Gra przeznaczona jest na smartfony z systemem Android jest adresowana do dzieci i młodzieży. Dzięki grze można utworzyć swoje własne miasto – postawić budynki, rozbudowywać je, dekorować, sadzić drzewa oraz zapewniać dostawę prądu. Aby móc stale rozwijać miasto, potrzebna jest odpowiednia ilość zasobów.

I tu pojawiają się elementy gry, które mają wzmacniać poprawne nawyki graczy: plan dnia, w którym można śledzić postępy w realizacji codziennych wyzwań i zapisywać informacje o zjedzonych warzywach i owocach, wypitej wodzie czy aktywności fizycznej. Zdrowe zachowania zawsze premiowane są podwójnie: pochwałą i nagrodą – monetami lub punktami energii. Im więcej poprawnych zachowań, tym więcej możliwości zyskuje gracz.

Dodatkowym elementem edukacyjnym gry są opisy poszczególnych warzyw i owoców, które pozwalają zrozumieć, co kryje się pod pojęciem „zdrowe”. Dzieci mogą korzystać z aplikacji samodzielnie, jednak jest ona również dobrym sposobem na wspólną, rodzinną zabawę.

Resort zdrowia podkreśla, że z założenia gra „Zdrowice” rozbudza aspiracje, inicjatywę i kreatywność użytkowników, a także poprzez metaforę, buduje świadomość, że życiowe możliwości zależą indywidualnych wyborów. Gra uczy, że to jak żyjemy, jak się odżywiamy, jak dbamy o własny organizm przekłada się na stan naszego zdrowia i nasze życie. Zastosowana technika fun learningu zwiększa atrakcyjność przekazu edukacyjnego i wpływa na tempo przyswajania informacji i zmiany nawyków.

Narodowy Program Zdrowia 2016-2020 wspomaga różne inicjatywy prowadzące do zwiększenia świadomości Polaków na temat indywidualnych zachowań prozdrowotnych. Oczekuje się, że w wyniku prowadzonych działań wydłuży się średnia długość życia, poprawi ogólny stan zdrowia społeczeństwa oraz zmniejszy się liczba zgonów zależnych od stylu życia.

 [-OFERTA_HTML-]