16 marca 2016 minister nauki i szkolnictwa wyższego wydał zgodę na prowadzenie kierunku, co oznacza, że uczelnia spełniła rygorystyczne wymagania dotyczące zarówno programu nauczania, jak i zapewnienia odpowiedniego zaplecza dydaktycznego i klinicznego. Wniosek Uczelni Łazarskiego o uruchomienie kierunku lekarskiego już 2 lipca 2015 roku otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Partnerem strategicznym Uczelni w prowadzeniu kierunku lekarskiego jest Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie, w którym będzie odbywać się większość zajęć. Jest to jedna z najlepszych placówek w regionie. Posiada akredytację Centrum Monitorowania Jakości, a także m. in. Nagrodę Innowacyjny Szpital, Nagrodę Autorytet w dziedzinie Chirurgii Victoria, wyróżnienie w konkursie Teraz Polska. Szpital MSW jest ceniony przede wszystkim za innowacyjne zabiegi kardiochirurgiczne, endoskopowe, przeznaczyniowe, mikrochirurgię oraz przeszczepy trzustki.
Czytaj: Wiceminister Pinkas: powstaną nowe uczelnie medyczne>>>
— Zamierzamy korzystać z najlepszych doświadczeń nauczania medycyny w Polsce. Chcemy przede wszystkim uczyć praktyki zawodu, z dużym naciskiem na kształcenie postaw. Zależy nam, by nasi studenci – przyszli lekarze, potrafili skutecznie komunikować się z pacjentami. Wartością naszych studiów będzie indywidualizacja procesu nauczania. Nie będą to studia masowe, a raczej elitarne. Zamierzamy kształcić w małych grupach, na wysokim poziomie, korzystając z najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych – mówi profesor nadzw. dr hab. med. Dariusz A. Kosior, dziekan Wydziału Lekarskiego Uczelni Łazarskiego.
Kadra dydaktyczna kierunku lekarskiego będzie składała się z doświadczonych pracowników nauki z wieloletnim stażem, specjalistów w danych dziedzinach. Studia lekarskie będą prowadzone w języku polskim. Na razie uczelnia jest w trakcie ustalania z Ministerstwem Zdrowia, ilu kandydatów będzie mogła przyjąć. Kierunek zostanie uruchomiony w roku akademickim 2017/2018. Rekrutacja na kierunek lekarski Uczelni Łazarskiego zostanie otwarta wiosną 2017 roku. Opłaty za studia nie będą odbiegać od standardów rynkowych.
Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią prawniczo – ekonomiczną w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w rankingach wydziałów prawa wśród uczelni niepublicznych według „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Rzeczpospolitej”. Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany za najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie „Briefu”. Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University.