Zasady Etyki Zawodowej Doradców Podatkowych w rozdziale poświęconym informacji i reklamie dopuszczają podawanie tytułu „doradca podatkowy” przy okazji wystąpień publicznych lub publikacji. Niedopuszczalne jest natomiast podawanie przez doradcę podatkowego, przy okazji informowania o świadczonych przez siebie usługach lub prowadzeniu reklamy, informacji o funkcji, którą pełni lub pełnił oraz o uzyskanych tytułach i wyróżnieniach w samorządzie doradców podatkowych.
Tytuł „doradca podatkowy” pojawia się także w przepisach ustawy o doradztwie podatkowym dotyczących sposobu posługiwania się przez przedstawicieli tego zawodu firmą (nazwą). Obejmuje ona imię i nazwisko doradcy podatkowego oraz ustawowe określenie zawodu „doradca podatkowy”, a w przypadku spółek niemających osobowości prawnej - imiona i nazwiska wszystkich wspólników oraz ustawowe określenie zawodu „doradca podatkowy”. Tytuły służbowe lub inne godności i tytuły, z wyjątkiem stopni i tytułów naukowych, nie mogą być zamieszczone w oznaczeniu firmy (nazwy).
Ustawa o doradztwie podatkowym przewiduje, że ten kto nie będąc uprawniony, posługuje się tytułem doradcy podatkowego lub zawodowo wykonuje czynności doradztwa podatkowego wskazane w art. 2 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy, podlega grzywnie do 50 000 zł.