Tryb i warunki przeprowadzania przetargu na wydanie koncesji i zezwolenia na budowę sieci, przydział częstotliwości i wykonywanie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu GSM w paśmie 900 MHz.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA ŁĄCZNOŚCI
z dnia 25 lipca 1995 r.
w sprawie trybu i warunków przeprowadzenia przetargu na wydanie koncesji i zezwolenia na budowę sieci, przydział częstotliwości i wykonywanie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu GSM w paśmie 900 MHz.

Na podstawie art. 14a ust. 1 ustawy z dnia 23 listopada 1990 r. o łączności (Dz. U. Nr 86, poz. 504 z 1991 r. Nr 69, poz. 293 i Nr 105, poz. 451, z 1993 r. Nr 7, poz. 34 oraz z 1995 r. Nr 60, poz. 310) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 r. zostanie przeprowadzony przetarg na wydanie dwóch równorzędnych koncesji i zezwoleń na budowę sieci, przydział częstotliwości i wykonywanie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu GSM w paśmie 900 MHz na zasadach określonych w art. 14, 14a i art. 15-19 ustawy o łączności oraz w wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych.
2.
Zaproszenie do udziału w przetargu następuje poprzez ogłoszenie Ministra Łączności w prasie o zasięgu ogólnokrajowym.
3.
Do przetargu zastosowany zostanie art. 15, z zastrzeżeniem art. 16 ustawy o łączności.
§  2.
1.
Po przeprowadzonym przetargu na system GSM cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej typu komórkowego zostanie w 1996 r. przeprowadzony przetarg na wydanie koncesji na sieć komórkową według standardu europejskiego DCS 1800 z terminem obowiązywania tej koncesji od dnia 1 stycznia 1997 r.
2.
Tryb i warunki przeprowadzenia przetargu na wydanie koncesji na sieć komórkową według standardu europejskiego DCS 1800 określi odrębne zarządzenie Ministra Łączności.
§  3.
1.
Postępowanie przetargowe zostanie przeprowadzone w trzech fazach: oceny wstępnej, oceny techniczno-ekonomicznej i oceny oferowanej całkowitej wartości opłaty koncesyjnej. Oceny dokonuje Zespół do spraw wprowadzenia w Polsce systemu GSM cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej typu komórkowego, powołany decyzją Ministra Łączności nr 26 z dnia 27 lipca 1994 r. wraz z późniejszymi zmianami, zwany dalej "Zespołem", z siedzibą w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej.
2.
Minister Łączności może w miarę potrzeb dokonać zmian lub uzupełnień w składzie Zespołu.
3.
Prezes Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej zapewni obsługę administracyjną Zespołowi, o którym mowa w ust. 1.
4.
Szczegółowe warunki postępowania przetargowego zostaną podane w dokumentacji przetargu, przyjętej przez Ministra Łączności, oraz w ogłoszeniu, o którym mowa w § 1 ust. 2.
5.
Określony w ogłoszeniu termin złożenia dokumentacji ofertowej nie może być krótszy niż 30 dni od dnia ogłoszenia.
§  4.
Zespół funkcjonuje na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez Ministra Łączności.
§  5.
1.
W dokumentacji przetargowej należy uwzględnić zobowiązanie Telekomunikacji Polskiej S.A., zwanej dalej "TP S.A.", do równorzędnego traktowania przyszłych operatorów sieci GSM, w szczególności w zakresie dzierżawy zasobów transmisyjnych i połączeń między abonentami sieci TP S.A. i sieci GSM.
2.
Kryteria określone w dokumentacji przetargowej powinny przeciwdziałać monopolizacji rynku telekomunikacyjnego w zakresie telefonii komórkowej.
§  6.
1.
Warunkiem dopuszczenia oferenta do udziału w przetargu jest:
1)
dokonanie zakupu dokumentacji przetargowej,
2)
wpłacenie wadium przed złożeniem oferty, którego wysokość zostanie określona w warunkach przetargowych,
3)
złożenie oferty w terminie określonym w ogłoszeniu,
4)
zachowanie formy zgodności złożonej oferty z wymaganiami dokumentacji przetargowej,
5)
pozytywna ocena statusu prawnego oferenta,
6)
stwierdzenie, że wspólnicy (akcjonariusze) spółki nie uczestniczą w innych spółkach ubiegających się o udzielenie koncesji i zezwolenia na GSM.
2.
Listę oferentów dopuszczonych do udziału w przetargu ogłasza się w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej oraz przesyła oferentom w terminie określonym w ogłoszeniu.
§  7.
1.
Uczestnicy postępowania przetargowego przekazują do Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej, za poświadczeniem odbioru, dokumentację ofertową w zalakowanych opakowaniach.
2.
Prezes Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej przechowuje zalakowane opakowania z dokumentacją ofertową do chwili otwarcia przez Zespół i zabezpiecza ją w czasie trwania postępowania i po jego zakończeniu.
§  8.
Jeżeli zgłosi się tylko jeden oferent lub żadna z ofert nie odpowiada wymaganiom określonym w ustawie o łączności, dokumentacji przetargowej oraz w niniejszym zarządzeniu, Zespół składa wniosek Ministrowi Łączności o uznanie przetargu za bezskuteczny oraz o ponowne przeprowadzenie przetargu.
§  9.
Zespół dokonuje oceny punktowej według kryteriów podanych w dokumentacji przetargowej.
§  10.
Z wyników przetargu sporządza się protokół, który podpisują członkowie Zespołu.
§  11.
1.
Protokół postępowania przetargowego powinien zawierać w szczególności:
1)
oznaczenie czasu i miejsca postępowania przetargowego,
2)
imiona i nazwiska członków Zespołu,
3)
liczbę ofert poddanych kwalifikacji wstępnej,
4)
liczbę oferentów zakwalifikowanych do oceny techniczno-ekonomicznej,
5)
ocenę punktową ofert i liczbę ofert zakwalifikowanych do oceny oferowanej całkowitej wartości opłaty koncesyjnej,
6)
wskazanie dwóch ofert najkorzystniejszych wraz z oceną punktową i uzasadnieniem lub uzasadnienie wniosku o uznanie przetargu za bezskuteczny.
2.
Po zakończeniu postępowania przetargowego protokół przekazuje się Ministrowi Łączności.
3.
Minister Łączności ogłosi wyniki przetargu w terminie nie przekraczającym 30 dni od dnia otrzymania protokołu od Zespołu.
§  12.
Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Zmiany w prawie

Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Od dziś ważna zmiana dla niektórych kierowców

Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od wtorku, 10 września, zakładają automatyczny zwrot prawa jazdy, bez konieczności składania wniosku. Zmiana ma zapobiegać sytuacji, w której kierowcy, nieświadomi obowiązku, byli karani za prowadzenie pojazdu, mimo formalnego odzyskania uprawnień.

Robert Horbaczewski 09.09.2024
Będą zmiany w ustawie o działaniach antyterrorystycznych oraz w ustawie o ABW oraz AW

Rząd przyjął we wtorek projekt przepisów, który dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej, które dotyczą przeciwdziałania rozpowszechnianiu w Internecie treści o charakterze terrorystycznym. Wprowadzony zostanie mechanizm wydawania i weryfikowania nakazów usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do takich treści. Za egzekwowanie nowych przepisów odpowiedzialny będzie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Od jego decyzji będzie się można odwołać do sądu.

Grażyna J. Leśniak 03.09.2024
Ustawa o rencie wdowiej niekonstytucyjna?

O zawetowanie ustawy o tzw. wdowich emeryturach jako aktu dyskryminującego część obywateli zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy jedna z emerytek. W jej przekonaniu uchwalona 26 lipca 2024 r. ustawa narusza art. 32 Konstytucji, ponieważ wprowadza zasady dyskryminujące dużą część seniorów. Czy prezydent zdążył się z nią zapoznać – nie wiadomo. Bo petycja wpłynęła do Kancelarii Prezydenta 6 sierpnia, a już 9 sierpnia ustawa została podpisana.

Grażyna J. Leśniak 31.08.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1995.42.490

Rodzaj: Zarządzenie
Tytuł: Tryb i warunki przeprowadzania przetargu na wydanie koncesji i zezwolenia na budowę sieci, przydział częstotliwości i wykonywanie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu GSM w paśmie 900 MHz.
Data aktu: 25/07/1995
Data ogłoszenia: 28/08/1995
Data wejścia w życie: 12/09/1995