D-Monachium: Wykonywanie regularnych usług lotniczych - Przetarg ogłoszony przez Republikę Federalną Niemiec zgodnie z art. 4 ust. 1 lit. d) Rozporządzenia Rady (EWG) nr 2408/92 na wykonywanie regularnych usług lotniczych na trasie Hof - Frankfurt nad Menem.

D-Monachium: Wykonywanie regularnych usług lotniczych

Przetarg ogłoszony przez Republikę Federalną Niemiec zgodnie z art. 4 ust. 1 lit. d) Rozporządzenia Rady (EWG) nr 2408/92 na wykonywanie regularnych usług lotniczych ba trasie Hof - Frankfurt nad Menem

(2004/C 321/13)

(Dz.U.UE C z dnia 28 grudnia 2004 r.)

1.
Wprowadzenie: Zgodnie z art. 4 ust. l lit. a) rozporządzenia Rady (EWG) nr 2408/92 z dnia 23.7.1992 r. w sprawie dostępu przewoźników lotniczych Wspólnoty do wewnątrzwspólnotowych tras lotniczych rząd niemiecki postanowił w stosunku do regularnych lotów na trasie Hof - Frankfurt nad Menem nałożyć zobowiązania z tytułu wykonywania usług publicznych od dnia 1.4.2005 r. Informacje o tych zobowiązaniach z tytułu wykonywania usług publicznych zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr C 321 z dnia 28.12.2004 r.

Jeżeli żaden przewoźnik lotniczy do dnia 1.3.2005 r. nie przedłoży Bawarskiemu Ministerstwu Gospodarki, Transportu i Technologii pisemnego potwierdzenia o podjęciu regularnych lotów z dniem 1.4.2005 r. z dotrzymaniem zobowiązań z tytułu wykonywania usług publicznych bez wnioskowania o rekompensatę, Niemcy w trybie art. 4 ust. l lit. d) ww. rozporządzenia zastrzegą dostęp do tej trasy lotniczej dla jednego przewoźnika lotniczego i przyznają prawo do wykonywania tych usług lotniczych od dnia 1.4.2005 r. w drodze przetargu.

2.
Przedmiot przetargu: Wykonywanie regularnych usług lotniczych na trasie Hof- Frankfurt nad Menem zgodnie z nałożonymi zobowiązaniami do wykonywania usług publicznych, opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr C 321 z dnia 28.12.2004 r..
3.
Udział w przetargu: Udział w przetargu może wziąć każdy przewoźnik lotniczy posiadający licencję wydaną przez jedno z Państw Członkowskich zgodnie z rozporządzeniem Rady (EWG) nr 2407/92 z dnia 23.7.1992 r. w sprawie przyznawania licencji przewoźnikom lotniczym.
4.
Tryb: W stosunku do przetargu obowiązują przepisy art. 4 ust. l lit. d) - i) rozporządzenia (EWG) nr 2408/92.

Bawarskie Ministerstwo Gospodarki, Transportu i Technologii zastrzega sobie prawo odrzucenia wszystkich ofert lub podjęcia rokowań, jeżeli nie wpłynie żadna oferta akceptowalna ekonomicznie.

Oferent jest związany swoją ofertą do czasu udzielenia zlecenia. Zlecenie zostanie udzielone tylko w stosunku do oferty całościowo akceptowalnej ekonomicznie.

5.
Dokumentacja przetargowa: Kompletną dokumentację przetargową łącznie ze specyfikacją, warunkami umowy i przeniesieniem zobowiązań z tytułu wykonywania usług publicznych można otrzymać bezpłatnie w następującym urzędzie:

Bayerisches Staatsministerium fur Wirtschaft, Verkehr und Technologie, Prinzregentenstrasse 28, D-80538 Monachium, faks: 089/2162-2588.

6.
Rekompensata finansowa: W ofertach należy wyraźnie wymienić wysokość rekompensaty wymaganej za obsługę trasy Hof - Frankfurt nad Menem w okresie trzech lat od planowanego rozpoczęcia usługi (z podziałem na poszczególne lata).
7.
Taryfy: Złożone oferty muszą zawierać planowane taryfy i odpowiednie warunki taryfowe. Taryfy muszą być zgodne z zobowiązaniami z tytułu wykonywania usług publicznych, opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr C 321 z dnia 28.12.2004 r..
8.
Czas trwania umowy: Czas trwania umowy rozpoczyna się dnia 1.4.2005 r. a kończy się dnia 31.3.2008 r.
9.
Zmiana lub wypowiedzenie umowy: Umowa może zostać zmieniona tylko wtedy, jeżeli zmiany są zgodne ze zobowiązaniami z tytułu wykonywania usług publicznych, opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr C 321 z dnia 28.12.2004 r. .

Zmiany umowy wymagają formy pisemnej. Umowa może być wypowiedziana przez obie strony tylko z terminem 6 miesięcy. Nie narusza to prawa do wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym z ważnych przyczyn.

10.
Niewykonanie umowy / kary umowne: Przewoźnik lotniczy jest zobowiązany do prawidłowego wykonania umowy. W przypadku niewykonania lub niewłaściwego wykonania obowiązków umownych, za które odpowiada przewoźnik, dotujący jest uprawniony do proporcjonalnego zmniejszenia rekompensaty. W przypadku powstania szkody zastrzega się prawo do dochodzenia roszczeń.
11.
Dostarczenie ofert: Oferty należy dostarczyć listem poleconym z potwierdzeniem odbioru na poniższy adres lub dostarczyć osobiście za potwierdzeniem otrzymania:

Bayerisches Staatsministerium für Wirtschaft, Infrastruktur, Verkehr und Technologie, Prinzregentenstrasse 28, -80538 Munich.

Oferty należy dostarczyć najpóźniej l miesiąc od dnia opublikowania tego komunikatu. Oferty należy dostarczyć w 5 egzemplarzach.

12.
Ważność przetargu: Przetarg jest ważny zgodnie z art. 4 ust. l lit. d) rozporządzenia Rady (EWG) nr 2408/92 tylko wtedy, jeżeli żaden przewoźnik lotniczy Unii Europejskiej przed dniem 1.3.2005 r. nie złoży wniosku z programem wykonywania regularnych lotów na ww. trasie od dnia 1.4.2005 r. zgodnie ze zobowiązaniami do wykonywania usług publicznych bez rekompensaty finansowej.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2004.321.14

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: D-Monachium: Wykonywanie regularnych usług lotniczych - Przetarg ogłoszony przez Republikę Federalną Niemiec zgodnie z art. 4 ust. 1 lit. d) Rozporządzenia Rady (EWG) nr 2408/92 na wykonywanie regularnych usług lotniczych na trasie Hof - Frankfurt nad Menem.
Data aktu: 28/12/2004
Data ogłoszenia: 28/12/2004