Irlandię dnia 7 lipca 1967 r.Rumunię dnia 1 listopada 1967 r.
z następującym zastrzeżeniem:
"Socjalistyczna Republika Rumunii nie uważa się za związaną postanowieniami artykułu 17 ust. 2 i 3 konwencji. Stanowisko Socjalistycznej Republiki Rumunii jest takie, że wszelki spór dotyczący interpretacji lub stosowania konwencji może być poddany arbitrażowi tylko za zgodą wszystkich stron w sporze."
oraz z następującym oświadczeniem:
"Rada Państwa Socjalistycznej Republiki Rumunii uważa, że utrzymywanie stanu zależności pewnych terytoriów, do których stosują się postanowienia artykułu 16 konwencji, nie jest zgodne z Deklaracją w sprawie przyznania niepodległości krajom i narodom kolonialnym, przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dnia 14 grudnia 1960 r. rezolucją 1514(XV), która proklamuje konieczność położenia kresu kolonializmowi we wszelkich jego formach i przejawach niezwłocznie i bezwarunkowo.",
Izrael dnia 14 listopada 1967 r.
Zgodnie z artykułem 13 ust. 2 powyższej konwencji weszła ona w życie w stosunku do Irlandii dnia 5 października 1967 r., w stosunku do Rumunii dnia 30 stycznia 1968 r., a w stosunku do Izraela dnia 12 lutego 1968 r.
Jednocześnie podaje się do wiadomości, że zgodnie z artykułem 16 ust. 1 wymienionej konwencji Rząd Australii oświadczeniem otrzymanym przez Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych dnia 3 stycznia 1968 r. rozciągnął stosowanie tej konwencji na Papua, Wyspę Norfolk, Wyspę Bożego Narodzenia, Wyspy Kokosowe i Nową Gwineę.
Zgodnie z wymienionym artykułem konwencja ta weszła w życie w stosunku do powyższych terytoriów dnia 2 kwietnia 1968 r.