Jak poinformował w komunikacie resort zdrowia, w skali kraju Centrum Egzaminów Medycznych zamierza przeprowadzić LEK planowo. Wyjątek stanowią lokalizacje położone we Wrocławiu. Ze względu na realne zagrożenie powodziowe w tym rejonie zdający, którzy mieli przystąpić do egzaminu we Wrocławiu i w Kiełczowie zostaną relokowani do innych miejscowości. Informacje o nowym miejscu składania egzaminu znajdują się na stronie internetowej CEM. Kandydaci przystąpią do egzaminów w: Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Gliwicach, Tychach i Warszawie. Szczegółowa lista jest dostępna TUTAJ. 

Tegoroczna sesja, w której przyszli lekarze będą zdawać egzamin, będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, 21 września br. 

LEK ma formę testową, składa się z 200 pytań z jedną poprawną odpowiedzią. Aby uzyskać pozytywny wynik, należy zdobyć co najmniej 56 proc. maksymalnej liczby punktów. Do egzaminu można przystąpić kilkukrotnie - opłatą egzaminacyjną (100 zł) objęte jest drugie i kolejne zgłoszenie do LEK składanego w języku polskim. Czas trwania egzaminu wynosi 4 godziny. Wynik LEK jest przekazywany poszczególnym osobom za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK) oraz podawany na stronie internetowej CEM.