Obecnie w MON nowe kierownictwo sprawdza programy modernizacyjne, zainicjowane przez poprzedni gabinet. Jednocześnie mało prawdopodobne, by inwestycje w tarczę powietrzną przestały być priorytetem.
Comarch i PGZ będą współpracować przy wojskowych zamówieniach >>>
Jak czytamy w "Rz", zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią MON wojsko chciałoby o dwa lata przyspieszyć warte 10 mld zł zakupy baterii przeciwlotniczych pocisków o zasięgu do 25 km. Wstępne negocjacje techniczne z producentami trwają, z kolei w 2016 r. miałby ruszyć przetarg. W 2022 r. tarcza Narew powinna być gotowa.
Zainteresowanie polskim przetargiem już rok temu wyraziły największe koncerny rakietowe. MON zaprosiło na konsultacje dziewięciu partnerów w tym Polską Grupę Zbrojeniową. A wejście PGZ jako potencjalnego wykonawcy programu Narew to największe biznesowe i technologiczne wyzwanie dla obronnej grupy.
Dowiedz się więcej z książki | |
Prawo zamówień publicznych. 631 pytań i odpowiedzi
|
Prezes PGZ Wojciech Dąbrowski przekonuje jednak, że 11 spółek grupy, które utworzyły rakietowe konsorcjum ma odpowiedni potencjał badawczo-rozwojowy i produkcyjny, by złożyć polskiemu wojsku kompletną ofertę.
Źródło: www.rp.pl