Zm.: rozporządzenie w sprawie ustalenia planu rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI I PRACY1)
z dnia 23 sierpnia 2005 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia planu rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu

Na podstawie art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (Dz. U. Nr 123, poz. 600, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
§  1.
W rozporządzeniu Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 10 grudnia 1996 r. w sprawie ustalenia planu rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Dz. U. Nr 154, poz. 749 oraz z 2005 r. Nr 81, poz. 710) w załączniku do rozporządzenia "PLAN ROZWOJU SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ EURO-PARK MIELEC" w części III "Infrastruktura techniczna" wprowadza się następujące zmiany:
1)
tytuł pkt 1 otrzymuje brzmienie:

"Obszar Przemysłowy Mielec o powierzchni 607,48 ha";

2)
tytuł pkt 3 otrzymuje brzmienie:

"Obszar Przemysłowy Dębica o powierzchni 21,24 ha";

3)
tytuł pkt 3.1 otrzymuje brzmienie:

"Tereny zlokalizowane w mieście Dębica - 12,95 ha";

4)
tytuł pkt 3.2 otrzymuje brzmienie:

"Tereny zlokalizowane w gminie Dębica - Obręb Pustków - 8,29 ha";

5)
pkt 4 otrzymuje brzmienie:

"4. Obszar Przemysłowy Sanok o powierzchni 29,18 ha

4.1. Tereny zlokalizowane w mieście Sanok - 26,44 ha

Woda: Dostawa realizowana jest z ujęcia komunalnego rurociągiem żeliwnym o średnicy 250 mm. Możliwy jest pobór wody przemysłowej z rzeki San przepływającej obok granicy strefy bądź ze studni kopanej o wydajności 4,5 m3/h. Dostępna jest również woda przemysłowo-gospodarcza z ujęcia o wydajności 20 m3/h oraz woda chłodnicza obiegowa wytwarzana w dwóch pompowniach o wydajności 100 m3/h i 200 m3/h. Dostawę wody przemysłowo-gospodarczej i wody chłodniczej zapewnia Stomil Sanok S.A.

Kanalizacja sanitarna: Ścieki sanitarne odprowadzane są do komunalnej oczyszczalni ścieków poprzez przyłącze zakładu Stomil Sanok S.A. i zewnętrzną sieć miejskiej kanalizacji sanitarnej.

Kanalizacja deszczowa: Wody opadowe z rejonu strefy odprowadzane są do rzeki San poprzez osadniki wód deszczowych i łapacze oleju lub bezpośrednio do zewnętrznej sieci miejskiej kanalizacji deszczowej.

Energia elektryczna: Dla działek sąsiadujących z zakładem Autosan S.A. rezerwa mocy wynosi 2 MW, natomiast dla działek położonych obok zakładu Stomil Sanok S.A. rezerwa mocy wynosi ok. 10 MW. Napięcie sieci rozdzielczej wynosi 6 kV, a dla małych zapotrzebowań 0,4 kV.

Energia cieplna: Strefa znajduje się w pobliżu sieci cieplnych zasilanych z ciepłowni Stomil Sanok S.A. o mocach w wodzie grzewczej 12 MW, w parze technologicznej 10 MW.

Gaz: Z istniejącego gazociągu średnioprężnego możliwe są dostawy gazu w ilości do 25 Nm3/h. Dla wyższych zapotrzebowań należy wybudować nowy gazociąg średnioprężny.

Telekomunikacja: Świadczeniem usług telekomunikacyjnych zajmuje się Telekomunikacja Polska S.A., która zaspokaja wszystkie potrzeby w tym zakresie.

Komunikacja: Przez miasto Sanok przebiegają:

- droga krajowa nr 28 Wadowice - Przemyśl - Medyka,

- droga krajowa nr 84 Sanok - Ustrzyki Dolne - Krościenko (przejście graniczne).

Sanok leży przy linii kolejowej prowadzącej do kolejowych przejść granicznych Radoszyce - Palota (50 km) oraz Krościenko - Smilnyca (50 km). Na terenie strefy znajdują się bocznice kolejowe.

Rozwój w zakresie infrastruktury:

- budowa nowej sieci kanalizacyjnej w ul. Okrzei,

- modernizacja sieci gazowej.

4.2. Tereny zlokalizowane w mieście Zagórz - 2,74 ha

Woda: Dostawy wody realizowane są z sieci miejskiej Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i z ujęcia wody usytuowanego na rzece Osławie.

Kanalizacja sanitarna: Ścieki sanitarne odprowadzane są do Komunalnego Zakładu w Zagórzu, gdzie są utylizowane i zrzucane do rzeki Osławy.

Kanalizacja deszczowa: Teren posiada kanalizację deszczową.

Energia elektryczna: W budynkach produkcyjnych usytuowane są dwie stacje transformatorowe o mocy 1 MW każda.

Energia cieplna: Budynki ogrzewane będą ciepłem wytwarzanym w indywidualnych kotłowniach opalanych gazem ziemnym lub innym paliwem konwencjonalnym.

Gaz: Na terenie zlokalizowana jest redukcyjna stacja gazowa średniego ciśnienia, której wydajność wynosi ok. 700 m3/h, co w pełni pokrywa zapotrzebowanie na gaz.

Telekomunikacja: Świadczeniem usług telekomunikacyjnych zajmuje się Telekomunikacja Polska S.A., która zaspokaja wszystkie potrzeby w tym zakresie.

Komunikacja: Przez miasto Zagórz przebiega droga krajowa nr 84 Sanok - Ustrzyki Dolne - Krościenko (przejście graniczne).

Przez Zagórz przebiega linia kolejowa ze stacją rozrządową.

Rozwój w zakresie infrastruktury: Niezbędna jest budowa oczyszczalni ścieków w Zagórzu.";

6)
pkt 5 otrzymuje brzmienie:

"5. Obszar Przemysłowy Jarosław o powierzchni 8,94 ha

5.1. Tereny zlokalizowane w mieście Jarosław - 4,56 ha

Woda: Dostawy realizowane są z ujęcia komunalnego, magistralami o średnicy: 150 mm i 110 mm.

Kanalizacja sanitarna: Ścieki socjalno-bytowe odprowadzane są poprzez sieć kolektorów do komunalnej oczyszczalni ścieków.

Kanalizacja deszczowa: Teren strefy posiada kanalizację deszczową.

Energia elektryczna: W pobliżu terenów strefy znajdują się linie 15 kV i 30 kV dysponujące rezerwami mocy odpowiednio 4,5 MW i 12 MW. Konieczna jest budowa stacji transformatorowych.

Energia cieplna: Dostawa energii cieplnej możliwa jest z kotłowni położonych na tym terenie.

Gaz: W pobliżu terenów strefy znajdują się gazociągi średniego i niskiego ciśnienia.

Telekomunikacja: Świadczeniem usług telekomunikacyjnych na terenie miasta Jarosław zajmuje się Telekomunikacja Polska S.A., która zaspokaja wszystkie potrzeby w tym zakresie.

Komunikacja: Przez miasto Jarosław przebiegają:

- droga międzynarodowa E 40 Korczowa - Kraków - Zgorzelec,

- droga krajowa nr 77 Lipnik - Przemyśl,

- droga wojewódzka nr 865 Jarosław - Bełżec,

- droga wojewódzka nr 880 Jarosław - Pruchnik,

- droga wojewódzka nr 870 Sieniawa - Jarosław.

Przewiduje się budowę obwodnicy miasta Jarosławia w latach 2008-2015.

W sąsiedztwie Jarosławia wybudowana zostanie do 2014 r. autostrada z dwoma zjazdami do granic administracyjnych miasta.

Rozwój w zakresie infrastruktury: Niezbędna jest budowa stacji transformatorowych i rozbudowa sieci elektrycznych.

5.2. Tereny zlokalizowane w gminie Laszki - 4,38 ha

Woda: Dostawy realizowane są z ujęcia komunalnego. Na terenie strefy istnieje stacja uzdatniania wody o wydajności 35 m3 na dobę czerpiąca wodę z dwóch studni głębinowych.

Kanalizacja sanitarna: Istnieje możliwość podłączenia do komunalnej kanalizacji sanitarnej.

Kanalizacja deszczowa: Na terenie strefy nie ma kanalizacji deszczowej. Wody opadowe odprowadzane będą do studzienek chłonnych i otwartych rowów melioracyjnych.

Energia elektryczna: W pobliżu terenów strefy znajdują się dwie linie 15 kV. Rezerwa mocy wynosi 250 kW.

Energia cieplna: Dostawa energii cieplnej możliwa jest wyłącznie z własnych źródeł ciepła.

Gaz: Na terenie strefy znajduje się gazociąg niskiego ciśnienia.

Telekomunikacja: Świadczeniem usług telekomunikacyjnych zajmuje się Telekomunikacja Polska S.A., która zaspokaja wszystkie potrzeby w tym zakresie.

Komunikacja: Przez teren strefy przebiega droga powiatowa nr 1674 Lubaczów - Laszki - Duńkowice, która w miejscowości Duńkowice łączy się z drogą międzynarodową E 40 Korczowa - Kraków - Zgorzelec.

Rozwój w zakresie infrastruktury: Niezbędna jest rozbudowa kanalizacji sanitarnej.".

§  2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
_________

1) Minister Gospodarki i Pracy kieruje działem administracji rządowej - gospodarka, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Gospodarki i Pracy (Dz. U. Nr 134, poz. 1428).

2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1996 r. Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 121, poz. 770, z 1998 r. Nr 106, poz. 668, z 2000 r. Nr 117, poz. 1228, z 2002 r. Nr 113, poz. 984 i Nr 240, poz. 2055, z 2003 r. Nr 188, poz. 1840, z 2004 r. Nr 123, poz. 1291 oraz z 2005 r. Nr 167, poz. 1398.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2005.182.1532

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zm.: rozporządzenie w sprawie ustalenia planu rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.
Data aktu: 23/08/2005
Data ogłoszenia: 22/09/2005
Data wejścia w życie: 07/10/2005