W przedmiotowej sprawie do fiskusa zwrócił się podatnik w sprawie uznania przedstawionego sposobu wykorzystania pojazdów służbowych za wykorzystywanie pojazdów wyłącznie do działalności gospodarczej i prawa do odliczenia 100 proc. podatku VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi. Podatnik do wniosku, w którym przedstawił stan faktyczny oraz swoje stanowisko dołączył także załączniki. Te załączniki stanowiły: odpis z KRS oraz regulamin w sprawie zasad korzystania z samochodów służbowych przez pracowników.

Organ interpretujący wyjaśnił, że zgodnie z art. 14b § 3 ordynacji podatkowej, składający wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej obowiązany jest do wyczerpującego przedstawienia zaistniałego stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego oraz do przedstawienia własnego stanowiska w sprawie oceny prawnej tego stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego. Natomiast w myśl art. 14c § 1 tej ustawy, interpretacja indywidualna zawiera ocenę stanowiska wnioskodawcy wraz z uzasadnieniem prawnym tej oceny. Z powyższych przepisów wynika zatem, że przedmiotem interpretacji może być jedynie ocena stanowiska wnioskodawcy dotyczącego przedstawionego we wniosku stanu faktycznego (zdarzenia przyszłego). Organ wydający interpretację nie jest natomiast uprawniony do analizowania i oceny przesłanych załączników.

Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 24 października 2014 r., IPTPP4/443-586/14-4/OS, LEX nr 243764

Omówienie pochodzi z programu Lex Administracja Skarbowa