(Ratyfikowany zgodnie z ustawą z dn. 3-go lutego 1931 r. - Dz. U. R. P. Nr 16, poz. 78).W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ,
MY, IGNACY MOŚCICKI
PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ,
wszem wobec i każdemu zosobna, komu o tem wiedzieć należy, wiadomem czynimy:
Dnia dwunastego lutego tysiąc dziewięćset dwudziestego dziewiątego roku podpisany został w Rydze pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Łotewskiej traktat handlowy i nawigacyjny z dołączonemi doń listami produktów A i B oraz protokółem końcowym o następującem brzmieniu dosłownem:
TRAKTAT HANDLOWY I NAWIGACYJNY
pomiędzy Polską a Łotwą.
PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z jednej strony
i
PREZYDENT REPUBLIKI ŁOTEWSKIEJ
z drugiej strony,
ożywieni jednakowem pragnieniem popierania i rozwijania stosunków handlowych i nawigacyjnych pomiędzy obu krajami, postanowili zawrzeć traktat handlowy i nawigacyjny i mianowali w tym celu swymi Pełnomocnikami: (pominięto),
KTÓRZY, po zakomunikowaniu sobie wzajemnie pełnomocnictw, uznanych za dobre i w należytej formie, zgodzili się na następujące artykuły:
* Od dnia 22 lipca 1997 r. Traktat zachowuje moc obowiązującą w zakresie dotyczącym żeglugi morskiej i ratownictwa, zgodnie z art. 2 Porozumienia z 10 lutego 1997 r. między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Łotewską w sprawie umów dwustronnych zawartych w latach 1922-1938 (Dz.U.97.127.819).