W trakcie konferencji omówiona zostanie uchwalona przez Sejm 16 listopada 2016 r. nowelizacja ustawy o VAT, której celem jest ograniczenie nadużyć i uszczelnienie poboru VAT. Przedstawione zostaną nowe regulacje przywracające do polskiego systemu VAT sankcję administracyjną – przypadki kiedy będzie stosowana oraz okoliczności wyłączające jej zastosowanie. Ponadto zostaną omówione nowe regulacje zakładające odpowiedzialność pełnomocnika za nierozliczony przez jego mocodawcę podatek. Wreszcie zastanowimy się nad zmianami w kodeksie karnym skarbowym oraz proponowaną nowelizacją kodeksu karnego wprowadzającego kary związane z m.in. z posługiwaniem się nierzetelnymi fakturami. Przedstawione zostaną także zmiany w zakresie rozliczania VAT w formie odwrotnego obciążenia – usługi budowlane, import usług, WNT oraz zmienione zasady dokonywania zwrotów w VAT.
Uchwalenie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oprócz zmian w strukturze funkcjonowania administracji oznacza wprowadzenie nowej procedury kontrolnej (kontrola celno-skarbowa), różniącej się zasadami prowadzenia od procedury kontrolnej przewidzianej w ordynacji podatkowej oraz ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Ponadto dalsze zmiany przewidziane m.in. przepisami ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców przynoszą kolejne modyfikacje w zakresie zasad prowadzenia kontroli. Podczas konferencji zasygnalizowane zostaną podstawowe kwestie związane z nowymi zasadami podejmowania kontroli w 2017 r.
Wykłady poprowadzą doradcy podatkowi: Janina Fornalik, Małgorzata Militz, Tomasz Michalik oraz dr Dariusz Strzelec. Specjalnie dla uczestników konferencji stworzyliśmy stolik ekspercki – z możliwością indywidualnych konsultacji nurtujących ich problemów.
Konferencja jest adresowana do doradców podatkowych, księgowych w firmach, właścicieli biur rachunkowych oraz adwokatów i radców prawnych zajmujących się prawem podatkowym, dla których interpretacja problemów wynikających ze stosowania przepisów prawa podatkowego stanowi istotny element codziennej aktywności zawodowej.
Uwaga: Udział w konferencji umożliwia zdobycie punktów szkoleniowych wymaganych przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych – w wymiarze 5 punktów za udział w całej konferencji.