Spotkanie prowadziła Ewa Figel, dyrektor Departamentu Wschodniego MSZ, a udział w nim wzięli przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, straży granicznej , Ministerstwa Zdrowia oraz organizacji pozarządowych.
Ministerstwo Zdrowia zapewniło, że prowadzi monitoring wszystkich pacjentów trafiających do Polski z Ukrainy. Są bowiem przypadki, kiedy Ukraińcy indywidualnie pojawiają się w polskich szpitalach. Podstawowym szpitalem udzielającym pomocy jest szpital MSW w Warszawie. Obecny na spotkaniu dr Andrzej Szyrwiński pełni w tej placówce rolę koordynatora ds. świadczeń medycznych dla osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy.
Andrzej Mądrala, reprezentujący podczas tego spotkania, obok przedstawiciela Szpitala MWSW w Warszawie, grupę medyczną, ponownie złożył deklarację o włączeniu się szpitali zrzeszonych w OSSP w akcję pomocy medycznej dla poszkodowanych w wypadkach na Ukrainie. Potwierdził obok gotowości szpitali, także możliwość zapewnienia pomocy lekarzy i innego personelu w akcjach transportu poszkodowanych do Polski. Akcję OSSP koordynuje Medica Polska.
Przedstawiciele szpitali na spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
Andrzej Szyrwiński z Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie oraz Andrzej Mądrala, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, byli uczestnikami posiedzenia, które odbyło się 21 lutego 2014 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i dotyczyło omówienia działań związanych z zapewnieniem w Polsce pobytu poszkodowanym w wypadkach na Ukrainie.