Jak informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, programy skierowane są przede wszystkim do samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, szkół wyższych czy instytucji ochrony zdrowia. Szansę na pozyskanie unijnych środków mają także przedsiębiorcy, instytucje kultury, czy wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.
O dofinansowanie projektów w obszarze innowacji społecznych może ubiegać się wyłącznie gmina, b powiat lub związek międzygminny. Wsparcie dotyczy opracowania modelowych rozwiązań, które wyznaczą program działania i organizacji Społecznych Agencji Najmu (SAN), a następnie ich wdrożenie w praktyce. SAN-y to organizacje typu non-profit. Pośredniczą pomiędzy właścicielami mieszkań, a tą częścią społeczeństwa, której nie stać na wysokie raty lub czynsz za mieszkanie.
Samorządy mogą też ubiegać się o wsparcie na projekty dotyczące rozwoju i nabywania umiejętności cyfrowych skierowane do osób dorosłych.
Pełna oferta obejmuje 28 naborów z programów ogólnopolskich, 88 konkursów z programów regionalnych i 6 konkursów z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Pod koniec lutego zamykają się dwa nabory na projekty w obszarze energetyki.
Więcej informacji o wszystkich trwających naborach TUTAJ
Zarządzanie funduszami europejskimi w Polsce>>