Ogłoszenie o konkursie otwartym - COM/AD/03/10 i COM/AD/04/10.

OGŁOSZENIE O KONKURSIE OTWARTYM - COM/AD/03/10 I COM/AD/04/10 1

(2010/C 265 A/02)

(Dz.U.UE C z dnia 30 września 2010 r.)

Czy jesteś zainteresowany pracą w instytucjach unijnych?

Twój profil spełnia nasze wymagania?

Zgłoś się!

Wykorzystaj wszystkie możliwości, aby odnieść sukces.

Komisja Europejska organizuje konkurs otwarty, oparty na ocenie kwalifikacji i testach, w celu stworzenia list rezerwowych, z których rekrutowani będą pracownicy na stanowiska administratorów ds. badań w kategoriach AD 6 i AD 7(1).

COM/AD/03/10 - ADMINISTRATORZY DS. BADAŃ (AD 6)

COM/AD/04/10 - ADMINISTRATORZY DS. BADAŃ (AD 7)

w następującej dziedzinie:

FIZYKA

Przed, zgłoszeniem swojej kandydatury należy dokładnie zapoznać się z przewodnikiem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym С 184 A z dnia 8 lipca 2010 r. oraz na stronie internetowej EPSO [http:// europa.eu/epso/apply/index_en.htm].

Przewodnik ten, stanowiący integralną część ogłoszenia o konkursie, pomaga kandydatom zrozumieć zasady dotyczące procedury konkursowej i składania zgłoszenia

I. INFORMACJE OGÓLNE

Komisja Europejska organizuje dwa konkursy otwarte w dziedzinie fizyki w kategoriach AD 6 i AD 7, w celu rekrutacji administratorów ds. badań na odpowiednie stanowiska w danej dziedzinie, głównie we Wspólnym Centrum Badawczym (JRC).

Zadania JRC polegają na zapewnianiu ukierunkowanego na potrzeby klientów naukowego i technicznego wsparcia w zakresie opracowywania, rozwoju, wdrażania i nadzorowania polityk UE. Należące do służb Komisji Europejskiej JRC ma charakter kluczowego w Unii ośrodka nauki i technologii. Centrum, blisko związane z politycznymi procesami decyzyjnymi, służy wspólnym interesom państw członkowskich, a jednocześnie pozostaje niezależne wobec interesów partykularnych, zarówno prywatnych, jak i narodowych.

Celem obydwu konkursów jest stworzenie list rezerwowych, z których będą rekrutowani pracownicy na nieobsadzone stanowiska głównie w instytutach JRC, przede wszystkim w Instytucie Pierwiastków Transuranowych (ITU) w Karlsruhe w Niemczech oraz w Instytucie Materiałów Referencyjnych i Pomiarów (IRMM) w Geel w Belgii.

Poniżej podane są liczby laureatów w konkursach dla poszczególnych specjalizacji oraz orientacyjne miejsca pracy:

Liczba laureatów w danym konkursie
Dziedzina Specjalizacje AD 6 AD 7 Instytuty/miejscowości
Fizyka 1. Fizycy z przygotowaniem z zakresu teorii skondensowanej materii 5 2 ITU, Karlsruhe

(Niemcy)

2. Naukowcy-fizycy-inżynierowie z przygotowaniem z zakresu materiałów oraz znajomością właściwości i zastosowań materiałów ceramicznych 5 2 ITU, Karlsruhe

(Niemcy)

3. Radiofizycy 5 2 IRMM, Geel

(Belgia)

Uwagi Komisja publikuje jednocześnie następujące konkursy:
- COM/AD/01/10 - administratorzy ds. badań (AD 6) w dziedzinach: chemia, biologia i nauki o zdrowiu
- COM/AD/02/10 - administratorzy ds. badań (AD 7) w dziedzinach: chemia, biologia i nauki o zdrowiu
- COM/AD/05/10 - administratorzy ds. badań (AD 6) w dziedzinie mechaniki strukturalnej
- COM/AD/06/10 - administratorzy ds. badań (AD 7) w dziedzinie mechaniki strukturalnej
- COM/AD/07/10 - administratorzy ds. badań (AD 6) w dziedzinie ilościowej analizy polityki
- COM/AD/08/10 - administratorzy ds. badań (AD 7) w dziedzinie ilościowej analizy polityki
- COM/AD/09/10 - administratorzy ds. badań (AD 6) w dziedzinie informacji przestrzennej
- COM/AD/10/10 - administratorzy ds. badań (AD 7) w dziedzinie informacji przestrzennej
- COM/AD/11/10 - administratorzy ds. badań (AD 6) w dziedzinie nauk o środowisku
- COM/AD/12/10 - administratorzy ds. badań (AD 7) w dziedzinie nauk o środowisku
- COM/AD/13/10 - administratorzy ds. badań (AD 6) w dziedzinie energii
- COM/AD/14/10 - administratorzy ds. badań (AD 7) w dziedzinie energii
- COM/AD/15/10 - administratorzy ds. badań (AD 6) w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych
- COM/AD/16/10 - administratorzy ds. badań (AD 7) w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych
Kandydaci spełniający wszystkie ogólne i szczegółowe warunki (zob. sekcja III) mogą złożyć zgłoszenie zarówno w konkursie w kategorii AD 6, jak i w kategorii AD 7, w szeregu dziedzin. W jednej dziedzinie można jednak ubiegać się o stanowisko tylko dla jednej specjalizacji - w innym przypadku kandydat zostanie wykluczony z konkursu. Wyboru należy dokonać podczas wypełniania elektronicznego formularza zgłoszeniowego. Po zatwierdzeniu i przesłaniu formularza nie można dokonywać w nim zmian.

II. ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Szczegółowe obowiązki dla każdej ze specjalizacji są opisane w załącznikach.

Administratorzy ds. badań (AD 6) będą wykonywać określone zadania pod nadzorem wyższego rangą naukowca w charakterze członka zespołu badawczego.

Administratorzy ds. badań (AD 7) będą wykonywać właściwe zadania na wyższym poziomie, indywidualnie i jako kierownicy zespołów naukowych.

III. WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

W momencie upływu terminu zgłoszeń drogą elektroniczną kandydat musi spełniać wszystkie następujące warunki ogólne i szczegółowe:

1. Warunki ogólne
a) Posiadanie obywatelstwa jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej.
b) Korzystanie z pełni praw obywatelskich.
c) Uregulowany stosunek do służby wojskowej.
d) Posiadanie odpowiednich cech charakteru niezbędnych do wykonywania przyszłych obowiązków.
2. Warunki szczegółowe konkursów
2.1. Wykształcenie:

Zob. pkt 2 załączników

2.2. Doświadczenie zawodowe:

Zob. pkt 3 załączników

2.3. Znajomość języków:
Konieczna jest znajomość języka podstawowego (język 1) i drugiego języka (język 2) spośród języków wskazanych poniżej. Wybrane języki należy wskazać w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym. Po końcowym zatwierdzeniu zgłoszenia nie można dokonać zmiany wybranych języków.
a) Język 1 Język podstawowy:
Doskonała znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej.
Języki urzędowe Unii Europejskiej to:
BG (bułgarski) FI (fiński) NL (niderlandzki)
CS (czeski) FR (francuski) PL (polski)
DA (duński) GA (irlandzki) PT (portugalski)
DE (niemiecki) HU (węgierski) RO (rumuński)
EL (grecki) ΓΤ (włoski) SK (słowacki)
EN (angielski) LT (litewski) SL (słoweński)
ES (hiszpański) LV (łotewski) SV (szwedzki)
ET (estoński) MT (maltański)
i
b) Język 2 Drugi język (obowiązkowo inny niż język 1):

Zadowalająca znajomość języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego.

IV. DOPUSZCZENIE DO KONKURSU I ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W OCENIE ZINTEGROWANEJ

1. Dopuszczenie do konkursu

W celu wyłonienia kandydatów spełniających warunki udziału w konkursie sprawdza się, czy kandydat spełnia warunki ogólne i szczegółowe na podstawie informacji zawartych w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym.

2. Zaproszenie do udziału w ocenie zintegrowanej: selekcja na podstawie kwalifikacji

W celu wyłonienia kandydatów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w ocenie zintegrowanej, komisja konkursowa dokonuje selekcji na podstawie kwalifikacji kandydatów, ustaliwszy uprzednio kryteria, według których kwalifikacje te są oceniane. Selekcji tej dokonuje się na podstawie oświadczeń kandydatów w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym. Komisja konkursowa wybiera spośród kandydatów spełniających warunki udziału w konkursie tych, których kwalifikacje (potwierdzone w szczególności przez dyplomy, publikacje w periodykach naukowych stosujących system akceptowania publikacji do druku na podstawie recenzji oraz doświadczenie akademickie i zawodowe) najlepiej odpowiadają pod względem jakości i poziomu zakresowi obowiązków opisanemu w ogłoszeniu (zob. pkt 4 w załącznikach). Selekcji dokonuje się na podstawie ocen ustalanych w sposób następujący:

a) każde kryterium selekcji ma wagę od 1 do 3, w zależności od poziomu ważności kryterium określanego przez komisję konkursową;

b) komisja konkursowa ocenia kwalifikacje kandydata w skali od 1 do 4 dla każdego kryterium. Następnie komisja sporządza listę(2) kandydatów, uporządkowaną w kolejności uzyskanych ocen.

Liczba kandydatów zaproszonych do udziału w ocenie zintegrowanej może być najwyżej trzykrotnie większa(3) niż liczba laureatów wskazana w sekcji I niniejszego ogłoszenia o konkursie i będzie ogłoszona na stronie internetowej EPSO (www.eu-careers.eu).

3. Sprawdzenie oświadczeń kandydatów

Po ocenie zintegrowanej i w świetle wyników uzyskanych w tym etapie przez kandydatów oświadczenia składane przez nich w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym są sprawdzane przez EPSO pod kątem warunków ogólnych oraz przez komisję konkursową pod kątem warunków szczegółowych i kryteriów selekcji na podstawie kwalifikacji. W przypadku gdy oświadczeń nie potwierdzają stosowne dokumenty kandydaci, których to dotyczy zostają wykluczeni z konkursu.

Oświadczenia kandydatów, którzy otrzymali wymagane minimum punktów i najwyższą łączną liczbę punktów z testów d), e) i f) w etapie oceny zintegrowanej w konkursie w kategorii AD 6 oraz z testów d), e), f) i g) w konkursie w kategorii AD 7, sprawdzane są po kolei, począwszy od kandydatów z najlepszymi wynikami (zob. sekcja V). Kandydaci muszą również uzyskać wymagane minimum punktów z testów a), b) i c) weryfikujących umiejętności rozumienia i analizy (zob. sekcja V). Sprawdzanie jest kontynuowane do osiągnięcia liczby kandydatów, którzy mogą być wpisani na listę rezerwową i którzy rzeczywiście spełniają wszystkie warunki dopuszczenia do konkursu. Dokumenty kandydatów, którzy uzyskali liczbę punktów poniżej tego progu, nie będą sprawdzane.

V. KONKURS OTWARTY

1. Zaproszenie do udziału w ocenie zintegrowanej Kandydat zostaje zaproszony(4) do udziału w etapie oceny zintegrowanej, jeżeli znalazł się w gronie kandydatów, którzy:
- zgodnie z oświadczeniem złożonym przy zgłoszeniu drogą elektroniczną spełniają warunki ogólne i szczegółowe wymienione w sekcji III,
i
- uzyskali najlepsze wyniki w etapie selekcji na podstawie kwalifikacji (zob. sekcja IV pkt 2).
2. Ocena zintegrowana Kandydaci zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w testach służących ocenie zintegrowanej, które odbędą się w Brukseli.
Zorganizowana zostanie tylko jedna ocena zintegrowana dla obu konkursów (AD 6 i AD 7). Kandydaci, którzy zgłosili się do obu konkursów w tej samej dziedzinie i spełniają warunki przewidziane w sekcji V pkt 1, otrzymają tylko jedno zaproszenie.
Testy w konkursach w kategoriach AD 6 i AD 7 będą identyczne z wyjątkiem dodatkowego testu w specjalizacji konkursu w kategorii AD 7. Punktacja w testach sprawdzających rozumienie tekstu pisanego, operowanie danymi liczbowymi i myślenie abstrakcyjne oraz testach kompetencji ogólnych i specjalistycznych jest dostosowana do poziomu konkursu.
Umiejętności rozumienia i analizy kandydata są sprawdzane na podstawie następujących elementów (zob. pkt 4 przewodnika dotyczącego konkursów otwartych i przykłady na stronie internetowej EPSO [http://europa.eu/epso/apply/index_en.htm]):
a) rozumienie tekstu pisanego;
b) operowanie danymi liczbowymi;
c) myślenie abstrakcyjne.
Ocenia się również umiejętności specjalistyczne w danej specjalizacji oraz następujące umiejętności ogólne:
Umiejętność analizowania i rozwiązywania problemów
Zdolności komunikacyjne
Jakość i wydajność pracy
Nauka i rozwój osobisty
Ustalanie priorytetów i organizacja
Odporność
Umiejętność pracy w zespole
Zdolności przywódcze
Definicje tych umiejętności znajdują się w pkt 1.2 przewodnika dotyczącego konkursów otwartych.
Wiedza specjalistyczna i umiejętności ogólne będą sprawdzane w następujący sposób:
d) pisemne studium przypadku w specjalizacji wybranej przez kandydata;
e) zadanie do zrealizowania w zespole;
f) ustrukturyzowana rozmowa;
g) tylko w konkursie w kategorii AD 7: dodatkowy test pisemny w wybranej specjalizacji.
3. Język, w którym przeprowadzane są testy Testy od a) do f) oraz, jeśli dotyczy, test g): język 2 (niemiecki, angielski lub francuski)
Test d): podczas tego testu będzie także sprawdzona znajomość języka 1 (język podstawowy) kandydata.
4. Punktacja Umiejętności rozumienia i analizy
a) Rozumienie tekstu pisanego: od 0 do 20 punktów
b) Operowanie danymi liczbowymi: od 0 do 10 punktów
c) Myślenie abstrakcyjne: od 0 do 10 punktów
AD 6: Wymagane minimum z testów a), b) i c) łącznie: 20 punktów
AD 7: Wymagane minimum z testu a): 10 punktów
Wymagane minimum z testów b) i c) łącznie: 10 punktów
Konieczne jest uzyskanie wymaganego minimum z testów a), b) i c), punkty te jednak nie są dodawane do wyników z testów d), e), f) i, w stosownych przypadkach, testu g).
Wiedza specjalistyczna
W konkursach w kategoriach AD 6 i AD 7 wiedza specjalistyczna w wybranej przez kandydata specjalizacji, sprawdzana w teście d), będzie oceniona w skali od 0 do 100 punktów.
Wymagane minimum: 50 punktów
W konkursie w kategorii AD 7: wiedza specjalistyczna w wybranej przez kandydata specjalizacji, sprawdzana w dodatkowym teście g), będzie oceniona w skali od 0 do 30 punktów.
Wymagane minimum: 15 punktów
Umiejętności ogólne
Za umiejętności ogólne, sprawdzane w testach d), e), f) i, w stosownych przypadkach, teście g), kandydaci mogą uzyskać od 0 do 80 punktów.
Wymagane minimum:
AD 6: 40 punktów ze wszystkich 8 umiejętności ogólnych.
AD 7: 3 punkty za każdą umiejętność ogólną i 40 punktów ze wszystkich 8 umiejętności ogólnych.

VI. LISTY REZERWOWE

1. Wpis na listę rezerwową Komisja konkursowa przygotowuje listę rezerwową dla każdego z konkursów (listę AD 6 i listę AD 7) i umieszcza na liście rezerwowej(5) AD 6 i/lub AD 7 dla danych konkursów nazwiska kandydatów, którzy spełniają wszystkie warunki określone w sekcji V oraz uzyskali jednocześnie wymagane minimum punktów w każdym z testów, a także jeden z najlepszych wyników z testów d), e) i f) w konkursie w kategorii AD 6 i z testów d), e), f) i g) w konkursie w kategorii AD 7 (zob. sekcja V). Liczba laureatów w danym konkursie i danej specjalizacji jest określona w sekcji I, przy czym możliwe jest zwiększenie liczby laureatów na liście rezerwowej AD 6 maksymalnie o liczbę laureatów wpisanych jednocześnie na listy rezerwowe AD 6 i AD 7 w tej samej specjalizacji.

Listy rezerwowe będą obowiązywać do dnia 31 grudnia 2014 r.

2. Klasyfikacja Listy rezerwowe zawierają nazwiska laureatów w danej specjalizacji konkursu, z podziałem na grupy według uzyskanego wyniku. W każdej z grup nazwiska zamieszcza się w porządku alfabetycznym.
3. Miejsce zatrudnienia Kandydaci znajdujący się na listach rezerwowych będą mogli być rekrutowani na stanowiska administratorów ds. badań w Komisji Europejskiej, przede wszystkim w placówkach JRC, o których mowa w sekcji I ogłoszenia.

Ze względu na zdecentralizowanie placówek JRC, położonych w różnych częściach Europy (Ispra, Sewilla, Karlsruhe, Petten, Geel, Bruksela), JRC stara się pomagać nowym pracownikom w jak najlepszej integracji zawodowej i ułatwiać ich małżonkom i rodzinom przystosowanie się do nowego otoczenia społecznego.

VII. JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU?

1. Zgłoszenie za pomocą formularza elektronicznego Należy zgłosić się drogą elektroniczną zgodnie z procedurą opisaną na stronie internetowej EPSO.
Termin: 4 listopada 2010 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu brukselskiego.
2. Dostarczenie dokumentacji zgłoszeniowej Pod warunkiem zaproszenia do udziału w ocenie zintegrowanej, kandydaci zostaną na późniejszym etapie poproszeni o przekazanie kompletnej dokumentacji zgłoszeniowej (podpisany elektroniczny formularz zgłoszeniowy wraz z dokumentami).
Termin: o terminie kandydaci zostaną powiadomieni za pośrednictwem konta na stronach internetowych EPSO.
Zasady: zob. pkt 2.2 przewodnika dotyczącego konkursów otwartych.

______

(1) W niniejszym ogłoszeniu wszelkie odniesienia do osoby płci męskiej uznaje się jednocześnie za odniesienia do osoby płci żeńskiej.

(2) Kandydaci, którzy nie otrzymają zaproszenia do udziału w ocenie zintegrowanej, mogą otrzymać kopię karty oceny kwalifikacji sporządzonej przez komisję konkursową, pod warunkiem złożenia stosownego wniosku w ciągu dziesięciu dni od dnia powiadomienia o wynikach.

(3) Możliwe jest jednak zwiększenie liczby kandydatów zaproszonych do udziału w ocenie zintegrowanej w ramach konkursu AD 6, maksymalnie o liczbę kandydatów zaproszonych jednocześnie w konkursach AD 6 i AD 7 w tej samej specjalizacji.

(4) W przypadku gdy na ostatnim miejscu znajdzie się wielu kandydatów o takiej samej liczbie punktów, do udziału w ocenie zintegrowanej zostaną zaproszeni wszyscy ci kandydaci.

(5) W przypadku gdy na ostatnim miejscu znajdzie się wielu kandydatów o takiej samej liczbie punktów, na listę rezerwową wpisuje się wszystkich tych kandydatów.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  I

Specjalizacja 1: Fizycy z przygotowaniem z zakresu teorii skondensowanej materii

1. Zakres obowiązków (zob. sekcja II ogłoszenia o konkursie)

Do zakresu obowiązków kandydata należeć będzie głównie:

– analiza i ocena wyników eksperymentów,

– przygotowywanie publikacji,

– przedstawianie wyników na konferencjach, seminariach i spotkaniach,

– praca laboratoryjna.

2. Wykształcenie

Dyplom w dziedzinie fizyki, chemii fizycznej lub inny odpowiedni stopień uniwersytecki na następującym poziomie:

Administratorzy ds. badań w kategorii AD 6:

(i) poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym trwającym co najmniej trzy lata, potwierdzony dyplomem.

Administratorzy ds. badań w kategorii AD 7:

(ii) poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym, potwierdzony dyplomem, w przypadku gdy normalny cykl kształcenia na poziomie wyższym obejmuje co najmniej cztery lata;

lub

(iii) poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym, potwierdzony dyplomem, w przypadku gdy normalny cykl kształcenia na poziomie wyższym obejmuje co najmniej trzy lata, a także odpowiednie, co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w wybranej przez kandydata specjalizacji.

3. Doświadczenie zawodowe

AD 6: konieczne jest co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w wybranej przez kandydata specjalizacji uzyskane po otrzymaniu pierwszego dyplomu, o którym mowa w pkt 2(i). Studia doktoranckie mogą być zaliczone jako maksymalnie trzyletnie doświadczenie zawodowe.

AD 7: konieczne jest co najmniej sześcioletnie doświadczenie zawodowe w wybranej przez kandydata specjalizacji uzyskane po otrzymaniu pierwszego dyplomu, o którym mowa w pkt 2(ii) i 2(iii)- Do tego sześcioletniego doświadczenia zawodowego nie można wliczać jednego roku doświadczenia zawodowego, wymaganego na podstawie pkt 2(iii). Studia doktoranckie mogą być zaliczone jako maksymalnie trzyletnie doświadczenie zawodowe.

4. Selekcja na podstawie kwalifikacji (zob. sekcja IV pkt 2 ogłoszenia o konkursie)

Dodatkowy atut może stanowić co najmniej jeden z następujących elementów obejmujących doświadczenia zawodowe, wiedzę i umiejętności:

a. Dodatkowy dyplom w danej specjalizacji

b. Publikacje w recenzowanych periodykach naukowych

c. Akademickie i/lub zawodowe doświadczenie w następujących dziedzinach:

– fizyka układów f-elektronowych i silnie skorelowanych układów elektronów,

– pomiary właściwości magnetycznych,

– rozproszenie wiązki kwantowej i techniki spektroskopowe,

– magnetyzm układów skorelowanych elektronów lub naukowe obliczenia (wieloskalowe).

ZAŁĄCZNIK  II

Specjalizacja 2: Naukowcy-fizycy-inżynierowie z przygotowaniem z zakresu materiałów oraz znajomością właściwości i zastosowań materiałów ceramicznych

1. Zakres obowiązków (zob. sekcja II ogłoszenia o konkursie)

Do zakresu obowiązków kandydata należeć będzie głównie:

– analiza i ocena wyników eksperymentów,

– przygotowywanie publikacji,

– przedstawianie wyników na konferencjach, seminariach i spotkaniach,

– praca laboratoryjna.

2. Wykształcenie

Dyplom w dziedzinie fizyki, chemii fizycznej lub inny odpowiedni stopień uniwersytecki na następującym poziomie:

Administratorzy ds. Badań w kategorii AD 6:

(i) poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym trwającym co najmniej trzy lata, potwierdzony dyplomem.

Administratorzy ds. Badań w kategońi AD 7:

(ii) poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym, potwierdzony dyplomem, w przypadku gdy normalny cykl kształcenia na poziomie wyższym obejmuje co najmniej cztery lata;

lub

(iii) poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym, potwierdzony dyplomem, w przypadku gdy normalny cykl kształcenia na poziomie wyższym obejmuje co najmniej trzy lata, a także odpowiednie, co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w wybranej przez kandydata specjalizacji.

3. Doświadczenie zawodowe

AD 6: konieczne jest co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w wybranej przez kandydata specjalizacji uzyskane po otrzymaniu pierwszego dyplomu, o którym mowa w pkt 2(i). Studia doktoranckie mogą być zaliczone jako maksymalnie trzyletnie doświadczenie zawodowe.

AD 7: konieczne jest co najmniej sześcioletnie doświadczenie zawodowe w wybranej przez kandydata specjalizacji uzyskane po otrzymaniu pierwszego dyplomu, o którym mowa w pkt 2(ii) i 2(iii)- W skład tego sześcioletniego doświadczenia zawodowego nie można wliczać jednego roku doświadczenia zawodowego, wymaganego na podstawie pkt 2(iii). Studia doktoranckie mogą być zaliczone jako maksymalnie trzyletnie doświadczenie zawodowe.

4. Selekcja na podstawie kwalifikacji (zob. sekcja IV pkt 2 ogłoszenia o konkursie)

Dodatkowy atut może stanowić co najmniej jeden z następujących elementów obejmujących doświadczenia zawodowe, wiedzę i umiejętności:

a. Dodatkowy dyplom w danej specjalizacji

b. Publikacje w recenzowanych periodykach naukowych

c. Akademickie i/lub zawodowe doświadczenie w następujących dziedzinach:

– właściwości i zastosowania mieszanek ceramicznych i/lub stopów metali,

– charakteryzacja powierzchniowa (spektroskopia, techniki mikroskopowe, dyfrakcja promieniowania rentgenowskiego),

– mikroanaliza sondą elektronową,

– spektroskopia mas jonów wtórnych,

– właściwości mechaniczne, właściwości cieplne/odporność na wysokie temperatury mieszanek ceramicznych i/lub metali,

– obróbka termiczna/wyżarzanie połączone ze spektroskopią mas,

– właściwości termo-mechaniczne i interakcje mieszanek ceramicznych,

– techniki łączenia i zgrzewania okładzin stykających się z paliwem,

– modelowanie struktury i właściwości ceramiki,

– paliwo jądrowe i koszulkowanie: struktura, właściwości i zachowanie podczas napromieniania.

ZAŁĄCZNIK  III

Specjalizacja 3: Radiofizycy

1. Zakres obowiązków (zob. sekcja II ogłoszenia o konkursie)

Do zakresu obowiązków kandydata należeć będzie głównie:

– analiza i ocena wyników eksperymentów,

– przygotowywanie publikacji,

– przedstawianie wyników na konferencjach, seminariach i spotkaniach,

– praca laboratoryjna.

2. Wykształcenie

Dyplom w dziedzinie fizyki, chemii fizycznej lub inny odpowiedni stopień uniwersytecki na następującym poziomie:

Administratorzy ds. Badań w kategorii AD 6:

(i) poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym trwającym co najmniej trzy lata, potwierdzony dyplomem.

Administratorzy ds. Badań w kategorii AD 7:

(ii) poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym, potwierdzony dyplomem, w przypadku gdy normalny cykl kształcenia na poziomie wyższym obejmuje co najmniej cztery lata;

lub

(iii) poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym, potwierdzony dyplomem, w przypadku gdy normalny cykl kształcenia na poziomie wyższym obejmuje co najmniej trzy lata, a także odpowiednie, co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w wybranej przez kandydata specjalizacji.

3. Doświadczenie zawodowe

AD 6: konieczne jest co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w wybranej przez kandydata specjalizacji uzyskane po otrzymaniu pierwszego dyplomu, o którym mowa w pkt 2(i). Studia doktoranckie mogą być zaliczone jako maksymalnie trzyletnie doświadczenie zawodowe.

AD 7: konieczne jest co najmniej sześcioletnie doświadczenie zawodowe w wybranej przez kandydata specjalizacji uzyskane po otrzymaniu pierwszego dyplomu, o którym mowa w pkt 2(ii) i 2(iii)- W skład tego sześcioletniego doświadczenia zawodowego nie można wliczać jednego roku doświadczenia zawodowego, wymaganego na podstawie pkt 2(iii). Studia doktoranckie mogą być zaliczone jako maksymalnie trzyletnie doświadczenie zawodowe.

4. Selekcja na podstawie kwalifikacji (zob. sekcja IV pkt 2 ogłoszenia o konkursie)

Dodatkowy atut może stanowić co najmniej jeden z następujących elementów obejmujących doświadczenia zawodowe, wiedzę i umiejętności:

a. Dodatkowy dyplom w danej specjalizacji

b. Publikacje w recenzowanych periodykach naukowych

c. Akademickie i/lub zawodowe doświadczenie w następujących dziedzinach:

– pomiary przekroju i pokrewnych parametrów w reakcjach wzbudzanych neutronami w urządzeniach akceleratora cząstek,

– projektowanie, opracowywanie i wdrażanie wymaganych urządzeń detekcyjnych oraz planowanie eksperymentu,

– kampanie pomiarowe oraz analiza danych.

1 Ogłoszenie:

- zmienione przez sprostowanie z dnia 23 marca 2011 r. (Dz.U.UE.C.2011.91A.1).

- zmienione przez sprostowanie z dnia 16 lutego 2012 r. (Dz.U.UE.C.2012.44A.1).

Zmiany w prawie

Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2010.265A.15

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Ogłoszenie o konkursie otwartym - COM/AD/03/10 i COM/AD/04/10.
Data aktu: 30/09/2010
Data ogłoszenia: 30/09/2010