[System językowy - Konkurs EPSO/AD/293/14 mający na celu nabór administratorów (AD 7) w dziedzinie prawa konkurencji, finansowania przedsiębiorstw, ekonomii finansowej, ekonomii przemysłu i makroekonomii - Nieumieszczenie na liście rezerwy kadrowej - Zarzut niezgodności z prawem - Ograniczenie wyboru drugiego języka konkursu do angielskiego, francuskiego lub niemieckiego - Rozporządzenie nr 1 - Artykuł 1d ust. 1 regulaminu pracowniczego - Dyskryminacja ze względu na język - Względy uzasadniające - Interes służby]Język postępowania: angielski
(2021/C 297/34)
(Dz.U.UE C z dnia 26 lipca 2021 r.)
Strony
Strona skarżąca: Ana Calhau Correia de Paiva (Bruksela, Belgia) (przedstawiciele: adwokaci V. Villante, G. Pandey i D. Rovetta)
Strona pozwana: Komisja Europejska (przedstawiciele: L. Radu Bouyon, I. Melo Sampaio i L. Vernier, pełnomocnicy)
Przedmiot
Oparte na art. 270 TFUE żądanie stwierdzenia nieważności, po pierwsze, decyzji komisji konkursowej konkursu EPSO/AD/293/14 - Administratorzy (AD 7) w dziedzinie prawa konkurencji, finansowania przedsiębiorstw, ekonomii finansowej, ekonomii przemysłu i makroekonomii z dnia 9 listopada 2015 r. o nieumieszczeniu nazwiska skarżącej na liście rezerwy kadrowej sporządzonej po zakończeniu postępowania w sprawie naboru, po drugie, decyzji z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie ponownego rozpatrzenia tej pierwszej decyzji, po trzecie, decyzji z dnia 22 grudnia 2016 r. oddalającej zażalenie skarżącej na tę pierwszą decyzję, oraz po czwarte, listy rezerwy kadrowej sporządzonej po zakończeniu wspomnianego postępowania w sprawie naboru, w zakresie, w jakim dotyczy ona dziedziny prawa konkurencji.
Sentencja
1) Stwierdza się nieważność decyzji komisji konkursu otwartego EPSO/AD/293/14 z dnia 23 czerwca 2016 r., przekazanej przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO), oddalającej wniosek Any Calhau Correiy de Paivy o ponowne rozpatrzenie decyzji z dnia 9 listopada 2015 r. o nieumieszczeniu jej nazwiska na liście rezerwy kadrowej konkursu.
2) W pozostałym zakresie skarga zostaje oddalona.
3) Ana Calhau Correia de Paiva pokrywa jedną trzecią własnych kosztów.
4) Komisja Europejska pokrywa własne koszty oraz dwie trzecie kosztów poniesionych przez A. Calhau Correię de Paivę.