(2016/C 372 A/01)(Dz.U.UE C z dnia 11 października 2016 r.)
Reprezentujemy
Europejską Agencję Chemikaliów (ECHA), utworzoną dnia 1 czerwca 2007 r. na mocy rozporządzenia REACH, z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, która odgrywa kluczową rolę we wdrażaniu rozporządzeń REACH, CLP, BPR i PIC.
REACH 1 jest rozporządzeniem w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i ograniczeń stosowanych w zakresie chemikaliów. Weszło ono w życie dnia 1 czerwca 2007 r. Usprawnia ono i poprawia wcześniejsze ramy legislacyjne Unii Europejskiej dotyczące chemikaliów. Przepisy art. 75-111 rozporządzenia REACH regulują funkcjonowanie Agencji oraz określają zadania, które agencja ta wykonuje.
CLP 2 jest rozporządzeniem w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania chemikaliów. Weszło ono w życie dnia 20 stycznia 2009 r. W art. 50 rozporządzenia określono zadania Agencji.
BPR 3 jest rozporządzeniem w sprawie produktów biobójczych, które weszło w życie w 2013 r. i odnosi się do wprowadzania do obrotu i stosowania produktów biobójczych, które są wykorzystywane do ochrony ludzi, zwierząt, materiałów lub wyrobów przed organizmami szkodliwymi, takimi jak szkodniki lub bakterie, dzięki działaniu substancji czynnej zawartej w produkcie biobójczym. Rolę Agencji opisano w przepisach art. 74 BPR.
PIC 4 jest rozporządzeniem dotyczącym zgody po uprzednim poinformowaniu, które weszło w życie w 2014 r., i reguluje kwestie związane z wywozem i przywozem niektórych niebezpiecznych chemikaliów oraz nakłada obowiązki na przedsiębiorstwa, które chcą dokonywać wywozu tych chemikaliów do krajów spoza UE. Za jego pośrednictwem wdrażana jest w Unii Europejskiej konwencja rotterdamska w sprawie procedury zgody po uprzednim poinformowaniu w międzynarodowym handlu niektórymi niebezpiecznymi substancjami chemicznymi i pestycydami. Zadania, jakie ma wykonywać Agencja, opisano w przepisach art. 6 PIC.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.ECHA.europa.eu/
Oferujemy
Dyrektor zarządzający jest prawnym przedstawicielem Agencji i reprezentuje ją w kontaktach zewnętrznych; odpowiada przed zarządem Agencji, powołanym na mocy art. 78 rozporządzenia (WE) 1907/2006 ustanawiającego ECHA. Dyrektor kieruje Agencją i zarządza jej pracą oraz ponosi ogólną odpowiedzialność za prowadzone przez nią działania, zapewniając wykonanie wyznaczonych celów.
Dyrektor jest całkowicie niezależny w zakresie wykonywania swych obowiązków, bez uszczerbku dla odpowiednich kompetencji Komisji i zarządu.
Dyrektor jest odpowiedzialny za:
Poszukujemy (kryteria wyboru)
Od kandydatów wymaga się: