Rozporządzenie 453/2008 dotyczące statystyk kwartalnych w zakresie wolnych miejsc pracy we Wspólnocie

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 453/2008
z dnia 23 kwietnia 2008 r.
dotyczące statystyk kwartalnych w zakresie wolnych miejsc pracy we Wspólnocie
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

PARLAMENT EUROPEJSKI I RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, w szczególności jego art. 285 ust. 1,

uwzględniając wniosek Komisji,

uwzględniając opinię Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego(1),

uwzględniając opinię Europejskiego Banku Centralnego(2), stanowiąc zgodnie z procedurą określoną w art. 251 Traktatu(3),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Rada, obradująca w Brukseli w dniu 8 grudnia 2003 r., przyjęła opracowanie i opublikowanie wskaźnika strukturalnego w zakresie wolnych miejsc pracy.

(2) Plan działania dotyczący wymagań statystycznych dla Unii Gospodarczej i Walutowej zatwierdzony przez Radę w dniu 29 września 2000 r. i kolejne sprawozdania z wykonania tego planu wyznaczyły jako priorytet opracowanie podstawy prawnej obejmującej statystyki w zakresie wolnych miejsc pracy.

(3) Komitet Zatrudnienia ustanowiony decyzją Rady 2000/98/WE(4) zatwierdził potrzebę stworzenia wskaźnika w zakresie wolnych miejsc pracy w celu monitorowania europejskiej strategii zatrudnienia ustanowionej w decyzji Rady 2005/600/WE z dnia 12 lipca 2005 r. w sprawie wytycznych dla polityk zatrudnienia państw członkowskich(5).

(4) Decyzja nr 1672/2006/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 2006 r. ustanawiająca wspólnotowy program na rzecz zatrudnienia i solidarności społecznej - Progress(6) przewiduje finansowanie odpowiednich działań, w tym wymienionych w niej działań służących poprawie zrozumienia sytuacji i perspektyw w dziedzinie zatrudnienia, w szczególności poprzez analizy i studia oraz opracowywanie danych statystycznych i wspólnych wskaźników w ramach europejskiej strategii zatrudnienia.

(5) W kontekście europejskiej strategii zatrudnienia Komisja potrzebuje danych o wolnych miejscach pracy podzielonych według różnych cech, m.in. według rodzajów działalności gospodarczej, w celu monitorowania i analizy poziomu i struktury popytu na pracę.

(6) Komisja i Europejski Bank Centralny potrzebują szybko dostępnych danych kwartalnych o wolnych miejscach pracy w celu monitorowania krótkoterminowych zmian w zakresie wolnych miejsc pracy. Dane o wolnych miejscach pracy, dostosowywane sezonowo, ułatwiają interpretację zmian kwartalnych.

(7) Przedkładane dane o wolnych miejscach pracy powinny być trafne, jak również kompletne, dokładne, o odpowiednim zakresie, aktualne, spójne, porównywalne i łatwo dostępne dla użytkowników.

(8) Należy wyważyć korzyści z gromadzenia pełnych danych na poziomie Wspólnoty na temat wszystkich rodzajów działalności gospodarczej oraz możliwości sprawozdawcze w szczególności małych i średnich przedsiębiorstw i ich obciążenie związane z udzielaniem odpowiedzi.

(9) Należy dołożyć szczególnych starań w celu jak najszybszego włączenia do statystyk wszystkich danych dotyczących jednostek z mniej niż dziesięcioma pracownikami.

(10) W celu określenia zakresu statystyk, jakie należy zestawić, i stopnia szczegółowości podziału na rodzaje działalności gospodarczej trzeba zastosować aktualnie obowiązującą wersję systemu statystycznej klasyfikacji działalności gospodarczej we Wspólnocie (NACE).

(11) W tworzeniu i rozpowszechnianiu statystyki Wspólnoty na mocy niniejszego rozporządzenia krajowe i wspólnotowe organy statystyczne powinny uwzględnić zasady określone w Kodeksie postępowania w statystyce europejskiej, który został przyjęty w dniu 24 lutego 2005 r. przez Komitet ds. Programów Statystycznych ustanowiony decyzją Rady 89/382/EWG, Euratom(7) i dołączony do zalecenia Komisji w sprawie niezależności, wiarygodności i odpowiedzialności krajowych i wspólnotowych organów statystycznych.

(12) Istotne znaczenie ma wymiana danych z partnerami społecznymi na szczeblu krajowym, jak i wspólnotowym, a także informowanie ich o wykonaniu niniejszego rozporządzenia. Ponadto państwa członkowskie powinny dołożyć szczególnych starań w celu zapewnienia otrzymania tych danych przez szkolne poradnie zawodowe i instytucje szkolenia zawodowego.

(13) Rozporządzenie Rady (WE) nr 322/97 z dnia 17 lutego 1997 r. w sprawie statystyk Wspólnoty(8) ustanawia ogólne ramy prawne dla tworzenia statystyk wspólnotowych, a zatem stosuje się go do tworzenia statystyk w zakresie wolnych miejsc pracy.

(14) Środki niezbędne do wykonania niniejszego rozporządzenia powinny zostać przyjęte zgodnie z decyzją Rady 1999/468/WE z dnia 28 czerwca 1999 r. ustanawiającą warunki wykonywania uprawnień wykonawczych przyznanych Komisji(9).

(15) W szczególności należy przyznać Komisji uprawnienia do zdefiniowania pewnych pojęć, określenia konkretnych dat odniesienia, formatu i terminów, ustanowienia ram dla opracowania szeregu analiz wykonalności oraz do przyjmowania środków jako wyniku powyższych analiz. Ponieważ środki te mają zasięg ogólny i mają na celu zmianę elementów innych niż istotne niniejszego rozporządzenia, między innymi poprzez uzupełnienie go nowymi elementami innymi niż istotne, środki te muszą zostać przyjęte zgodnie z procedurą regulacyjną połączoną z kontrolą określoną w art. 5a decyzji 1999/468/WE.

(16) W związku z tym, że cel niniejszego rozporządzenia, mianowicie tworzenie wspólnotowych statystyk w zakresie wolnych miejsc pracy, nie może zostać skutecznie osiągnięty przez państwa członkowskie, a może być on osiągnięty w lepszy sposób na poziomie Wspólnoty, Wspólnota może przyjąć środki zgodnie z zasadą pomocniczości określoną w art. 5 Traktatu. Zgodnie z zasadą proporcjonalności określoną w tym artykule niniejsze rozporządzenie nie wykracza poza to, co jest niezbędne do osiągnięcia tego celu.

(17) Przeprowadzono konsultację z Komitetem ds. Programów Statystycznych, zgodnie z art. 3 decyzji 89/382/EWG, Euratom,

PRZYJMUJĄ NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Przedmiot i zakres

1.
Niniejsze rozporządzenie ustanawia wymogi dotyczące regularnego tworzenia statystyk kwartalnych w zakresie wolnych miejsc pracy we Wspólnocie.
2.
Każde państwo członkowskie przedkłada Komisji (Eurostatowi) dane o wolnych miejscach pracy, przynajmniej dla jednostek gospodarczych zatrudniających co najmniej jednego pracownika.

Z zastrzeżeniem ust. 3 dane obejmują wszystkie rodzaje działalności gospodarczej zdefiniowane w obowiązującym systemie wspólnej statystycznej klasyfikacji działalności gospodarczej we Wspólnocie (NACE), z wyjątkiem działalności gospodarstw domowych zatrudniających pracowników i działalności organizacji i podmiotów eksterytorialnych. Uwzględnienie rolnictwa, leśnictwa i rybactwa, zdefiniowanego zgodnie z obowiązującą klasyfikacją NACE, jest dobrowolne. Państwa członkowskie, które zdecydują się na dostarczenie danych z tych sektorów, dokonują tego zgodnie z niniejszym rozporządzeniem. Ze względu na rosnące znaczenie usług indywidualnych (działalność w zakresie domów opieki oraz opieki społecznej bez zakwaterowania) dla tworzenia miejsc pracy państwa członkowskie są również proszone o dobrowolne przekazywanie danych dotyczących wolnych miejsc pracy w sektorze tych usług.

Dane są dzielone według rodzajów działalności gospodarczej, zgodnie z obowiązującą klasyfikacją NACE na poziomie sekcji.

3.
Uwzględnienie administracji publicznej i sektora obrony, obowiązkowych ubezpieczeń społecznych, edukacji, ochrony zdrowia i opieki społecznej, działalności związanej ze sztuką, rozrywką i rekreacją, działalności organizacji członkowskich, naprawy komputerów i artykułów użytku osobistego i domowego oraz pozostałej indywidualnej działalności usługowej, zdefiniowanych w obowiązującej klasyfikacji NACE w ramach zakresu niniejszego rozporządzenia, i jednostek gospodarczych z mniej niż dziesięcioma pracownikami są dokonywane w kontekście analiz wykonalności o których mowa w art. 7.
Artykuł  2

Definicje

Do celów niniejszego rozporządzenia stosuje się następujące definicje:

1) "wolne miejsce pracy" oznacza płatne stanowisko nowo utworzone albo nieobsadzone, albo które się zwalnia:

a) w związku z którym pracodawca podejmuje aktywne działania i jest gotów podjąć kolejne w celu znalezienia odpowiedniego kandydata spoza danego przedsiębiorstwa; oraz

b) które pracodawca zamierza niezwłocznie albo w określonym czasie obsadzić.

Pojęcia "aktywne działania w celu znalezienia odpowiedniego kandydata" i "określony czas" definiuje się zgodnie z procedurą regulacyjną połączoną z kontrolą, o której mowa w art. 9 ust. 2.

Przekazywane statystyki dokonują opcjonalnego rozróżnienia między wolnymi miejscami pracy na czas określony a stałymi miejscami pracy;

2) "obsadzone stanowisko" oznacza płatne stanowisko w danym przedsiębiorstwie, do którego pracownik został przydzielony;

3) "metadane" oznaczają wyjaśnienia potrzebne do interpretacji zmian w danych wynikających ze zmian metodologicznych lub technicznych;

4) "dane retrospektywne" oznaczają dane historyczne odnoszące się do specyfikacji podanych w art. 1.

Artykuł  3

Dane odniesienia i specyfikacje techniczne

1.
Państwa członkowskie zestawiają dane kwartalne w odniesieniu do konkretnych dat odniesienia, które określa się zgodnie z procedurą regulacyjną połączoną z kontrolą, o której mowa w art. 9 ust. 2.
2.
Państwa członkowskie przedkładają dane dotyczące obsadzonych stanowisk w celu standaryzacji danych o wolnych miejscach pracy dla celów porównawczych.
3.
Państwa członkowskie są zobowiązane do stosowania procedur sezonowego dostosowywania do danych kwartalnych o wolnych miejscach pracy. Procedury sezonowego dostosowywania określa się zgodnie z procedurą regulacyjną, o której mowa w art. 9 ust. 3.
Artykuł  4

Źródła

1.
Państwa członkowskie tworzą dane przy użyciu badań przedsiębiorstw. Inne źródła, takie jak dane administracyjne, mogą być użyte, pod warunkiem że ich jakość jest odpowiednia, zgodnie z art. 6.

Należy określić źródła wszystkich przekazywanych danych.

2.
Państwa członkowskie mogą uzupełnić źródła, o których mowa w ust. 1, stosując wiarygodne procedury oceny statystycznej.
3.
Komisja (Eurostat) może tworzyć i koordynować europejskie próby wzorcowe w celu tworzenia szacunków wspólnotowych w przypadku gdy krajowe próby wzorcowe nie spełniają wymogów wspólnotowych w odniesieniu do gromadzenia kwartalnych danych. Szczegóły dotyczące tych prób, ich zatwierdzanie i wykonywanie określa się zgodnie z procedurą regulacyjną, o której mowa w art. 9 ust. 3.

Państwa członkowskie mogą uczestniczyć we wspólnotowych próbach wzorcowych, jeżeli próby takie stwarzają możliwość znacznego obniżenia kosztów systemów statystycznych lub zmniejszenia obciążenia przedsiębiorstw związanych ze spełnieniem wymogów wspólnotowych.

Artykuł  5

Przekazywanie danych

1.
Państwa członkowskie przekazują Komisji (Eurostatowi) dane i metadane w formacie i w terminach określanych zgodnie z procedurą regulacyjną połączoną z kontrolą, o której mowa w art. 9 ust. 2. Termin pierwszego kwartału odniesienia określa się również zgodnie z procedurą regulacyjną połączoną z kontrolą, o której mowa w art. 9 ust. 2. Wszelkie zmiany danych kwartalnych dla poprzednich kwartałów są przesyłane w tym samym czasie.
2.
Państwa członkowskie przekazują też Komisji dane retrospektywne przynajmniej dla czterech kwartałów poprzedzających kwartał, za który należy dostarczyć dane po raz pierwszy. Łączne dane dostarcza się najpóźniej w dacie pierwszego przekazania danych, a dane w podziale najpóźniej rok po tym przekazaniu. W razie potrzeby dane retrospektywne mogą opierać się na "najlepszych szacunkach".
Artykuł  6

Ocena jakości

1.
Do celów niniejszego rozporządzenia do przekazywanych danych stosują się następujące aspekty oceny jakości:

– "trafność" odnosi się do stopnia, w jakim statystyki zaspokajają bieżące i potencjalne potrzeby użytkowników,

– "dokładność" odnosi się do bliskości szacunków z nieznanymi wartościami rzeczywistymi,

– "terminowość" i "punktualność" odnoszą się do odstępu czasu pomiędzy dostępnością informacji a wydarzeniem lub zjawiskiem, które opisują;

– "dostępność" i "przejrzystość" odnoszą się do warunków i metod, dzięki którym użytkownicy mogą uzyskać, wykorzystywać i interpretować dane,

– "porównywalność" odnosi się do pomiaru wpływu różnic w stosowanych koncepcjach statystycznych oraz w narzędziach i procedurach pomiaru, gdy porównywane są statystyki z różnych obszarów geograficznych, dziedzin sektorowych lub z różnych okresów,

– "spójność" odnosi się do zakresu, w jakim dane mogą być łączone na różne sposoby i do różnych celów z zachowaniem ich wiarygodności.

2.
Państwa członkowskie przedkładają Komisji (Eurostatowi) sprawozdania dotyczące jakości przekazywanych danych.
3.
Przy stosowaniu aspektów oceny jakości określonych w ust. 1 do danych objętych niniejszym rozporządzeniem, zasady, struktura i okresowość sprawozdań dotyczących jakości określa się zgodnie z procedurą regulacyjną, o której mowa w art. 9 ust. 3. Komisja (Eurostat) dokonuje oceny jakości przekazywanych danych.
Artykuł  7

Analizy wykonalności

1.
Komisja (Eurostat) określa odpowiednie ramy dla opracowania szeregu analiz wykonalności zgodnie z procedurą regulacyjną połączoną z kontrolą, o której mowa w art. 9 ust. 2. Analizy te wykonują państwa członkowskie, które mają trudności z przedłożeniem danych dla:

a) jednostek zatrudniających mniej niż dziesięciu pracowników; i/lub

b) następujących rodzajów działalności:

(i) administracja publiczna i sektor obrony; obowiązkowe ubezpieczenia społeczne;

(ii) edukacja;

(iii) działalność w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej;

(iv) działalność związana ze sztuką, rozrywką i rekreacją; oraz

(v) działalność organizacji członkowskich, naprawa komputerów i artykułów użytku osobistego i domowego oraz pozostała indywidualna działalność usługowa.

2.
Państwa członkowskie dokonujące analiz wykonalności przedkładają sprawozdania z wyników tych analiz w terminie dwunastu miesięcy od wejścia w życie środków wykonawczych Komisji, o których mowa w ust. 1.
3.
Komisja przyjmuje środki zgodnie z procedurą regulacyjną połączoną z kontrolą, o której mowa w art. 9 ust. 2, gdy tylko będą dostępne wyniki analiz wykonalności oraz w porozumieniu z państwami członkowskimi i w rozsądnym terminie.
4.
Środki przyjęte na podstawie wyników analiz wykonalności są zgodne z zasadą efektywności pod względem kosztów określoną w art. 10 rozporządzenia (WE) nr 322/97, w tym zmniejszeniem do minimum obciążenia respondentów, oraz uwzględniają początkowe problemy związane z realizacją.
Artykuł  8

Finansowanie

1.
W okresie pierwszych trzech lat gromadzenia danych państwo członkowskie może otrzymać od Wspólnoty wsparcie finansowe na pokrycie kosztów wykonywanych prac.
2.
Wysokość środków przeznaczanych corocznie na wsparcie finansowe, o którym mowa w ust. 1, stanowi część rocznych procedur budżetowych.
3.
Władza budżetowa przyznaje środki dostępne w każdym roku.
4.
Można rozważyć dalsze finansowanie prac związanych z realizacją w odniesieniu do środków przyjętych w następstwie wyników analiz wykonalności.
Artykuł  9

Komitet

1.
Komisję wspiera Komitet ds. Programów Statystycznych.
2.
W przypadku odesłania do niniejszego ustępu stosuje się art. 5a ust. 1-4 oraz art. 7 decyzji 1999/468/WE, z uwzględnieniem przepisów jej art. 8.
3.
W przypadku odesłania do niniejszego ustępu stosuje się art. 5 i 7 decyzji 1999/468/WE, z uwzględnieniem przepisów jej art. 8.

Okres ustanowiony w art. 5 ust. 6 decyzji 1999/468/WE ustala się na trzy miesiące.

Artykuł  10

Sprawozdanie z wykonania

Do dnia 24 czerwca 2010 r., a następnie co trzy lata Komisja przedstawia Parlamentowi Europejskiemu i Radzie sprawozdanie dotyczące wykonania niniejszego rozporządzenia. Sprawozdania te oceniają jakość statystyk przedkładanych przez państwa członkowskie oraz jakość europejskich danych zbiorczych i identyfikuje obszary, w których można dokonać ulepszeń.

Najlepiej w terminie jednego roku od publikacji trzyletnich sprawozdań, o których mowa w akapicie pierwszym, państwa członkowskie określają kroki, jakie zamierzają podjąć w obszarach, w których można dokonać ulepszeń, zidentyfikowanych w sprawozdaniach Komisji. Jednocześnie państwa członkowskie przedstawiają sprawozdania o stanie realizacji poprzednich zaleceń.

Artykuł  11

Publikacja danych statystycznych

Dane statystyczne przekazane przez państwa członkowskie, a także ich analiza, są publikowane co kwartał na stronie internetowej Komisji (Eurostatu). Komisja (Eurostat) zapewnia dostęp do statystyk i analiz jak największej liczbie obywateli europejskich, w szczególności przez portal EURES.

Artykuł  12

Wejście w życie

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Strasburgu dnia 23 kwietnia 2008 r.

W imieniu Parlamentu Europejskiego W imieniu Rady
H.-G. PÖTTERING J. LENARČIČ
Przewodniczący Przewodniczący

______

(1) Dz.U. C 175 z 27.7.2007, s. 11.

(2) Dz.U. C 86 z 20.4.2007, s. 1.

(3) Opinia Parlamentu Europejskiego z dnia 15 listopada 2007 r. (dotychczas nieopublikowana w Dzienniku Urzędowym) oraz decyzja Rady z dnia 29 lutego 2008 r.

(4) Dz.U. L 29 z 4.2.2000, s. 21.

(5) Dz.U. L 205 z 6.8.2005, s. 21.

(6) Dz.U. L 315 z 15.11.2006, s. 1.

(7) Dz.U. L 181 z 28.6.1989, s. 47.

(8) Dz.U. L 52 z 22.2.1997, s. 1. Rozporządzenie zmienione rozporządzeniem (WE) nr 1882/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady (Dz.U. L 284 z 31.10.2003, s. 1).

(9) Dz.U. L 184 z 17.7.1999, s. 23. Decyzja zmieniona decyzją 2006/512/WE (Dz.U. L 200 z 22.7.2006, s. 11).

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2008.145.234

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie 453/2008 dotyczące statystyk kwartalnych w zakresie wolnych miejsc pracy we Wspólnocie
Data aktu: 23/04/2008
Data ogłoszenia: 04/06/2008
Data wejścia w życie: 24/06/2008