Odwołanie od postanowienia Sądu do spraw Służby Publicznej wydanego w dniu 6 października 2010 r. w sprawie F-2/10 Marcuccio przeciwko Komisji, wniesione w dniu 21 grudnia 2010 r. przez Luigiego Marcuccia(Sprawa T-594/10 P)
(2011/C 55/59)
Język postępowania: włoski
(Dz.U.UE C z dnia 19 lutego 2011 r.)
Strony
Wnoszący odwołanie: Luigi Marcuccio (Tricase, Włochy) (przedstawiciel: adwokat G. Cipressa)
Druga strona postępowania: Komisja Europejska
Żądania wnoszącego odwołanie
– W każdym przypadku: stwierdzenie nieważności w całości zaskarżonego postanowienia.
– Stwierdzenie, że skarga w pierwszej instancji, w której przedmiocie wydano zaskarżone postanowienie, była dopuszczalna.
– Tytułem żądania głównego: uwzględnienie w całości żądań zawartych w skardze w pierwszej instancji.
– Obciążenie pozwanej kosztami poniesionymi przez wnoszącego odwołanie we wszystkich instancjach w niniejszej sprawie.
– Tytułem żądania ewentualnego: przekazanie sprawy do Sądu do spraw Służby Publicznej w zmienionym składzie do ponownego rozpoznania sprawy co do istoty.
Zarzuty i główne argumenty
Przedmiotem odwołania jest postanowienie Sądu do spraw Służby Publicznej z dnia 6 października 2010 r. Powyższym postanowieniem skarga na decyzję odmowną pozwanej w sprawie wniosku wnoszącego dowołanie o zwrot w wysokości 100 % kosztów leczenia choroby, na którą cierpi, została częściowo odrzucona jako niedopuszczalna, a częściowo oddalona jako bezzasadna.
Na poparcie swojego odwołania wnoszący odwołanie podnosi niezgodność z prawem orzeczenia w zakresie przedmiotu skargi oraz w zakresie dopuszczalności skargi.
Wnoszący odwołanie podnosi również, że wykładni art. 90 i 91 regulaminu pracowniczego urzędników Wspólnot Europejskich oraz art. 94 regulaminu postępowania przed Sądem do spraw Służby Publicznej dokonano w sposób błędny i nieracjonalny, że postanowienie jest całkowicie pozbawione uzasadnienia oraz że nie orzeczono w nim w przedmiocie jednego z żądań.