Jednolite zastosowanie nomenklatury scalonej (CN) (Klasyfikacja towarów).

JEDNOLITE ZASTOSOWANIE NOMENKLATURY SCALONEJ (CN)

(Klasyfikacja towarów)

(2006/C 166/07)

(Dz.U.UE C z dnia 18 lipca 2006 r.)

Noty wyjaśniające przyjęte zgodnie z procedurą określoną w art. 10 ust. 1 rozporządzenia Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987 r. w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej(1)

W Notach wyjaśniających do Nomenklatury Scalonej Wspólnot Europejskich(2) wprowadza się następujące zmiany:

Na stronie 9 istniejącym pod tekstem wstawia się następujący tekst:

"G. Bezcłowe traktowanie wielochipowych układów scalonych (MCP)

Wielochipowe układy scalone składające się z dwóch lub więcej zespolonych monolitycznych układów scalonych, połączonych niepodzielnie pod każdym względem, nawet na jednym lub więcej podłożu izolacyjnym, z ramkami wyprowadzeniowymi lub bez, lecz bez żadnych innych czynnych lub biernych elementów układu.

Wielochipowe układy scalone na ogół występują w następujących konfiguracjach:

– dwa lub więcej monolityczne układy scalone zamontowane obok siebie;

– dwa lub więcej monolityczne układy scalone umieszczone jeden na drugim;

– kombinacje powyższych konfiguracji składające się z trzech lub więcej monolitycznych układów scalonych.

Te monolityczne układy scalone są połączone i zespolone w jedną całość i mogą być pakowane w obudowę lub w inny sposób. Są one połączone niepodzielnie pod każdym względem, tj., mimo że niektóre z elementów mogłyby być usunięte i zastąpione innymi, to byłoby zadanie długotrwałe i delikatne, nieopłacalne w normalnych warunkach produkcyjnych.

Podłoża izolacyjne wielochipowych układów scalonych mogą zawierać obszary przewodzące. Obszary te mogą być utworzone ze ściśle określonych materiałów lub uformowane w specyficzne kształty, w celu zapewnienia funkcji biernych za pomocą środków innych niż dyskretne elementy układu. Gdy w podłożu są obecne obszary przewodzące, służą one jako środki, za pomocą których monolityczne układy scalone są wzajemnie połączone. Podłoża te mogą być również określane jako »wstawki« lub »przekładki«, gdy umieszczone są ponad najniżej położonym chipem lub płytką półprzewodnikową.

Monolityczne układy scalone są wzajemnie połączone za pomocą różnorodnych środków, takich jak spoiwa, złącza przewodowe lub technologię przerzutnika (tzw. technologia »flip-chip«).

Wielochipowe układy scalone klasyfikuje się następująco:

i) Wielochipowe układy scalone, które stanowią kompletną maszynę lub kompletne urządzenie (lub maszynę lub urządzenie klasyfikowane jako kompletne) - do pozycji odpowiedniej dla tej maszyny lub tego urządzenia;

ii) Pozostałe wielochipowe układy scalone - zgodnie z postanowieniami w sprawie klasyfikacji części maszyn (w szczególności, uwaga 2 (b) i 2 (c) do sekcji XVI).

Wyłącznie wielochipowe układy scalone, które klasyfikowane są do pozycji: 8418, 8422, 8450, 8466, 8473, 8517, 8518, 8522, 8523, 8525, 8528, 8529, 8530, 8531, 8535, 8536, 8537, 8538, 8543, 8548, 8708, 9009, 9026, 9031 i 9504 kwalifikują się do tej ulgi celnej."

Na stronie 344:

8542 Układy scalone i mikroasemblery, elektroniczne

Pod tekstem istniejącym wstawić następujący tekst:

"Niniejsza pozycja nie obejmuje wielochipowych układów scalonych (MCP) składających się z dwóch lub więcej zespolonych monolitycznych układów scalonych połączonych niepodzielnie pod każdym względem, nawet na jednym lub jednym lub więcej podłożu izolacyjnym, z ramkami wyprowadzeniowymi lub bez, lecz bez żadnych innych czynnych lub biernych elementów układu [patrz także Noty wyjaśniające do Sekcji II - Przepisy szczególne, G. »Bezcłowe traktowanie wielochipowych układów scalonych (MCP)].«"

______

(1) Dz.U. L 256 z 7.9.1987, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 996/2006, (Dz.U. L 179 z 1.7.2006, str. 26).

(2) Dz.U. C 50 z 28.2.2006, str. 1.

Zmiany w prawie

Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2006.166.21

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Jednolite zastosowanie nomenklatury scalonej (CN) (Klasyfikacja towarów).
Data aktu: 18/07/2006
Data ogłoszenia: 18/07/2006
Data wejścia w życie: 18/07/2006