Nie tylko nowe miasta i zmiany granic gmin – na mapie Polski zmienią się od nowego roku również nazwy miejscowości i obiektów typu nieużytki, łąki, góry, lasy czy mosty.

Na podstawie ustawy o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych wydane zostało rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych.

 

Wzorce i zasady działania współczesnej administracji publicznej
-20%

Barbara Jaworska-Dębska, Przemysław Kledzik, Janusz Sługocki

Sprawdź  

Cena promocyjna: 119.2 zł

|

Cena regularna: 149 zł

|

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 149 zł


Zmiany obejmą 345 obiektów

Zgodnie z nim od 1 stycznia 2021 roku wejdą w życie korekty nazw, które obejmują łącznie 345 przypadków, w tym ustalenia jednej nazwy miejscowości, czterech nazw obiektów fizjograficznych, zmiany nazw i określeń rodzajów siedmiu miejscowości oraz czternastu obiektów fizjograficznych. Rozporządzenie przewiduje również zniesienie 37 nazw miejscowości i 282 nazw obiektów fizjograficznych.

Nowe regulacje obejmą 34 powiaty w 15 województwach. O modyfikacje wnioskowały, za pośrednictwem wojewodów, rady gmin. Wszystkie wprowadzane zmiany zostały poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami