PRP ma skupić się przede wszystkim na dziesięciu obszarach działania: 

  1. Transparentny Dialog Społeczny – zarówno z rządem, jak i społeczeństwem.
  2. Przewidywalność i klarowność prawa – współtworzenie przepisów prawnych, prowadzenie eksperckich konsultacji oraz zgłaszanie postulatów do rozpatrzenia w ramach procedur legislacyjnych.
  3. Sprawny i uczciwy system podatkowy – wspieranie rozwoju gospodarczego, obejmując zarówno duże korporacje, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa. System podatkowy powinien być efektywnym narzędziem wspierającym przedsiębiorczość, sprzyjającym wzrostowi gospodarczemu.
  4. Wsparcie dla polskich firm za granicą – wspomaganie ekspansji i wzmacniania konkurencyjności polskich firm.
  5. Współpraca kapitałowa rządu i biznesu – zobowiązujemy się do podjęcia próby, budowania mostów’’ pomiędzy sektorem prywatnym a publicznym.
  6. Polska siła ekonomiczna w Europie – wzmocnienie pozycji Polski jako lidera ekonomicznego w Europie.
  7. Programy Smart Immigration – opracowywanie programów, które mają na celu przyciągnięcie do Polski najwyższej klasy talentów z różnych zakątków świata.
  8. Współpraca Nauka-Biznes – inicjujemy i wspieramy projekty mające na celu błyskawiczne przenoszenie osiągnięć naukowych do praktyki gospodarczej.
  9. Wyrównywanie szans dla polskich firm – stworzenie sprzyjających warunków dla krajowych przedsiębiorstw, zapewniając im równą szansę na rozwój w porównaniu z międzynarodowym kapitałem.
  10. Zielona energia i elektromobilność – w kontekście transformacji energetycznej kraju, poprzez intensywne wsparcie dla projektów opartych na zielonych źródłach energii oraz inicjatyw mających na celu rozwijanie elektromobilności.

- Będziemy dążyć do wypracowania ram regulacyjnych, które umożliwią polskim firmom skuteczne konkurowanie na rynku, jednocześnie wspierając ich zdolność do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Naszym celem jest zrównanie szans i stworzenie sprzyjającego środowiska biznesowego, które będzie korzystne dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od ich skali działania czy struktury kapitałowej – stwierdza Rafał Brzoska, przewodniczący Polskiej Rady Przedsiębiorców (PRP).

W inauguracyjnym posiedzeniu PRP wziął udział m.in. Rafał Hetman, minister rozwoju, który podkreślał wagę dialogu i wsłuchiwania się w postulaty przedsiębiorców. 
- Polski biznes dysponuje odpowiednim potencjałem, aby stać się siłą napędową dla rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. Osobiście uważam, że powołanie Polskiej Rady Przedsiębiorców to krok w kierunku budowania silnej współpracy między przedsiębiorcami a rządem. To niezwykle ważna inicjatywa mająca na celu umocnienie roli przedsiębiorców i pracodawców w kształtowaniu polityki gospodarczej. Wierzę, że Rada będzie skutecznym forum do wyrażania opinii, identyfikowania wyzwań oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Polsce - podkreśla Rafał Dutkiewicz, prezes Pracodawców RP.

 

Nowość
Instytucje gospodarki rynkowej
-20%
Nowość

Tadeusz Włudyka, Marek Porzycki

Sprawdź  

Cena promocyjna: 63.2 zł

|

Cena regularna: 79 zł

|

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 55.3 zł