Ogłoszenie o otwartej procedurze selekcyjnej - Asystent w dziale pomocy technicznej ICT - Nr ref.: EF-TA-13-02.

OGŁOSZENIE O OTWARTEJ PROCEDURZE SELEKCYJNEJ

Asystent w dziale pomocy technicznej ICT

NR REF.: EF-TA-13-02

(2013/C 264 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 13 września 2013 r.)

Europejska Fundacja na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (Eurofound) z siedzibą w Dublinie (Irlandia) zamierza zatrudnić asystenta w dziale pomocy technicznej ICT.

Pod zwierzchnictwem kierownika jednostki ds. ICT asystent w dziale pomocy technicznej będzie wykonywał następujące zadania:

zarządzanie wnioskami otrzymywanymi przez dział pomocy technicznej ICT, zapewnianie wsparcia pierwszego stopnia oraz, w razie konieczności, kierowanie określonych problemów do objęcia wsparciem drugiego stopnia,
administrowanie linią telefoniczną (oprogramowanie Call Manager i oprogramowanie Voicemail firmy Unity),
administrowanie drukarkami sieciowymi,
zarzadzanie urządzeniami przenośnymi (Blackberry, iPhone, iPad, smartfony itp.) i zapewnianie wsparcia w tym zakresie,
pomoc przy administrowaniu procedurami finansowymi i przetargowymi związanymi z ICT,
udzielanie wsparcia nowym użytkownikom rozpoczynającym korzystanie z odpowiednich aplikacji,
pomoc przy opracowywaniu materiałów informacyjnych i szkoleniowych w zakresie ICT,
udzielanie wsparcia technikowi ds. ICT przy instalowaniu nowych komputerów i sprzętu,
udzielanie wsparcia kierownictwu działu zasobów ICT,
wykonywanie innych zadań i obowiązków zgodnie z poleceniami.

Niniejsza procedura selekcyjna jest otwarta dla kandydatów, którzy:

są obywatelami Unii Europejskiej i mają co najmniej wykształcenie średnie potwierdzone świadectwem umożliwiającym podjęcie studiów wyższych,
dysponują trzyletnim doświadczeniem zawodowym w odpowiedniej dziedzinie,
władają co najmniej dwoma roboczymi językami Unii, w tym językiem angielskim na poziomie zaawansowanym,
dysponują dogłębną znajomością systemów ICT, w szczególności aplikacji wchodzących w skład pakietu Office,
posiadają udokumentowane umiejętności techniczne w obszarze ICT (sprzęt, oprogramowanie, sieci),
dysponują doświadczeniem w pracy w dziale obsługi klienta.

Posiadanie odpowiednich kwalifikacji informatycznych (np. certyfikat A+, certyfikat Network+ lub podobny certyfikat Microsoft) będzie stanowiło dodatkowy atut.

Wybrany kandydat zostanie zatrudniony jako pracownik tymczasowy (grupa funkcyjna AST 1) na mocy wstępnej pięcioletniej umowy o pracę na czas określony. Rezerwowa lista kandydatów utworzona w ramach niniejszej procedury może zostać również wykorzystana do uzupełnienia wakatów na stanowisko pracownika kontraktowego (grupa funkcyjna II) o podobnym profilu.

Szczegółowe informacje na temat stanowiska oraz procedur zgłaszania kandydatury i procedur selekcyjnych można pobrać ze strony internetowej z informacjami o ofertach pracy w Eurofound:

http://www.eurofound.europa.eu/about/vacancies/index.htm

Wszystkie zgłoszenia należy składać na oficjalnym formularzu zgłoszeniowym, który również można pobrać ze wspomnianej strony internetowej.

Termin składania podań: 11 października 2013 r.

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2013.264A.1

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Ogłoszenie o otwartej procedurze selekcyjnej - Asystent w dziale pomocy technicznej ICT - Nr ref.: EF-TA-13-02.
Data aktu: 13/09/2013
Data ogłoszenia: 13/09/2013