Wsparcie z Funduszu może okazać się pomocne w przypadku negatywnych skutków wejścia w życie zmian w ustawie o doradztwie podatkowym wynikających z II transzy deregulacji, które 10 sierpnia br. staną się obowiązującym prawem.
Na utworzenie Funduszu Zjazd przeznaczył środki z Funduszu KIDP w części utworzonej z nadwyżki przychodów nad kosztami za rok 2002 do kwoty nie wyżej niż 500.000 zł, ze wskazaniem na finansowanie ze środków pieniężnych, przekazanych Izbie przez Ministra Finansów, pochodzących z pobranych opłat za wpis na listę doradców podatkowych, oraz do kwoty nie wyżej niż 200.000 zł, ze wskazaniem na finansowanie ze środków pieniężnych pozostających w dyspozycji Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
Decyzje dotyczące przyznania jednostkom organizacyjnym Izby świadczeń z Funduszu, wysokości tych świadczeń oraz ich przeznaczenia ma podejmować (w drodze uchwał) Rada Funduszu, w skład której wchodzą: członkowie Krajowej Rady Doradców Podatkowych (do 16 osób) oraz Przewodniczący Zarządów Regionalnych Oddziałów KIDP (lub osoby upoważnione przez Zarządy).
Zgodnie z dyspozycją Krajowego Zjazdu KRDP uchwaliła na swoim czerwcowym posiedzeniu regulamin korzystania oraz przyznawania świadczeń z Funduszu Restrukturyzacyjnego. Regulamin określa kto i w jakiej formie może złożyć wniosek o przyznanie świadczeń, co powinien zawierać taki wniosek oraz określa procedurę podejmowania decyzji w zakresie przyznawania świadczeń z Funduszu.
Uchwały dotyczące Funduszu są dostępne w serwisie internetowym KIDP.
Zobacz też:
Korzystaj z własnej biblioteki podatkowej >>
Program Lex Biblioteka Podatkowa można zamówić w księgarni internetowej Profinfo >>