na wniosek Prezesa Rady Ministrówza zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój bankowości:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Ciska Ewa Maria, 2. Macierzyński Michał, 3. Michalska Iwona Maria, 4. Szot Ryszard, 5. Trzepietowska Marzanna Beata, 6. Wilk Lidia, 7. Wiśniewski Zenon,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
8. Chowaniec Józef Tadeusz, 9. Napierała Edwin Jan, 10. Pach Paweł Krzysztof, 11. Witkowski Radosław Paweł, na wniosek Ministra Edukacji Narodowej za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Porządnicka-Lamch Edyta Małgorzata, 13. Urbanek Grzegorz Maciej, 14. Wisz Piotr Paweł, na wniosek Ministra Infrastruktury
za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój i bezpieczeństwo transportu drogowego:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
15. Milewski Bolesław, 16. Sawicki Edmund,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
17. Graczyk Ryszard Antoni, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
18. Grzegorzewska Iwona Alicja, 19. Janiszewska-Nieścioruk Zdzisława,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. ks. Brzeziński Mirosław, 21. Buk-Cegiełka Marta Stanisława, 22. Kołodziejczyk Renata, na wniosek Rzecznika Praw Dziecka
za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój rodzinnej pieczy zastępczej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
23. Chmura Barbara Elżbieta, 24. Chmura Tadeusz Marian, 25. Grabnicka Krystyna Zuzanna, 26. Grabnicki Stanisław, 27. Krajewska-Zięba Renata Katarzyna, 28. Krakowska Grażyna, 29. Penar Robert, 30. Penar Sylwia, 31. Wiaduch Alicja Leokadia, 32. Wiaduch Waldemar,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
33. Klimiuk-Bibik Katarzyna,
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznym:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
34. Gaca Mariola Jolanta, 35. Gaca Michał Kazimierz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Chrustowska Sławomira Bogusława, 37. Rezmer Maria, na wniosek Wojewody Małopolskiego
za zasługi w działalności na rzecz kultywowania narodowych tradycji i kształtowania postaw patriotycznych
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
38. Znamiec Jan Lucjan, 39. Żmudzki Andrzej Józef, 40. Żmudzki Franciszek Grzegorz, na wniosek Wojewody Mazowieckiego za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania historii Polski:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
41. Kaczmarczyk Hanna Małgorzata, 42. Kolatorski Władysław, 43. Widlicki Mirosław Eugeniusz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
44. Kudlicki Łukasz Jerzy,
na wniosek Wojewody Podlaskiego:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz dzieci potrzebujących pomocy oraz wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznym
45. Gieraga Danuta,
za zasługi w działalności na rzecz propagowania wartości patriotycznych i tradycji oręża polskiego
46. Szkiłądź Dariusz Jan,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
47. Zujko Romuald,
na wniosek Wojewody Śląskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
48. Niedokos Józef,
na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
49. Dzida Józef Czesław, 50. Kotwica Wiesław,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
51. Krzeszowski Janusz Mariusz, 52. Lewandowski Zbigniew,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
53. Buda Mariusz Krzysztof,
na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:
za zasługi w działalności na rzecz propagowania i rozwoju pszczelarstwa
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
54. Lipiński Zbigniew Adam, 55. Wilde Maria, za zasługi w upamiętnianiu historii Polski
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
56. ks. Rycio Marek.