Dyrekcja ENER.A "Polityka energetyczna" (Bruksela)(art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego)
COM/2019/10385
(2019/C 166 A/01)
(Dz.U.UE C z dnia 15 maja 2019 r.)
Kim jesteśmy?
Dyrekcja Generalna ds. Energii (DG ds. Energii) opracowuje i wdraża europejską politykę w dziedzinie energii. Opracowanie i wdrożenie spójnej i zrównoważonej polityki energetycznej jest bardzo ważnym punktem programu politycznego Komisji i UE.
W szczególności DG ds. Energii dąży do zapewnienia wszystkim obywatelom Unii bezpiecznej, zrównoważonej i konkurencyjnej energii po przystępnych cenach. Polityka dyrekcji przyczynia się do dekarbonizacji europejskiej gospodarki i pomaga UE osiągnąć jej ambitne cele w dziedzinie energii i klimatu przewidziane na lata 2020 i 2030. Aby osiągnąć te cele, DG ds. Energii opracowuje i wdraża inicjatywy dotyczące unii energetycznej.
Dyrekcja przedkłada propozycje strategii w zakresie unii energetycznej, wdraża takie strategie oraz dokonuje ich przeglądu, koncentrując się na pięciu głównych aspektach:
Niniejsze ogłoszenie o naborze ma na celu powołanie dyrektora w Dyrekcji A, odpowiedzialnej za politykę energetyczną. Zadaniem tej dyrekcji jest:
Dyrekcja A składa się z czterech działów i zatrudnia około 100 osób.
Co oferujemy?
DG ds. Energii oferuje pracę na stanowisku dyrektora, który wyznacza ogólny kierunek i przedstawia wytyczne w zakresie zarządzania działaniami Dyrekcji A odpowiedzialnej za politykę energetyczną.
Do głównych zadań dyrektora, który obejmie to wymagające stanowisko wysokiego szczebla, należeć będzie:
Kogo poszukujemy?
Wybrany kandydat musi być wybitnym i dynamicznym fachowcem spełniającym następujące kryteria:
1 Kandydat powinien w swoim życiorysie wyszczególnić w odniesieniu do wszystkich lat, podczas których zdobył doświadczenie w zakresie zarządzania: 1) nazwy zajmowanych stanowisk kierowniczych i pełnione funkcje; 2) liczbę pracowników nadzorowanych na tych stanowiskach; 3) wielkość budżetów, którymi zarządzał, 4) liczbę szczebli organizacyjnych w hierarchii powyżej i poniżej jego stanowiska; oraz 5) liczbę osób na równorzędnych stanowiskach.
5 Komisja selekcyjna zadba o to, aby rodzimi użytkownicy tych języków nie odnieśli w związku z tym nienależytej korzyści.
8 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1725 z dnia 23 października 2018 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez instytucje, organy i jednostki organizacyjne Unii i swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia rozporządzenia (WE) nr 45/2001 i decyzji nr 1247/2002/WE (Dz.U. L 295 z 21.11.2018, s. 39).