Trzecie miejsce w rankingu zajęły wybory prezydenckie w Brazylii, wygrane w październiku 2014 ponownie przez Dilmę Rousseff. Na czwartej pozycji znalazła się śmierć amerykańskiego aktora Robina Williamsa, natomiast na piątej - akcja charytatywna "Ice Bucket Challenge", której uczestnicy wylewają na siebie kubły zimnej wody i zamieszczają z tego filmiki w internecie. Do "Ice Bucket Challenge" dołączyli się biznesmeni, celebryci i słynni sportowcy (m.in. Agnieszka Radwańska), a także twórca Facebooka Mark Zuckerberg.

Czytaj: Ebola nadal szerzy się w Sierra Leone i Gwinei >>>

Kolejne miejsca zajęły: konflikt w Gazie, zniknięcie samolotu Malaysia Airlines oraz zestrzelenie innego tych linii nad Ukrainą, finał rozgrywek futbolu amerykańskiego Super Bowl oraz wybuch zamieszek na tle rasowym w Ferguson w USA, po tym gdy białemu policjantowi nie postawiono zarzutów w sprawie zastrzelenia czarnoskórego nastolatka Michaela Browna.

Pierwszą dziesiątkę rankingu zamknęły zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi.

Facebook, uruchomiony 4 lutego 2004 roku na Uniwersytecie Harvarda, jest dziś największym serwisem społecznościowym na świecie. Pod koniec września liczbę jego użytkowników oceniono na 1,3 miliarda. (pap)