Umożliwia ona sprzedaż i kupno towarów oraz usług do kwoty 443 000 euro w przypadku zamawiających sektorowych i do 30 000 euro w odniesieniu do pozostałych zamawiających. eKatalogi dają zamawiającym szybki dostęp do wielu ofert, a wykonawcom możliwość zdobycia nowych klientów wśród administracji publicznej. Platforma jest narzędziem bezpłatnym - ani zamawiający ani wykonawcy nie ponoszą żadnych kosztów za zrealizowane na eKatalogach transakcje.
Jak podkreśla UZP, w celu przyspieszenia procesu kupna i sprzedaży oraz ułatwienia korzystania z tego narzędzia wprowadzone zostały zmiany funkcjonalne dotyczące wyszukiwarki oraz przesyłanych przez system eKatalogi powiadomień. Modyfikacje są efektem sugestii zgłaszanych przez użytkowników Platformy.
Znalezienie produktów spełniających założone wymogi usprawni rozbudowana wyszukiwarka. Teraz poza nazwą produktu, kategorią czy słowami kluczowymi wyszukiwać można po cenie, okresie dostawy, terminie realizacji.
Dodatkową wprowadzoną zmianą jest liczba powiadomień wysyłana do użytkowników przez system eKatalogi. Teraz komunikaty wysyłane są zbiorczo w jednym mailu.
- Platforma eKatalogi może przyczynić się do rozwoju działalności gospodarczej przedsiębiorców, oferując im miejsce do prezentowania towarów i usług - deklaruje Urząd Zamówień Publicznych. I informuje, że aktualnie na Platformie zarejestrowanych jest prawie 400 zamawiających, w tym np. ministerstwa, szpitale i przychodnie, ośrodki pomocy społecznej, jednostki policji i straży pożarnej, administracji rządowej i samorządowej.
Zachęcamy do skorzystania z wersji demonstracyjnej i szkoleniowej eKatalogów. Na stronie demo.ekatalogi.uzp.gov.pl przejść można całą procedurę kupna bądź sprzedaży bez żadnych zobowiązań - po to, by zapoznać się w pełni z możliwościami, jakie daje to narzędzie.
Więcej na stronie: www.ekatalogi.uzp.gov.pl>>