Poniższe postanowienia określają zobowiązania przyjęte przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, dalej zwany "Rządem Kraju-Gospodarza", oraz przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, dalej zwaną "FAO", łącznie zwane "Stronami". Celem niniejszej Umowy Kraju-Gospodarza (Umowa) jest ułatwienie przeprowadzenia 33. sesji Regionalnej Konferencji FAO dla Europy (ERC) oraz Konsultacji z Organizacjami Społeczeństwa Obywatelskiego (CSO), które odbędą się w Rzeczypospolitej Polskiej, dalej zwane "Konferencją", w ramach Regularnego Programu FAO.ERC odbędzie się w Łodzi w dniach od 10 do 13 maja 2022 roku. Konsultacje CSO odbędą się w Łodzi w dniach od 8 do 9 maja 2022 roku.
Ze względu na sytuację pandemiczną i ograniczenia podróży w regionie, okoliczności, w jakich odbędzie się ERC - format fizyczny, Online albo hybrydowy - pozostają otwarte i zostaną ustalone w porozumieniu z Rządem Kraju-Gospodarza po uzyskaniu dalszych informacji 1 .
Kopia "Standardowych wytycznych w sprawie Ustaleń dotyczących Regionalnych Konferencji FAO", zawierających dalsze szczegółowe informacje na temat personelu, usług i obiektów, o których mowa w niniejszej Umowie, zostanie przekazana bezpośrednio powołanemu przez Rząd Oficerowi Łącznikowemu Rządu, o którym mowa w poniższym artykule 4 pkt 1 Umowy, przed rozpoczęciem Konferencji.
FAO odpowiada za zorganizowanie Konferencji, wystosowanie wszystkich zaproszeń i dystrybucję wstępnego porządku obrad.
Zaproszeni zostaną przedstawiciele wszystkich 54 członków FAO regionu Europy i Azji Środkowej, jak również przedstawiciele obserwatorów z listy w Załączniku A.
Ponadto zgodnie z Konstytucją Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa z dnia 16 października 1945 roku (Konstytucja FAO), Ogólnymi Regułami i Procedurami FAO inni członkowie, jak również organizacje międzynarodowe pozostające w relacjach z FAO mogą być reprezentowani przez obserwatorów na Konferencji na własne żądanie. Państwa nieczłonkowskie FAO, państwa członkowskie ONZ, wszelkie organizacje wyspecjalizowane ONZ, jak też Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) również mogą na własne żądanie i przy aprobacie Rady lub Dyrektora Generalnego FAO, zgodnie z Aktami Podstawowymi FAO, wziąć udział w Konferencji w charakterze obserwatorów. Liczbę uczestników, obejmującą Sekretariat FAO, przewiduje się na około 230 osób. Liczbę uczestników Konsultacji CSO przewiduje się na około 60 osób.
Konferencja prowadzona będzie w językach: angielskim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim.
1 Konferencja będzie zorganizowana zgodnie z wymogami krajowymi oraz protokołem FAO-COVID.
2 Lista jest prowizoryczna i może ulec zmianie w trakcie wewnętrznych uzgodnień FAO.
3 Lista jest prowizoryczna i może ulec zmianie w trakcie wewnętrznych uzgodnień FAO.
4 Lista jest prowizoryczna i może ulec zmianie w trakcie wewnętrznych uzgodnień FAO.
5 Lista jest prowizoryczna i może ulec zmianie w trakcie wewnętrznych uzgodnień FAO.
6 Lista jest prowizoryczna i może ulec zmianie w trakcie wewnętrznych uzgodnień FAO.
7 Nie licząc personelu Rządu Kraju-Gospodarza, woluntariuszy, i personelu organizującego wydarzenie.