(grupa funkcyjna AD, grupa zaszeregowania 14)(2016/C 422 A/01)
(Dz.U.UE C z dnia 17 listopada 2016 r.)
KIM JESTEŚMY
Europejski Trybunał Obrachunkowy jest instytucją Unii Europejskiej (UE) ustanowioną na mocy Traktatu w celu sprawowania kontroli nad finansami UE; jego siedziba znajduje się w Luksemburgu. Jako zewnętrzny kontroler UE przyczynia się do poprawy zarządzania finansami UE i odgrywa rolę niezależnego strażnika interesów finansowych obywateli Unii Europejskiej.
W ramach przeprowadzanych kontroli Trybunał analizuje przydział unijnych środków finansowych i ich wykorzystanie. Bada on, czy transakcje finansowe zostały właściwie zarejestrowane i przedstawione, legalnie i prawidłowo przeprowadzone oraz czy zarządzano nimi w sposób zapewniający oszczędność, wydajność oraz skuteczność. Trybunał publikuje wyniki przeprowadzonych kontroli w klarownych, rzeczowych i obiektywnych sprawozdaniach. Wydaje również opinie w kwestiach dotyczących zarządzania finansami.
Trybunał wspiera większą rozliczalność i przejrzystość oraz pomaga Parlamentowi Europejskiemu i Radzie w nadzorowaniu wykonania budżetu UE, w szczególności w ramach procedury udzielania absolutorium. Trybunał stawia sobie za cel, aby być sprawnie działającą organizacją, która odgrywa zasadniczą rolę w zakresie przemian w dziedzinie kontroli i administracji publicznej.
Instytucja ta składa się z izb kontroli. Organizacja pracy w Trybunale jest podporządkowana realizacji zadań. Pracownicy należą do wspólnej puli, natomiast od strony administracyjnej są oddelegowani do poszczególnych izb kontroli, w zależności od przyjętych priorytetów strategicznych.
Na czele każdej z izb kontroli stoi dyrektor, którego zadaniem jest organizacja i koordynacja działalności kontrolnej prowadzonej przez daną izbę oraz nadzór nad tą działalnością. Wspiera także członków danej izby oraz doradza im w wykonywaniu obowiązków. Dyrektor odpowiada za:
PROPONUJEMY
Trybunał zamierza obsadzić dwa stanowiska dyrektora z dniem 1 stycznia 2017 r.
Na podstawie art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej i warunków zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej (zwanego dalej "Regulaminem") Europejski Trybunał Obrachunkowy postanowił rozpocząć procedurę mającą na celu obsadzenie dwóch stanowisk dyrektora (grupa zaszeregowania AD 14). Procedura ta, której celem jest zapewnienie organowi powołującemu większego wyboru kandydatów, odbędzie się równolegle z wewnętrzną i międzyinstytucjonalną procedurą naboru.
Nabór nastąpi do grupy zaszeregowania AD 14. Wynagrodzenie podstawowe wyniesie 13 641,95 euro miesięcznie. Kwota wynagrodzenia podstawowego, która podlega opodatkowaniu podatkiem wspólnotowym i jest zwolniona z podatku krajowego, może zostać zwiększona o określone dodatki zgodnie z warunkami przewidzianymi w Regulaminie.
W ramach izby dyrektor jest urzędnikiem najwyższej rangi i podlega bezpośredniemu zwierzchnictwu członków Trybunału w danej izbie. Zarządza on izbą i ponosi ogólną odpowiedzialność za terminową realizację programu prac, zgodną z ramami budżetu i normami jakości, a także ze strategią i standardami kontroli Trybunału. W tym celu dyrektor wyznacza do każdego zadania niezbędne zasoby w zakresie:
Dyrektor wspiera przewodniczącego w zarządzaniu izbą, a także w realizacji zadań z zakresu ustalania strategii, monitorowania i sprawozdawczości. Zapewnia też sprawny przebieg wszystkich wizyt i zadań kontrolnych, które zostały mu powierzone.
POSZUKUJEMY
Procedura naboru jest otwarta dla kandydatów, którzy w dniu, w którym upływa termin składania kandydatur, spełniają następujące warunki:
POLITYKA REKRUTACJI
W polityce zatrudnienia Trybunał kieruje się zasadą równych szans i rozpatruje kandydatury wszystkich kobiet i mężczyzn o odpowiednich kwalifikacjach, unikając wszelkiej dyskryminacji.
WARUNKI REKRUTACJI
Zgodnie z art. 28 Regulaminu kandydaci muszą w szczególności:
PROCEDURA WYBORU
Powołana zostanie komisja rekrutacyjna.
Przeprowadzi ona kilkuetapową ocenę kandydatów na podstawie:
SKŁADANIE ZGŁOSZEŃ
Kandydatury, które muszą zostać sporządzone w języku angielskim lub francuskim, należy składać w formacie elektronicznym na adres: vacancies@eca.europa.eu.
W temacie wiadomości elektronicznej należy podać numer niniejszego ogłoszenia o naborze. Do kandydatury należy obowiązkowo dołączyć następujące dokumenty w j. angielskim lub francuskim: