Pozostałe istotne oczekiwania wobec rządu Ewy Kopacz to zmniejszenie bezrobocia (wskazywało na to 26 procent respondentów) oraz podwyżka płac (10 procent odpowiadających wspomniało o tym) a także podwyżki rent i emerytur, wskazane przez 9 procent uczestników sondażu.
Sondaż przeprowadzony przez CBOS w lipcu 2014 wykazał, że wzrósł odsetek osób zadowolonych z funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, ale ciągle liczba niezadowolonych jest spora i wynosi prawie dwie trzecie badanych.
Czytaj na ten temat: Prawie jedna trzecia badanych pozytywnie o systemie ochrony zdrowia >>>
Na postulat "lepszego życia, dobrobytu" wskazało 6 procent, ograniczenia ubóstwa, pomocy i polityki socjalnej oczekuje 5 procent badanych, niższych cen, zahamowania ich wzrostu chce 1 procent respondentów. Oczekiwania pod adresem rządu w kwestii polityki prorodzinnej ma 5 procent badanych.
Rząd premier Kopacz - zauważa CBOS - ma na starcie mniej zwolenników, ale i mniej przeciwników niż drugi rząd Donalda Tuska w momencie rozpoczynania swojej działalności, jednocześnie nowo powstały gabinet – być może za sprawą wygłoszonego przed kilkoma tygodniami exposé – budzi większe nadzieje i oczekiwania niż jego poprzednik.
Sondaż został przeprowadzony metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo, w dniach 9-15 października 2014 roku na liczącej 919 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. (pap)
CBOS: poprawa sytuacji w ochronie zdrowia to jeden z postulatów wobec rządu
Poprawa sytuacji w ochronie zdrowia to jedna z najbardziej palących kwestii, na które wskazywali uczestnicy sondażu przeprowadzonego przez CBOS na temat oczekiwań wobec rządu Ewy Kopacza.Postulat poprawy sytuacji w ochronie zdrowia i w dostępie do opieki zdrowotnej wysunęło 15 procent zapytanych