Szkolenie pt. Tryby nadzwyczajne wzruszania ostatecznych decyzji administracyjnych odbędzie się 19 lutego 2016 r. w Warszawa (w godz. 10:00-16:00).
CEL SZKOLENIA:
Podczas szkolenia omówione zostaną tryby nadzwyczajne, prowadzące do wyeliminowania z obrotu prawnego decyzji administracyjnych, tj.: stwierdzenie nieważności decyzji; wznowienie postępowania administracyjnego; zmiana i uchylenie decyzji. Nacisk zostanie położony na właściwe zastosowanie przepisów prawa, regulujących powyższe kwestie. Część teoretyczna będzie połączona z warsztatami.
Magdalena Wilczek-Karczewska - adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Członek etatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu orzekający w sprawach szeroko pojętej pomocy społecznej. Obecnie swe zainteresowania badawcze koncentruje na działalności dobroczynnej i pomocy społecznej w ujęciu historycznym i współczesnym.
W PROGRAMIE:
- 1. Zasada trwałości ostatecznych decyzji administracyjnych.
- 2. Kwalifikowane wady decyzji administracyjnych.
- 3. Uchylenie lub zmiana decyzji administracyjnej:
- na podstawie przepisów art. 154 i art. 155 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 267 ze zm.);
- na podstawie art. 106 ust. 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t. j.: Dz. U. z 2015 r., poz. 163 ze zm.);
- na podstawie art. 32 ustawy z dnia z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (tj. Dz.U. z 2015 r., poz. 114 ze zm.)
- na podstawie art. 24 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (t. j.: Dz. U. z 2015 r., poz. 859 ze zm.).
- 4. Stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej – przesłanki, procedura, skutki.
- 5. Wznowienie postępowania administracyjnego – przesłanki, procedura, skutki.
- 6. Stwierdzenie wygaśnięcia decyzji administracyjnej.
- 7. Przygotowywania projektów pism procesowych – warsztaty.
Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej wydarzenia www.szkolenia.abc.com.pl oraz pod adresem szkolenia@wolterskluwer.pl.
Udział w szkoleniu umożliwia zdobycie punktów szkoleniowych wymaganych przez OIRP/ORA