W każdym województwie zostanie utworzony jeden urząd celno-skarbowy, którego terytorialny zasięg działania będzie obejmować teren całego województwa. Siedzibą urzędu celno-skarbowego będzie, co do zasady, miasto, które aktualnie jest siedzibą izby celnej. Jedyny wyjątek dotyczy Izby Celnej w Rzepinie, która jako jedyna w kraju nie została zlokalizowana w mieście o statusie miasta wojewódzkiego, byłego miasta wojewódzkiego (Biała Podlaska, Przemyśl, Toruń) lub na terenie dużej aglomeracji miejskiej (Gdynia). Z tego względu siedziba Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego została wyznaczona w Gorzowie Wielkopolskim. Bez zmiany, w stosunku do obecnego stanu prawnego, pozostanie sieć oddziałów celnych.
Dodatkowo wprowadzono zmianę w załączniku nr 1 do rozporządzenia w odniesieniu do Oddziału Celnego Port Lotniczy Szczecin-Goleniów – w kolumnie uwagi wykreślono zapis „towary przywożone i wywożone wyłącznie w transporcie lotniczym, ograniczenie nie dotyczy miejsc wyznaczonych lub uznanych przez organ celny”. W porcie lotniczym trwają intensywne prace nad budową nowej bazy cargo, z przeznaczeniem na składowanie i magazynowanie towarów przewożonych drogą lotniczą oraz transportem drogowym. Pozostawienie wyłączenia dla Oddziału Celnego Port Lotniczy Szczecin-Goleniów ograniczy możliwości rozwoju portu, spedytorów i firm transportowych oraz uniemożliwi korzystanie z bazy przeładunkowej i dalszej dystrybucji towarów.
W załączniku wprowadzono także zmianę w odniesieniu do Oddziału Celnego w Budomierzu – w kolumnie uwagi dodano zapis „procedura wywozu dotyczy wyłącznie towarów wywożonych w transporcie kolejowym, towarów stanowiących nadwyżki w stosunku do towarów zgłoszonych do wywozu, powrotnego wywozu lub uszlachetniania biernego stwierdzonych w urzędzie wyprowadzenia, towarów stanowiących towar innego rodzaju niż towar objęty zgłoszeniem do wywozu, powrotnego wywozu lub uszlachetniania biernego a przedstawionych do wyprowadzenia i stwierdzonych w urzędzie wyprowadzenia, towarów wywożonych przez podróżnych”. Jest to niezbędne z uwagi na fakt, że Oddział Celny w Budomierzu działa w obrębie drogowego przejścia granicznego oraz obsługuje transgraniczny kolejowy ruch towarowy w Miejscu Wyznaczonym w Werchracie. Tym samym zasadne jest określenie właściwości rzeczowej analogicznie, jak w przypadku Oddziału Celnego w Krościenku.
Rozporządzenie ministra rozwoju i finansów z 21 lutego 2017 r. w sprawie urzędów celno-skarbowych oraz podległych im oddziałów celnych, w których są dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego w zależności od rodzaju towarów lub procedur celnych, którymi mogą być obejmowane towary (Dz. U. poz. 372) weszło w życie 1 marca 2017 r.