Obligacje kapitałowe mają być emitowane przez banki, domy maklerskie, zakłady ubezpieczeń, zakłady reasekuracji.
- Projektowane regulacje pozwolą na pozyskanie dodatkowego kapitału regulacyjnego instytucjom finansowym, co powinno przełożyć się na wzrost konkurencyjności polskiego systemu finansowego i wzmocnienie jego bazy kapitałowej. Dzięki tym rozwiązaniom zwiększamy też możliwość finansowania polskiej gospodarki przez system finansowy – powiedział wiceminister finansów Piotr Nowak.
Jak dodał, zasadnicze znaczenie w przypadku tego projektu miało powołanie w lipcu 2019 r. Zespołu Roboczego Rady Rozwoju Rynku Finansowego pod kierownictwem Ministerstwa Finansów. - Złożony z ekspertów instytucji publicznych oraz sektora bankowego i ubezpieczeniowego, wypracował z jednej strony rozwiązania korzystne dla biznesu a z drugiej bezpieczne dla systemu i akceptowalne ze strony regulatora – podkreślił wiceszef MF.
Jak zapewnia MF, projekt spotkał się zarówno z pozytywnym odbiorem instytucji sieci bezpieczeństwa finansowego oraz podmiotów sektora finansowego.
Zobacz również: Obligacje Skarbu Państwa nie zawsze bez podatku >>
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.