W opublikowanej wstępnej wersji uwag do propozycji zmian w standardzie MSSF dla MŚP EFRAG zasadniczo zgadza się z IASB, iż standardy dla małych i średnich firm powinny podlegać zmianom wraz ze zmianami MSR/MSSF. Zdaniem EFRAG zmiany te nie powinny natomiast uwzględniać poprawek MSSF, które jeszcze nie zostały wdrożone, a najlepszym okresem dla oceny zasadności przyjęcie określonych rozwiązań do stosowanie przez MŚP jest powdrożeniowy przegląd MSSF.
EFRAG popiera również propozycję IASB, żeby ujednolicić zapisy dotyczące podatku dochodowego dla MŚP z rozwiązaniami wynikającymi z MSR 12 Podatek dochodowy. Zdaniem EFRAG rozwiązanie takie byłoby szczególnie korzystne, gdyby w standardzie MSSF dla MŚP dozwolono stosowanie modelu wyceny środków trwałych w wartości przeszacowanej i umożliwiono (jako opcję do wyboru) aktywowanie kosztów finansowania zewnętrznego oraz kosztów prac rozwojowych.
EFRAG zaleca również zlikwidowanie możliwości wyboru sposobu ujmowania aktuarialnych zysków i strat. W opublikowanej wstępnej wersji uwag EFRAG proponuje, aby MŚP wszelkie skutki wyceny aktuarialnej ujmowały w pozostałych dochodach całkowitych, czyli zgodnie z rozwiązaniem wynikającym z MSR/MSSF.
EFRAG przedstawił uwagi do poprawek standardu rachunkowości dla MŚP
31 października EFRAG opublikowała wstępną wersję uwag do opublikowanej w dniu 3 października przez IASB wstępnej propozycji poprawek do standardu MSSF dla MŚP.