W szkoleniach mogą wziąć osoby, które w latach 2022-2024 ukończyły aplikację w Krajowej Szkole i wybrały stanowisko asesorskie w sądzie. Szkolenie jest nieodpłatne, jednak organizatorzy - zastrzegają, że nie pokrywają kosztów dojazdu. Udział jest możliwy po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zgłaszać można się do 12 listopada br.
AI w służbie sądów?
Pierwszego dnia zaplanowano m.in. wykłady „Hype na AI a wymiar sprawiedliwości – nowoczesne technologie na sali sądowej. Polska vs Świat” prowadzący: Konrad Wasik, Tomasz Kuźma oraz „Cyfryzacja wymiaru sprawiedliwości: algorytmy jako kontrpropozycja dla sądów sztucznej inteligencji” prowadząca: dr Karolina Kiejnich-Kruk.
Następnie odbędzie się debata „Sztuczna inteligencja w pracy prawnika – fakty i mity”, w której uczestniczyć będą: sędzia Konrad Wasik – Stowarzyszenie Sędziów Polskich „IUSTITIA”, Katarzyna Irytowska, Radosław Łukasik, Marcin Zręda – Wolters Kluwer Polska. Omówione zostaną m.in. tematy:
- Prawnicy a technologia – kilka faktów
- Sztuczna inteligencja – wyzwania i możliwości w pracy prawnika
- AI w LEX – usprawnienie researchu orzeczniczego i baza wiedzy merytorycznej o AI na przykładzie LEX
Wieczorem zaplanowano wykład „Podstawy podstaw podstawowych sieci neuronowych” - prowadzący: Mirosław Białowąs – Wolters Kluwer Polska, oraz warsztaty przy użyciu gogli VR Oculus Quest.
Blaski i cienie pracy sędziego
Z kolei 23 listopada uczestnicy będą mogli posłuchać wystąpienia dr Filipa Skawińskiego, reprezentanta Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce na temat „Projektów szkoleniowych i edukacyjnych dla sędziów poświęconych orzecznictwu TSUE”, następnie sędzia Bartłomiej Przymusiński, ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA” omów aktywności sędziego w ramach realizacji służby sędziowskiej.
Wydarzenie zakończy warsztat: „Blaski i cienie zawodu sędziego” - prowadzony przez sędzia Annę Marię Wesołowską.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.