OŚWIADCZENIE RZĄDOWE
z dnia 27 stycznia 2004 r.
w sprawie mocy obowiązującej Konwencji o udzielaniu patentów europejskich, sporządzonej w Monachium w dniu 5 października 1973 r., zmienionej aktem zmieniającym artykuł 63 Konwencji z dnia 17 grudnia 1991 r. oraz decyzjami Rady Administracyjnej Europejskiej Organizacji Patentowej z dnia 21 grudnia 1978 r., 13 grudnia 1994 r., 20 października 1995 r., 5 grudnia 1996 r. oraz 10 grudnia 1998 r., wraz z Protokołami stanowiącymi jej integralną część
Zgodnie z art. 169 ust. 2 konwencji wejdzie ona w życie dnia 1 marca 2004 r. w stosunku do Rzeczypospolitej Polskiej.Jednocześnie podaje się do wiadomości, że następujące państwa są stronami konwencji:
Republika Austrii
Królestwo Belgii
Republika Bułgarii
Republika Czeska
Republika Cypryjska
Królestwo Danii
Republika Estońska
Republika Finlandii
Republika Francuska
Republika Grecka
Królestwo Hiszpanii
Irlandia
Księstwo Liechtensteinu
Wielkie Księstwo Luksemburga
Księstwo Monako
Królestwo Niderlandów
Republika Federalna Niemiec
Republika Portugalska
Rumunia
Republika Słowacji
Republika Słowenii
Konfederacja Szwajcarska
Królestwo Szwecji
Republika Turcji
Republika Węgierska
Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
Republika Włoska
Zgodnie z art. 8 Aktu rewidującego Konwencję o udzielaniu patentów europejskich, sporządzonego w Monachium dnia 29 listopada 2000 r.,*) wejdzie on w życie po upływie dwóch lat od złożenia dokumentów ratyfikacyjnych lub dokumentów przystąpienia przez piętnaste umawiające się państwo, albo jeśli ma to miejsce wcześniej, w pierwszym dniu trzeciego miesiąca od złożenia dokumentu ratyfikacyjnego przez to państwo, które dokona tego aktu jako ostatnie ze wszystkich umawiających się państw. Poza Rzecząpospolitą Polską dokumenty przystąpienia do dnia dzisiejszego złożyły następujące państwa:
Republika Bułgarii
Republika Czeska
Republika Estońska
Księstwo Monako
Rumunia
Republika Słowacji
Republika Słowenii
Republika Węgierska
______*) Tekst Aktu rewidującego konwencję nie jest publikowany, ponieważ Akt dotychczas nie wszedł w życie. Akt zostanie opublikowany, a informacja o jego wejściu w życie zostanie zamieszczona w odrębnym oświadczeniu rządowym.