Kryteria oceny ofert odnoszą się do warunków dodatkowo ocenianych w postępowaniach konkursowych, a te warunki decydują ostatecznie o miejscu świadczeniodawcy w rankingu końcowym ofert, a w konsekwencji o ewentualnym wyborze oferenta.


W tym zakresie od 1 lipca 2016 roku dokonuje się zasadnicza zmiana stanu prawnego. Dotychczas obowiązujące zarządzenie Nr 3/2014/DSOZ prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 23 stycznia 2014 roku w sprawie określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zastąpione zostanie przepisami rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.


Zaproszenie na szkolenie>>>


W trakcie szkolenia organizowanego przez Wolters Kluwer SA każdy z uczestników zapozna się z proponowanymi zmianami w zakresie kryteriów oceny ofert, w tym z kryteriami oceny odnoszącymi się do wszystkich rodzajów i zakresów świadczeń, kryteriami oceny ofert dotyczącymi konkretnych rodzajów świadczeń (na przykładzie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej), rolą ceny wśród pozostałych kryteriów oceny ofert  a także ze sposobem obliczania punktacji z tytułu złożonej oferty.


Szkolenie przedstawia założenia projektu z 6 maja 2016 roku rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, a także konfrontuje je z obecnie obowiązującymi przepisami zarządzenia prezesa NFZ.

Szkolenie kierowane jest do wszystkich podmiotów realizujących zawarte z Narodowym Funduszem Zdrowia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz do osób zarządzających i kierujących placówkami medycznymi.

Szkolenie odbędzie się 24 czerwca 2016 roku, o godzinie 11.00.

Prelegentem podczas szkolenia będzie Artur Paszkowski. 

Artur Paszkowski - Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie prowadzi autorskie wykłady z zakresu prawa medycznego a także Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (prawo cywilne i administracyjne), od ośmiu lat związany z publiczną służbą zdrowia, również jako uczestnik kilkuset postępowań konkursowych oraz odwoławczych. Autor kilkuset publikacji, komentarzy oraz glos z zakresu prawa ubezpieczeń zdrowotnych, w szczególności dotyczących kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej, zasad realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz procesu odwoławczego. Od 6 lat współpracuje z Wolters Kluwer.