Każdego dnia, od 11 do 23 listopada, w 50 specjalnie do tego celu przygotowanych salach na Stadionie Narodowym odbywało się około 200 konferencji, sesji konsultacyjnych i spotkań roboczych. Szczególnie w tego rodzaju wydarzenia obfitował 19 listopada. Tego dnia przebieg szczytu relacjonowało 600 zagranicznych i polskich dziennikarzy.
Przez cały okres trwania konferencji Stadion Narodowy gościł średnio codziennie 5,5 tysiąca przedstawicieli zagranicznych delegacji, pracowników biur państw z całego świata, członków organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy. W ciągu 13 dni przez wejście główne konferencji klimatycznej na Stadion Narodowy przeszło ponad 70 tysięcy osób.
Podobnie, jak ma to miejsce przy okazji organizacji wszystkich wydarzeń na Stadionie Narodowym, również w trakcie Szczytu Klimatycznego prowadzone były ankiety, których celem była ocena miejsca, usług oraz serwisów dedykowanych dla uczestników COP19. Ankieta była prowadzona od 11 do 21 listopada.
68% ankietowanych zapytanych o ocenę stadionu jako lokalizacji Szczytu Klimatycznego oceniło go jako miejsce „bardzo dobre”, a ponad 30% jako „dobre” Delegaci zwracali uwagę m.in. na takie cechy obiektu, jak korzystna lokalizacja z łatwym i szybkim dostępem do transportu publicznego. 100% badanych delegatów potwierdziło, że czuło się bezpiecznie na stadionie.
Szczyt COP19 w liczbach
Ponad 2 tysiące spotkań, seminariów i paneli dyskusyjnych. Około 140 konferencji prasowych dla ponad 1 tysiąca akredytowanych dziennikarzy z całego świata tak wyglądało 13 dni Szczytu Klimatycznego COP19/CMP9 zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska na Stadionie Narodowym. W wydarzeniu udział wzięło ok. 12 tysięcy uczestników - delegatów, przedstawicieli organizacji ekologicznych oraz mediów.