Karta zawiera zapisy m.in. dotyczące tworzenia miejsca pracy przyjaznego dla rodziców i wspieraniu ich w godzeniu ról społecznych, odpowiedzialnej sprzedaży i promocji produktów oraz usług adresowanych do dzieci, wdrażania standardów dot. wykorzystywania wizerunku dziecka, wymagań dla dostawców oraz partnerów biznesowych i społecznych. Została ona po raz pierwszy ogłoszona 17 lipca 2023 r. i zaprezentowana podczas Parlamentarnego Zespołu Praw Dziecka. Jak zaznacza FOB, spotkała się wówczas z dużym zainteresowaniem środowiska biznesowego i społecznego, wpisując się w publiczny dialog na temat ochrony dzieci w Polsce.

Czytaj też: Nie będzie przepisów o działalności małoletnich przedsiębiorców >>

Ochrona praw dziecka w biznesie 

Oficjalne podpisanie Karty odbędzie się w Domu Innowacji Społecznych “Marzyciele i Rzemieślnicy” na trzecim piętrze Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie, 20 września br., w godzinach 13:00-16:30. Na wydarzenie należy się zarejestrować. Oprócz podpisania Karty, będzie można wziąć również udział w warsztatach. Pierwszy z nich zostanie poprowadzony przez dr Joannę Szymonek z Polskiego Instytut Praw Człowieka i Biznesu na temat „zarządzania prawami dziecka” w ramach polityki praw człowieka. Poruszone zostaną kwestie dotyczące wyzwań organizacyjnych i zarządczych związane z realizacją praw dziecka. Pokazane zostaną też narzędzia, za pomocą których można na te wyzwania odpowiadać.

 

Nowość
Prawo handlowe. Zagadnienia wybrane
-20%
Nowość

Maja Piątkowska, Katarzyna Siemion

Sprawdź  

Cena promocyjna: 63.2 zł

|

Cena regularna: 79 zł

|

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 59.25 zł


Drugie spotkanie, prowadzone przez Agnieszkę Palkę z Fundacji EY pod hasłem “Rodzic wraca do pracy”, będzie okazją do wymiany dobrych praktyk i narzędzi dających rodzicom sygnał, że pracodawca jest świadomy wyzwań rodzicielskich i bierze je pod uwagę, organizując miejsce pracy. 

Więcej szczegółów dotyczących Karty Prawa Dziecka można znaleźć na stronie internetowej FOB. Jest na niej dostępny także m.in. kwestionariusz samooceny pozwalający firmie przyjrzeć się swoim obecnym działaniom w zakresie poszanowania praw dziecka.