Samorząd jest obecny na najważniejszych wydarzeniach międzynarodowych dotyczących tematyki księgowości i audytu. Izba podpisała we wrześniu porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych i Biegłych Rewidentów Republiki Serbskiej. Na wrześniowej i październikowej konferencji w Gruzji i Azerbejdżanie przedstawicielka KRBR mówiła o polskich doświadczeniach i specyfice polskiego rynku audytu. Ta aktywność ma na celu umacnianie wizerunku Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w kraju i za granicą.
Polska oraz Bośnia i Hercegowina łączą siły
Temu służyła też obecność KIBR na XIX Kongresie Stowarzyszenia Księgowych i Biegłych Rewidentów Republiki Serbskiej. Wydarzenie odbywało się w dniach 24-26 września 2015 r. Spotkanie było okazją do podpisania przez obie organizacje porozumienia o współpracy. Ma ona na celu rozwój i promocję zawodu biegłego rewidenta, promowanie standardów zgodnych z MSRF oraz wymianę doświadczeń zawodowych w dziedzinie etyki, edukacji oraz jakości wykonywania zawodu. Dokument w imieniu KIBR podpisał Krzysztof Burnos, prezes KRBR. To już kolejne porozumienie o współpracy, jakie KIBR zawiera z samorządami z innych krajów. Podobne umowy Izba podpisała już z instytutami Anglii i Walii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Czarnogóry, Gruzji, Kazachstanu, Litwy, Rumunii, Serbii i Ukrainy.
W Gruzji i Azerbejdżanie o polskich doświadczeniach
W dniach 21-22 września w Gruzji odbyła się z kolei międzynarodowa konferencja na temat najlepszych praktyk edukacyjnych w księgowości i audycie. O polskim doświadczeniu opowiedziała uczestnikom wydarzenia Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KRBR. Barbara Misterska-Dragan reprezentowała Izbę także na piątym euroazjatyckim Forum Księgowych i Biegłych Rewidentów w Baku. Wiceprezes KRBR w swojej prezentacji na temat "Obecnych wyzwań stojących przed zawodem biegłego rewidenta w Polsce" mówiła o specyfice zawodu w Polsce, czekającym biegłych rewidentów przejściu na międzynarodowe standardy badania oraz projekcie implementacji unijnej reformy rynku audytu do polskiego prawa. Spotkanie w stolicy Azerbejdżanu odbyło się w dniach 8-10 października bieżącego roku.
Cel na obecną kadencję
Aktywność KIBR na arenie międzynarodowej to element wywiązywania się ze zobowiązań przedstawionych podczas czerwcowego Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów. W programie działania na bieżącą kadencję Krajowa Rada zobowiązała się działać na rzecz umocnienia wizerunku Krajowej Izby Biegłych Rewidentów jako organizacji profesjonalnej i opiniotwórczej w kraju i za granicą.