W dniach 19-20 lutego 2014 r. odbyło się cykliczne (comiesięczne) spotkanie IASB. Było ono poświęcone aktualnym zagadnieniom, takim jak:
- działalność o regulowanych cenach,
- metoda praw własności – udział w zmianach pozostałych aktywów netto,
- ograniczone poprawki do MSSF 2,
- poprawki do MSR 28 i MSSF 10.
- poprawka MSR 41 dotycząca roślin produkcyjnych,
- jednostka pomiaru wartości godziwej,
- MSSF 9 – klasyfikacja i wycena oraz utrata wartości instrumentów finansowych.
Większość zagadnień podlegała jedynie dyskusji, a decyzje dotyczące rozwiązań, jakie IASB zdecyduje się zastosować, będą podejmowane na następnych spotkaniach.
Wstępną decyzję w odniesieniu do zmian MSR 41 wskazując, że zmieniona zostanie definicja roślin produkcyjnych, a „produkty” takich roślin będą podlegać wycenie według wartości godziwej z ujęciem skutków w zysku/stracie. Jednocześnie uznano, że nie występuje potrzeba uzupełniania MSR 41, MSR 16 ani MSSF 13 o dodatkowe wytyczne dotyczące zastosowania tych standardów w odniesieniu do roślin produkcyjnych.
W odniesieniu do proponowanych zmian MSSF 13 dotyczących jednostki pomiaru, podjęto wstępną decyzję o opublikowaniu wersji wstępnej tej zmiany w drugim kwartale 2014 r. Proponowana zmiana ma przejrzyście wyjaśniać:
- zasady pomiaru wartości godziwej kwotowanych na rynku inwestycji w jednostkach zależnych, stowarzyszonych i wspólnych przedsięwzięciach oraz
- zasady pomiaru wartości odzyskiwalnej ośrodków generujących środki pieniężne według wartości godziwej pomniejszonej o koszty zbycia, w sytuacji gdy takie ośrodki są powiązane z jednostkami notowanymi na rynku.
W odniesieniu do MSSF 9 Instrumenty finansowe podjęto wstępną decyzję, że standard ten zacznie obowiązywać przy sporządzaniu sprawozdań finansowych za okresy rozpoczynające się 1 stycznia 2018 r. lub później.
Odnosząc się do proponowanych zmian w zakresie klasyfikacji i wyceny instrumentów finansowych (wprowadzenia dla aktywów finansowych kategorii „wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody”) szczególną uwagę poświęcono decyzji FASB o wycofaniu się z wprowadzania proponowanych zmian i dalszych prac w tym zakresie. IASB zdecydowała natomiast o dalszym procedowaniu z tymi zmianami i opublikowaniu kompletnej wersji MSSF 9 (obejmującej m.in. zmienione zasady klasyfikacji i wyceny oraz zasady dotyczące utraty wartości) w drugim kwartale 2014 r.