Tryb i warunki przeprowadzania przetargu na wydanie koncesji i zezwolenia na budowę sieci, przydział częstotliwości i wykonywanie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu GSM w paśmie 900 MHz.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA ŁĄCZNOŚCI
z dnia 25 lipca 1995 r.
w sprawie trybu i warunków przeprowadzenia przetargu na wydanie koncesji i zezwolenia na budowę sieci, przydział częstotliwości i wykonywanie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu GSM w paśmie 900 MHz.

Na podstawie art. 14a ust. 1 ustawy z dnia 23 listopada 1990 r. o łączności (Dz. U. Nr 86, poz. 504 z 1991 r. Nr 69, poz. 293 i Nr 105, poz. 451, z 1993 r. Nr 7, poz. 34 oraz z 1995 r. Nr 60, poz. 310) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 r. zostanie przeprowadzony przetarg na wydanie dwóch równorzędnych koncesji i zezwoleń na budowę sieci, przydział częstotliwości i wykonywanie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu GSM w paśmie 900 MHz na zasadach określonych w art. 14, 14a i art. 15-19 ustawy o łączności oraz w wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych.
2.
Zaproszenie do udziału w przetargu następuje poprzez ogłoszenie Ministra Łączności w prasie o zasięgu ogólnokrajowym.
3.
Do przetargu zastosowany zostanie art. 15, z zastrzeżeniem art. 16 ustawy o łączności.
§  2.
1.
Po przeprowadzonym przetargu na system GSM cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej typu komórkowego zostanie w 1996 r. przeprowadzony przetarg na wydanie koncesji na sieć komórkową według standardu europejskiego DCS 1800 z terminem obowiązywania tej koncesji od dnia 1 stycznia 1997 r.
2.
Tryb i warunki przeprowadzenia przetargu na wydanie koncesji na sieć komórkową według standardu europejskiego DCS 1800 określi odrębne zarządzenie Ministra Łączności.
§  3.
1.
Postępowanie przetargowe zostanie przeprowadzone w trzech fazach: oceny wstępnej, oceny techniczno-ekonomicznej i oceny oferowanej całkowitej wartości opłaty koncesyjnej. Oceny dokonuje Zespół do spraw wprowadzenia w Polsce systemu GSM cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej typu komórkowego, powołany decyzją Ministra Łączności nr 26 z dnia 27 lipca 1994 r. wraz z późniejszymi zmianami, zwany dalej "Zespołem", z siedzibą w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej.
2.
Minister Łączności może w miarę potrzeb dokonać zmian lub uzupełnień w składzie Zespołu.
3.
Prezes Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej zapewni obsługę administracyjną Zespołowi, o którym mowa w ust. 1.
4.
Szczegółowe warunki postępowania przetargowego zostaną podane w dokumentacji przetargu, przyjętej przez Ministra Łączności, oraz w ogłoszeniu, o którym mowa w § 1 ust. 2.
5.
Określony w ogłoszeniu termin złożenia dokumentacji ofertowej nie może być krótszy niż 30 dni od dnia ogłoszenia.
§  4.
Zespół funkcjonuje na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez Ministra Łączności.
§  5.
1.
W dokumentacji przetargowej należy uwzględnić zobowiązanie Telekomunikacji Polskiej S.A., zwanej dalej "TP S.A.", do równorzędnego traktowania przyszłych operatorów sieci GSM, w szczególności w zakresie dzierżawy zasobów transmisyjnych i połączeń między abonentami sieci TP S.A. i sieci GSM.
2.
Kryteria określone w dokumentacji przetargowej powinny przeciwdziałać monopolizacji rynku telekomunikacyjnego w zakresie telefonii komórkowej.
§  6.
1.
Warunkiem dopuszczenia oferenta do udziału w przetargu jest:
1)
dokonanie zakupu dokumentacji przetargowej,
2)
wpłacenie wadium przed złożeniem oferty, którego wysokość zostanie określona w warunkach przetargowych,
3)
złożenie oferty w terminie określonym w ogłoszeniu,
4)
zachowanie formy zgodności złożonej oferty z wymaganiami dokumentacji przetargowej,
5)
pozytywna ocena statusu prawnego oferenta,
6)
stwierdzenie, że wspólnicy (akcjonariusze) spółki nie uczestniczą w innych spółkach ubiegających się o udzielenie koncesji i zezwolenia na GSM.
2.
Listę oferentów dopuszczonych do udziału w przetargu ogłasza się w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej oraz przesyła oferentom w terminie określonym w ogłoszeniu.
§  7.
1.
Uczestnicy postępowania przetargowego przekazują do Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej, za poświadczeniem odbioru, dokumentację ofertową w zalakowanych opakowaniach.
2.
Prezes Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej przechowuje zalakowane opakowania z dokumentacją ofertową do chwili otwarcia przez Zespół i zabezpiecza ją w czasie trwania postępowania i po jego zakończeniu.
§  8.
Jeżeli zgłosi się tylko jeden oferent lub żadna z ofert nie odpowiada wymaganiom określonym w ustawie o łączności, dokumentacji przetargowej oraz w niniejszym zarządzeniu, Zespół składa wniosek Ministrowi Łączności o uznanie przetargu za bezskuteczny oraz o ponowne przeprowadzenie przetargu.
§  9.
Zespół dokonuje oceny punktowej według kryteriów podanych w dokumentacji przetargowej.
§  10.
Z wyników przetargu sporządza się protokół, który podpisują członkowie Zespołu.
§  11.
1.
Protokół postępowania przetargowego powinien zawierać w szczególności:
1)
oznaczenie czasu i miejsca postępowania przetargowego,
2)
imiona i nazwiska członków Zespołu,
3)
liczbę ofert poddanych kwalifikacji wstępnej,
4)
liczbę oferentów zakwalifikowanych do oceny techniczno-ekonomicznej,
5)
ocenę punktową ofert i liczbę ofert zakwalifikowanych do oceny oferowanej całkowitej wartości opłaty koncesyjnej,
6)
wskazanie dwóch ofert najkorzystniejszych wraz z oceną punktową i uzasadnieniem lub uzasadnienie wniosku o uznanie przetargu za bezskuteczny.
2.
Po zakończeniu postępowania przetargowego protokół przekazuje się Ministrowi Łączności.
3.
Minister Łączności ogłosi wyniki przetargu w terminie nie przekraczającym 30 dni od dnia otrzymania protokołu od Zespołu.
§  12.
Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1995.42.490

Rodzaj: Zarządzenie
Tytuł: Tryb i warunki przeprowadzania przetargu na wydanie koncesji i zezwolenia na budowę sieci, przydział częstotliwości i wykonywanie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu GSM w paśmie 900 MHz.
Data aktu: 25/07/1995
Data ogłoszenia: 28/08/1995
Data wejścia w życie: 12/09/1995