Chodzi o dwa projekty rozporządzeń, opublikowane na stronie Rządowego Centrum Legislacji: w sprawie rejestru fundacji rodzinnych oraz w sprawie określenia wzorów urzędowych formularzy wniosków o wpis do rejestru fundacji rodzinnych oraz sposobu i miejsca ich udostępniania. Mają one kompleksowo uregulować formalne kwestie związane z prowadzeniem fundacji rodzinnej.
SZKOLENIE ONLINE: Zasady opodatkowania fundacji rodzinnej - ZAPISZ SIĘ >
Osobny system i tylko w formie on-line
Jak wynika z pierwszego projektu, spółki rodzinne będą ewidencjonowane w osobnym systemie, dedykowanym wyłącznie dla tych podmiotów. Ma on być prowadzony w formie on - line i pozwalać na uzyskanie osobowości prawnej z chwilą wpisu do rejestru. Zgodnie z założeniami, zgłoszenia o utworzeniu fundacji ma dokonywać fundator lub zarząd fundacji rodzinnej (w zależności od tego, czy utworzono ją na podstawie aktu założycielskiego, czy w drodze testamentu). Projekt określa też szczegółowo, jakie informacje będą musiały znaleźć się w systemie. Co ważne, pierwotnie fundacje rodzinne miały być wpisywane do KRS-u, tak jak inne osoby prawne - ostatecznie system ma być jednak prowadzony przez Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim.
Cena promocyjna: 159 zł
|Cena regularna: 159 zł
|Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: zł
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.