz rozlicza koszty podróży służbowej oraz pobrane zaliczki w terminie 14 dni po powrocie z podróży służbowej. W szczególnie uzasadnionych przypadkach podmiot, o którym mowa w ust. 1, może wyrazić zgodę na przedłużenie okresu przewidzianego do rozliczenia pobranych zaliczek.
3. 
Fakt zapewnienia funkcjonariuszowi będącemu w podróży służbowej bezpłatnego noclegu lub zakwaterowania albo nieodpłatnego wyżywienia odnotowuje, na poleceniu wyjazdu służbowego, kierownik realizujący te świadczenia.
4. 
Decyzję w sprawie ustalenia wysokości i wypłaty należności z tytułu podróży służbowej odbytej przez funkcjonariusza podejmuje odpowiednio właściwy dysponent środków budżetowych lub upoważniony przez niego funkcjonariusz.
5. 
Wypłata należności, o której mowa w ust. 4, następuje w terminie 14 dni od dnia rozliczenia, o którym mowa w ust. 2.

Rozdział  3

Przeniesienia służbowe

§  12. 
1. 
Funkcjonariuszowi przeniesionemu służbowo przysługują:
1)
diety,
2)
zwrot kosztów przejazdu,
3)
ryczałt z tytułu przeniesienia,
4)
zasiłek osiedleniowy.

Prawo do należności przysługuje funkcjonariuszowi również na członków jego rodziny, o których mowa w art. 93 ustawy, a którzy przesiedlają się razem z nim.

2. 
Funkcjonariuszowi przeniesionemu służbowo, którego rodzina pozostała w miejscowości dotychczasowego zamieszkania, przysługuje po upływie każdego pełnego miesiąca ryczałt na pokrycie kosztów jednorazowego przejazdu do miejscowości zamieszkania rodziny i z powrotem w wysokości ceny biletu w II klasie pociągu pospiesznego, a gdy na danej trasie lub jej odcinku brak jest połączeń kolejowych - w wysokości ceny biletu za przejazd środkiem publicznego transportu autobusowego.
§  13. 
1. 
Funkcjonariuszowi przeniesionemu służbowo, poza należnościami, o których mowa w § 12 ust. 1, przysługuje przewóz urządzeń domowych dokonywany przez jednostkę organizacyjną Straży Granicznej, do której funkcjonariusz został przeniesiony.
2. 
W razie braku możliwości dokonania przewozu, funkcjonariuszowi przysługuje zwrot poniesionych kosztów przewozu urządzeń domowych, obejmujących koszty: opakowania, prac załadunkowych i wyładunkowych oraz transportu.
3. 
Zwrotu kosztów, o których mowa w ust. 2, dokonuje jednostka organizacyjna, o której mowa w ust. 1, na podstawie przedstawionych rachunków.
§  14. 
1. 
Diety, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 1, przysługują za czas przejazdu i za pierwszą dobę pobytu w nowym miejscu zamieszkania.
2. 
Diety dla członków rodziny wynoszą 75% diet przysługujących funkcjonariuszowi.
§  15. 
Wypłata diet oraz zwrot kosztów przejazdu, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 1 i 2, następuje w wysokości ustalonej według stawek i cen obowiązujących w dniu przesiedlenia się funkcjonariusza. Przepisy § 2 ust. 1 pkt 2, § 3 ust. 1 i § 4 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
§  16. 
1. 
Ryczałt z tytułu przeniesienia przysługuje w przypadku przesiedlenia się funkcjonariusza do miejscowości, do której został on przeniesiony.
2. 
Ryczałt z tytułu przeniesienia przysługuje również funkcjonariuszowi, który w związku z brakiem możliwości otrzymania lokalu mieszkalnego w miejscowości, do której został służbowo przeniesiony, przesiedlił się do miejscowości pobliskiej. W razie przesiedlenia się (powrotu) do stałego miejsca pełnienia służby nie przysługuje prawo do drugiego ryczałtu.
§  17. 
1. 
Ryczałt z tytułu przeniesienia przysługuje:
1)
dla funkcjonariusza posiadającego rodzinę - w wysokości 100%,
2)
dla funkcjonariusza nieposiadającego rodziny - w wysokości 50%
-
uposażenia.
2. 
Funkcjonariusz posiadający rodzinę, której nie wszyscy członkowie przesiedlili się z nim do miejscowości, do której został przeniesiony, otrzymuje połowę ryczałtu określonego w ust. 1 pkt 1. Pozostałą część ryczałtu wypłaca się z chwilą przesiedlenia się wszystkich członków rodziny.
3. 
Podstawę obliczenia wysokości ryczałtu, o którym mowa w ust. 1, stanowi uposażenie przysługujące funkcjonariuszowi w dniu jego przesiedlenia.
4. 
W razie przeniesienia obojga małżonków będących funkcjonariuszami, którzy w związku z przeniesieniem przesiedlają się do tej samej miejscowości, przysługuje im jeden wyższy ryczałt.
§  18. 
1. 
Funkcjonariuszowi, który w związku z przeniesieniem służbowym przesiedla się do określonej miejscowości na pobyt stały, przysługuje niezależnie od ryczałtu za przeniesienie - zasiłek osiedleniowy.
2. 
Jeżeli funkcjonariusz posiada rodzinę, zasiłek osiedleniowy przysługuje pod warunkiem przesiedlenia się wraz z wszystkimi członkami rodziny.
3. 
Zasiłek osiedleniowy wynosi:
1)
dla funkcjonariusza posiadającego rodzinę - w wysokości 200%,
2)
dla funkcjonariusza nieposiadającego rodziny - w wysokości 50%
-
uposażenia.
4. 
Przy ustalaniu uprawnień do zasiłku osiedleniowego oraz jego wysokości stosuje się odpowiednio przepisy § 16 ust. 2 i § 17 ust. 3 i 4.
§  19. 
Przesiedlenie się członków rodziny funkcjonariusza, o których mowa w § 17 ust. 2 i § 18 ust. 2, dotyczy wszystkich członków jego rodziny zgodnie z jej stanem w dniu przesiedlenia się funkcjonariusza do nowego miejsca pełnienia służby.
§  20. 
Należności, o których mowa w § 13 ust. 2 i 3, § 16 i § 18, nie przysługują w razie przeniesienia służbowego funkcjonariusza do poprzedniego miejsca pełnienia służby, w którym on sam lub członek jego rodziny nadal posiada dom lub samodzielny lokal mieszkalny, bądź do miejscowości, w której są oni zameldowani na pobyt stały.
§  21. 
Do ustalenia wysokości i wypłaty należności, o których mowa w § 12, przepis § 11 stosuje się odpowiednio.

Rozdział  4

Delegowania służbowe

§  22. 
1. 
Funkcjonariuszowi delegowanemu na okres do 6 miesięcy do czasowego pełnienia służby w innej miejscowości, z zastrzeżeniem ust. 2, przysługują:
1)
należności, o których mowa w § 2 ust. 1,
2)
zwrot kosztów przejazdu w celu odwiedzenia rodziny w wysokości, o której mowa w § 12 ust. 2, raz na trzydzieści dni kalendarzowych.
2. 
Przepis § 21 stosuje się odpowiednio.

Rozdział  5

Podmioty uprawnione do wydawania decyzji w sprawie podróży służbowych

§  23. 
Decyzje w sprawie podróży służbowej obejmujące wydanie polecenia odbycia podróży służbowej oraz przyznanie należności z tego tytułu wydaje:
1)
minister właściwy do spraw wewnętrznych - w stosunku do Komendanta Głównego Straży Granicznej,
2)
Komendant Główny Straży Granicznej - w stosunku do zastępców Komendanta Głównego Straży Granicznej, kierowników jednostek organizacyjnych Komendy Głównej Straży Granicznej i komendantów oddziałów Straży Granicznej,
3)
kierownik - w stosunku do podległych funkcjonariuszy.

Rozdział  6

Przepisy przejściowe i końcowe

§  24. 
Funkcjonariuszowi przeniesionemu lub delegowanemu na okres do 6 miesięcy do czasowego pełnienia służby przed dniem wejścia w życie rozporządzenia należności z tego tytułu przyznaje się na zasadach określonych w dotychczasowych przepisach.
§  25. 
Przepisy rozporządzenia obowiązują od dnia 16 czerwca 2002 r.
§  26. 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2002.109.964

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Należność za podróże służbowe funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Data aktu: 28/06/2002
Data ogłoszenia: 18/07/2002
Data wejścia w życie: 16/06/2002, 18/07/2002