(art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego)COM/2019/10390
(2019/C 331 A/01)
(Dz.U.UE C z dnia 2 października 2019 r.)
Kim jesteśmy?
Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu ("DG MOVE" lub "dyrekcja") jest odpowiedzialna za rozwój polityki transportowej w Unii Europejskiej. Polityczne kierownictwo nad tą dyrekcją sprawuje kolegium komisarzy, a w jego obecnym składzie w szczególności: wiceprzewodniczący Jyrki Katainen i Maroš Šefčovič oraz komisarz Violeta Bulc. Zadaniem dyrekcji jest ułatwienie i wspieranie mobilności osób i transportu towarów, tak aby były wydajne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska oraz zaspokajały potrzeby obywateli i przedsiębiorstw.
DG MOVE opracowuje strategiczne polityki w sektorze transportu. Monitoruje wdrażanie istniejącego prawa UE i przygotowuje nowe wnioski ustawodawcze w tej dziedzinie. Promuje również wymianę najlepszych praktyk. Do realizacji swoich zadań dyrekcja wykorzystuje programy wsparcia finansowego. Są to: program "Horyzont 2020" wspierający projekty w zakresie badań naukowych i innowacji oraz instrument "Łącząc Europę" umożliwiający współfinansowanie inwestycji w infrastrukturę transportową. Dyrekcja promuje politykę na arenie międzynarodowej oraz przekazuje informacje społeczeństwu i zainteresowanym stronom.
Prace dyrekcji wspomagają eksperci z europejskich agencji i wspólnych przedsięwzięć, które dyrekcja nadzoruje: Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa na Morzu (EMSA), Europejskiej Agencji Kolejowej (ERA), Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci (INEA), a także Wspólnego Przedsięwzięcia SESAR i Wspólnego Przedsięwzi-ęcia Shift2Rail. DG MOVE współpracuje również ściśle na partnerskich zasadach z Europejską Organizacją ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) i jest reprezentowana w zarządzie Wspólnego Przedsiębiorstwa na rzecz Technologii Ogniw Paliwowych i Technologii Wodorowych (FCH).
Co oferujemy?
Do najważniejszych obowiązków głównego doradcy będzie należeć:
Kogo poszukujemy? (kryteria naboru)
Idealny kandydat musi być wybitnym i dynamicznym fachowcem spełniającym następujące kryteria:
1 Kandydat powinien w swoim życiorysie wyszczególnić w odniesieniu do wszystkich lat, podczas których zdobył doświadczenie na stanowiskach doradczych wysokiego szczebla: 1) nazwy zajmowanych stanowisk i pełnione funkcje; 2) liczbę szczebli organizacyjnych w hierarchii powyżej i poniżej zajmowanego stanowiska; jak również 3) liczbę osób na równorzędnych stanowiskach.
5 Chyba że dany członek Komisji delegował to zadanie na innego jej członka, zgodnie z decyzją Komisji z dnia 5 grudnia 2007 r. (PV(2007) 1811).
6 Komisja selekcyjna zadba o to, aby rodzimi użytkownicy tych języków nie odnieśli w związku z tym nienależytej korzyści.
9 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1725 z dnia 23 października 2018 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez instytucje, organy i jednostki organizacyjne Unii i swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia rozporządzenia (WE) nr 45/2001 i decyzji nr 1247/2002/WE (Dz.U. L 295 z 21.11.2018, s. 39).