- Umowa Partnerstwa będzie stanowić mandat negocjacyjny pomiędzy Polską a Komisją Europejską, co do zakresu interwencji funduszy europejskich w ramach polityki spójności, tj.: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), Funduszu Spójności (FS), Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS +), Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR), Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (FST) - czytamy w uzasadnieniu.
Czytaj: Premier przedstawił założenia Umowy Partnerstwa, od wtorku ruszają konsultacje dokumentu>>
Jego autorzy wyjaśniają, że Umowa Partnerstwa opracowywana jest na podstawie art. 7 projektu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, a także przepisy finansowe na potrzeby tych funduszy oraz na potrzeby Funduszu Azylu i Migracji, Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Instrumentu na rzecz Zarządzania Granicami i Wiz.
Zgodnie z jego postanowieniami państwa członkowskie Unii Europejskiej przygotowują dokument określający warunki efektywnego i skutecznego wykorzystania funduszy w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2027 r.
Z dokumentu wynika, że planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to II kwartał 2021 r.
Czytaj także: Rząd ma problem z ratyfikacją unijnego funduszu odbudowy>>