Porozumienie ma służyć budowie jak najlepszych warunków dla doskonalenia kwalifikacji zawodowych przedstawicieli obu profesji. Jego cel to także promocja pozytywnego wizerunku i wzmacnianie prestiżu zawodów biegłego rewidenta oraz doradcy podatkowego.
Jak wyjaśnił Józef Król, Prezes KRBR samorządy planują organizację wspólnych szkoleń, seminariów i konferencji.
Biegli chcą przygotować z doradcami podatkowymi wspólną ofertę usług kierowanych do tych podmiotów, które dziś nie są obsługiwane przez biegłych rewidentów. – Nie jest tak, że biegły rewident musi umieć wszystko. Od lat korzystamy w naszej pracy z wiedzy i doświadczenia wielu ekspertów, w tym doradców podatkowych. Mamy nadzieję, że współpraca pozwoli nam rozszerzyć rynek usług dla obu profesji – wyjaśnił Prezes KRBR.
Zobacz książkę "Ustawa o doradztwie podatkowym. Komentarz" dostępną w księgarni internetowej Profinfo >>
Porozumienie zostało podpisane 16 czerwca br. W uroczystości wzięli udział prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych, dr Mariusz Cieśla, Skarbnik KRDP oraz Prezes Józef Król i dr Ernest Podgórski Skarbnik KRBR. Choć umowa została podpisana na szczeblu centralnym, obie strony porozumienia podkreślały, że kluczowe jest działanie w regionach – bliżej przedstawicieli obu zawodów.
Informacja pochodzi z programu Vademecum Doradcy Podatkowego