Samorząd Dolnego Śląska systematycznie wspiera leczenie chorób nowotworowych. W ostatnich latach zwiększono dostępność do nowoczesnych metod i procedur medycznych w całym województwie. Rozbudowana została sieć placówek leczniczych – w 2016 roku powstały zamiejscowe oddziały Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego (DCO) w Jeleniej Górze i Legnicy, a wkrótce działalność rozpocznie pierwsze w regionie Centrum Chorób Piersi (Breast Unit w DCO). Także kilka dni temu zarząd województwa poinformował o rozpoczęciu prac projektowo-koncepcyjnych nad budową Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu.

 [-OFERTA_HTML-]

 

-  Leczenie chorób nowotworowych jest wielkim wyzwaniem i wymaga coraz większych nakładów finansowych. Chcemy, żeby to leczenie było skuteczniejsze i przebiegało w lepszych warunkach. Decyzja zarządu oznacza przekazanie dolnośląskim placówkom onkologicznych blisko 156 mln zł na kolejne inwestycje. Dzięki tym pieniądzom w regionie pojawi się nowoczesny sprzęt i nowe oddziały onkologiczne. To pozwoli na skuteczniejszą diagnostykę i szybsze wdrożenie ścieżki leczenia, a wszyscy wiemy, że czas jest bardzo istotnym czynnikiem w walce z chorobami nowotworowymi – mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Samorząd zdecydował o dofinansowaniu 10 inwestycji w ośmiu dolnośląskich placówkach. Wśród przedsięwzięć, które zostaną sfinansowane znajduje się między innymi zakup rezonansu magnetycznego dla ZOZ w Świdnicy, wyposażenie pracowni endoskopii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego czy zakup nowego tomografu komputerowego dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Część złożonych wniosków zakłada też prace inwestycyjne, takie jak modernizacja bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy czy budowa Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.

 

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl