(Ratyfikowana zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 1935 r. - Dz. U. R. R. Nr. 23, poz. 139).Przekład.
W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ,
MY, IGNACY MOŚCICKI,
PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ,
wszem wobec i każdemu zosobna, komu o tem wiedzieć należy, wiadomem czynimy:
Dnia dwunastego kwietnia tysiąc dziewięćset trzydziestego trzeciego roku podpisana została w Hadze Międzynarodowa Konwencja Sanitarna, dotycząca żeglugi powietrznej, o następującem brzmieniu dosłownem:
Międzynarodowa Konwencja Sanitarna, dotycząca żeglugi powietrznej.
W celu unormowania kontroli sanitarnej żeglugi powietrznej,
niżej podpisani, pełnomocnicy Wysokich Stron Układających się, zaopatrzeni w pełnomocnictwa, uznane za dobre i sporządzone w należytej formie,
zgodzili się na następujące postanowienia:
______*) Zgodnie z art. 10 i art. 11 ustęp pierwszy Międzynarodowej Konwencji sanitarnej z dn. 21 czerwca 1926 r. okrąg jest "zarażony" jedną z chorób wskazanych, jeśli chodzi: przy dżumie i żółtej febrze, o pierwszy przypadek, uznany jako niezawleczony; przy cholerze, o przypadki, tworzące "ognisko", o znaczy, gdy zjawienie się nowych przypadków poza środowiskiem pierwszych zachorowań dowodzi, że nie zdołano ograniczyć szerzenia się choroby tam, gdzie ona zjawiła się na początku; przy durze osutkowym i ospie, o pojawienie się choroby w postaci epidemicznej.
* Z dniem 2 kwietnia 1951 r. przedłuża się moc obowiązującą nin. konwencji, zgodnie z Protokołem o przedłużeniu międzynarodowej konwencji sanitarnej dotyczącej żeglugi powietrznej z 1944 r., zmieniającej międzynarodową konwencję sanitarną dotyczącą żeglugi powietrznej z dnia 12 kwietnia 1933 r. (Dz.U.52.3.15).